bugün

Güzelliğin geleneksel düzende yer bulması ile ilgilidir.

- allah işini rast getirsin evlat.
+ sağol ama ben zaten yakışıklıyım ki
- he o zaman tamam.
+ yine de sağol, tipsiz amca. Belli ki fakirsin.
- iklimim böyle evlat.
Öldüğünüzde ''Pek de yakışıklı çocuktu erken gitti.'' gibi bir ayrıcalıklı tepkiyle karşılaşabilirsiniz büyük ihtimal.
ya da zengin olucan hacı.
Bu devirde hakan sabanci olucaksiniz arkadaslar.
(bkz: at hırsızı tipli olmak)
Abi beyaz temiz yüzlü biri olunca işe bile bu parlak çocuk iyidir diye hemen alınıyorsun varmı ötesi.. Kız konusunu saymıyorum bile gırla yakışıklı erkekler sıkıntıdan sevgili değiştiriyor amk..
Maalesef acı bir gerçektir. Diğerleri mutluluk için çaba sarf ederken o insanlara mutluluk kargo ile gelir. Tanrı adaletsiz.
yakışıklı olunca hayata 5-0 önde başlıyorsun.
küçükken daha fazla ilgi görüyorsun ailenden akrabandan, kızlardan hatta hocandan bunlar sana hep özgüven kazandırıyor. insanlar seninle yakın ilişki kurmaya çalışıyor.
çirkin erkek öyle mi toplumun gözünde değer kazanmak için illa birşey başarması lazım.

ulan sırf arkadaş çevresi edinmek için espri hatta şaklabanlık yapan erkekler var.
amına koduğum yakışıklı erkekleri ve kızları bunu bilmez tabi.
iş ilanlarındaki (bkz: prezantabl) niteliği.
yok öyle bir şey. kendimden biliyorum. ben çalıştığım dönemde yakışıklı olduğu için özgüveni fezaya çıkmış bir kaç erkek kezbanını düçar bırakmış idim. yakışıklıyım, kadınlar bana dayanamaz, işimi hallettiririm tribinde geleni çok güzel prosedür işlerine sarıyordum. aldığım zevki anlatabilecek kelimeleri bulamıyorum halen.

özgüven abartması geri teper. yapmayın, etmeyin canlarım. olmadık yerde sert kaya çıkar, anlayamazsınız. *
Yok öyle birşey sadece öyle gibi gelir özgüvenden dolayı.
bir arkadaşıma farklı bir şekilde anlattığım durumdur.
bazı insanların hata yapma lüksü yoktur. bu lükse sadece dış cephe kaplaması güzel olan insanlar sahiptir. dış cephesi güzel olan insan hata yaparsa sevimli görünür ve ya tebessümle hoşgörüyle karşılanır ya da tanışma veya sıcaklaşma fırsatı olarak kullanılır. aynı durum dış cephesi güzel olmayan insan için aynı sonucu vermez; itici, alay konusu ve rahatsız edici bir etki bırakır. işte bu yüzden işi rast giden insanlardır.
şöyle bir söz vardı. tam olarak böyle olmayabilir fakat buna yakın bir şeydi. güzellik/yakışıklılık başlı başına bir faşizmdir, dünyanın en adaletsiz dağıtılan şeylerinden biridir.
yakışıklı olmayan insanlara göre her işini daha kolay yaptırırsın. etkileme gücün fazla olur. çevrendeki insanlar söylediklerini daha çok önemser. çirkin iyiliği diye bir şey vardır ya. çirkin iyiliği seçmemiştir. iyiliğe mecburdur bir yerde. gerçek bu, hepimiz güzellik faşistleriyiz.
nip tuck denilen dizide oymayı çok seven carver karakterinin dediği doğru aslında.
beauty is a curse on the world
Bir aralar yakışıklıydım ve farkı gördüm evet.
askerde bana kalpazan mısın diye sormuşlardı aq.

heryerde güvenlik görevlileri bana leon muamelesi yapıyor.

üstüne üstlük birkaç yıl önce bir kız arkadaşım beni hayvan gibi yakışıklı bir aktöre benzetmişti. demek ki bakış açısıyla alakalı.
boyle dusunen varsa ciddi ciddi maldir.
Etrafımda gördüğüm kadarıyla doğru bir kanıdır. Eğer eliniz yüzünüz düzgün ve bakıldığında göze hoş gelen bir tipiniz varsa iş başvurularında, insan etkilemede, hatta hatalarınızın affedilme sürelerinde bile size avantaj getirir. Doğru mudur orası tartışılır işte.
su götürmez gerçek.ama bu demek değildir ki yakışıklı olunca herşeyi özgürce yapabilirsiniz.insan olmak daha önemli.
bende diyorum niye işlerim rast gidiyor.