bugün

saçma sapan ağır abi, bıçkın delikanlı laflarından biri. ben daha iyisini biliyorum;

"ya bu gülü alır benim olursun ya bu silahı alır beni vurursun!"

vay babo vay neler var ya.
salça olduğu kızın gönlünü almayı beceremeyen hırboların yediği herze.
80' lerin hit repliklerinden filmi bile çekilmiştir.

--spoiler--
ya benimsin ya toprağın (1987)

bir emlakçı yazıhanesinde çalışan ferdi, bir hastalık nedeniyle kan verdiği kıza (leyla somer), aşık olur. evlenirler. bazı olaylar

genç kadınıkatil yapar. genç kadın hapse girer ve olaylar gelişir.

oyuncular: ferdi tayfur, leyla somer, şükriye atav, hüseyin kutman, sümer tilmaç
--spoiler--
yasemin mori tarafından ya benimsin ya ölüsün şeklinde modifiye edilmiş agresif söylem.
girişi ve devamındaki müziği sentez ötesi bişey. ispanyol, arap, türk, gecekondu, disko, semah, ilahi ne istersen var.

sözlerini gerçek hayatta söyleme ihtiyaç ve özentisi olmasın. sadece şarkı olarak güzeldir.

gideni bırak, yeni ufuklara yelken aç.
(bkz: abi seviyorsan git öldür bence)
yapılan onca geyikten sonra bütün itibarını yitiren, şanını, şöhretini tamamıyla kaybetmiş hatta söylendiği taktirde söylenen kişi üzerinde kıçla gülme etkisi yaratan tehdit cümlesi.
senin beni mutlu etmeye götün yemiyorsa başka biriyle mutlu olurum ben de, diyen bir kadına denk geldiği vakit iflas edecek doktrin. yok öyle benim olmazsan başkasıyla hiç olamazsın bilmem ne! yalan tırışka bunların hepsi...
motley crue - all i need şarkısının temasıdır. ''o kadar sevdim ki seni serbest bıraktım'' der.
http://www.youtube.com/watch?v=asxlcntiubs
şöyleyen kişiye göre kara toprağı seçmemize bile neden olabilecek bir sözdür.
http://twitpic.com/1xhfin
genelde 25 - 26 yaşında görülen bir durumdur. Resmen blöftür. Hiç görmedik böyle bir nedenden birinin toprak olduğunu.
(bkz: krocan)
Bazıları Ya Benimsin Ya Toprağın Diyo,
Sanki Marul Ispanak Yetistiriyo, Tarımsal Romantik Seni.
görsel
bu lafı beğenmeyenlere "kıçımın kenarısın" dense yeridir. yıl olmuş 2013 ve sen bu sözü duyuyorsan sevinçten göbek atmalısın. toprağa mı takıldın yaprağım, oradaki Sevgi ölçüsü birimini kaçırıyorsun emme.
(bkz: kes sesini benimsin) ile yarışır.
görsel
geçen gün liseli gencin kendisinden ayrılıp başkasiyla birlikte olan kıza kullandığı söz.
içimde bir his var, sevgiler çiçek gibi, sitem, neden, gönlümün sultanı, ya benimsin ya toprağın, bir yabancı gibi, yüreğim taş olsa da, bilmece, saklama sevdiğini gibi şarkılardan oluşan 1987 yılında ferdifon müzikten çıkan kasettir. kaset kapağında ferdi abimiz kahverengi bir deri koltuğa oturmuştur. bizzat aldığım, dinlediğim, tekrar tekrar dinlediğim kasettir. ne günlerdi pampa!
görsel

--spoiler--
bu sadece bi' uyarıydı
--spoiler--
80 li yıllarda kalması dilenen loser bir arabesk sözdür. içinde bu tarz sözler geçen şarkı, şiir, topunu kınıyorum.

dinleyen de prim veren de, açık ve seçik, kalitesizdir.
(bkz: YA benimsin ya toynağın)
Korkunçlu ve baş belası saykoların, sevgililerine söyledikleri tehdit cümlesi.

Zerzevat kişisi, aşk ve ölümü kardeş yapmış halay çekiyor!

Hoşşşt!
Ferdi Tayfurun 1.7 milyon kopya satış rakamına sahip albümü.