bugün

genellikle yemek yerken; sakarlık edip yemeği üzerinize dökmeniz yada yağı üzerinize sıçratmanız sonucunda oluşan ve bazen bir daha asla çıkmama gibi bir özelliği olan, görüntüsü hoş olmayan leke.

öf ya gitti güzelim gömlek, battı kravat, kahretsin gitti yepyeni pantalon gibilerinden tepkiler vermeye neden olan, bir insanın üzerinde taşımakdan hoşlanmayacağı iz.
çoğunlukla çıkarması zor olan deterjan reklamı malzemesi.
ayrıca fizikte optik sorularında da karşımıza çıkar. kağıdın üzerinde yağ lekesi bulunun ve farklı uzaklıkta iki ışık kaynağı bu lekeye odaklanmıştır, kaynakların aydınlanma eşit ise yağ lekesi görünmez.
Bir giysinin başına gelebilecek en kötü şeydir. Ya da daha da kötüsü yeni aldığınız tişörte görmeden yağ döküp, çıkartıp katlayıp yerine koyup bir kaç gün sonra tekrar giyme kararı aldığınızda görmektir çünkü büyük ihtimal o artık sürekli orda kalacaktır.

Yağ mı döküldü? Tuz, ebeşir tozu, talk pudrası falan varsa bol bol sür, bir-iki çitile. Sonra da makineye at. (bkz: hanımlık hünerlerini döktürmek)
bulasik deterjaninin gücüne karsi koyamayan leke.
hemencecik bulasik deterjaniyla citileyin, sonra yikayin leke kaybolacaktir.
yağın döküldüğü anda hemen üzerine tuz dökülmelidir. tuz bütün yağı emiyor ve yıkarken de bulaşık deterjanı dökülürse yağdan kirden eser kalmıyor. * *
Sanırım artık fazla sorun değil En azından panik yaptıracak kadar.
kıyafetlerde meydana gelmişse üzerine tuz basınca çıkması daha kolay olan lekedir.
kanka lekenin olduğu yeri pril ile çitile, sonra makineye at. Tam çıkmasa bile en azından rahatsız edici görüntü gidiyor. kib by.
Bulaşık deterjanı, tuz veya karbonat kullanılarak leke çıkarılabilir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.