1. 1.
  2005 yılı avustralya yapımı 100 dakikalık gerilim filmi...
  ilk yarısında yol muhabbetiyle sıkan ancak ikinci yarısındaki işkence ve takip sahneleriyle çokça geren yapım...
  gerçek bir hayat hikayesine dayanan senaryo...

  Yönetmen
  Greg McLean

  Oyuncular
  John Jarratt (Mick Taylor)
  Cassandra Magrath (Liz Hunter)
  Andy McPhee (Bazza)
  Kestie Morassi (Kristy Earl)
  Nathan Phillips (Ben Mitchell)

  --spoiler--
  Liz, Kristy ve Ben sırtlarına çantalarını alıp Avustralya gezisine çıkan üç çılgın gençtir. Planları bol bol eğlenmek ve yeni yerler keşfetmektir.

  "Wolf Creek" Ulusal Parkı'na geldiklerinde önlerinde uzanan geniş araziye baktılarında gençliklerinin bütün heyecanının, dostluklarının, aşklarının güzel hayallerine dalarlar. Başlarına gelecek olan dehşetten habersiz....

  Arabalarının bozulması ile çaresiz kalan gençler yoldan geçen birilerinden yardım almak için beklemeye başlarlar. Gecenin karanlığında gözlerini kamaştıran ışık Mick Taylor adındaki esrarengiz adamın kamyonetinin farından başka bir şey değildir. Kendilerine yardım edeceğini söyleyen bu adama güvenip sabahın ilk ışıklarıyla yollarına devam etmek üzere uykuya dalarlar. Ama gençler Mick'in gerçek yüzünü göstermesiyle sonunda dehşet olan bir yola doğru gideceklerdir.
  --spoiler--
  ... ferrole
 2. 2.
  gerçek bir hikayeden çıkılmış olsa da, ''illaki her hikaye çekilip de, bu tarzın sevenleri, tarza lanetler mi yağdırmalı'' diye düşündüren film. bir iki kanlı sahne, yapma oyunculuklar, klişe sahneler dışında, boş sahneler bütünü. biz de, geçen sene bayram vakti, bir sürü insanın canına kast eden iki tane insan diye adlandırılmaması gereken ve de o kadar masum insanı, yok yere öldüren cani vardı, yapsınlar filmini de, görsünler '' based on a true story'' ibaresini.
  ... faidelibilgi
 3. 3.
  berbat bir film bence.
  -1 ... m ilginc olsun istedim
 4. 4.
  iğrenç bir korku filmi izlemek istediğimde imdadıma yetişir hep. klişeler, salaklıklar, herşey bu filmde. sakın izlemeyin.
  1 ... nebkheperouri
 5. 5.
  2005 avustralya yapımı başarılı bir gerilim filmidir. yani film müthiş değildir aslında ama senaryosunun gerçek bir hikayeye dayanması insanı ürkütüyor. avustralya'daki adam hakkında dava açılmış ama yeterli kanıt bulunamamış ve kızlardan hala bir haber yokmuş ve hiçbir iz bulunamamış.
  filmin bir de sözü vardır :
  30,000 are reported missing in australia every year. some are never seen again.
  90 % of them are found in a month.
  how can you be found when no one knows you're missing
  türkçesi :
  avutralyada her yıl 30.000 kayıp insan rapor edilmektedir.bazıları hiçbir zaman bulunamamaktadır.
  %90 kadarı 1 ay içerisinde bulunmaktadır.
  hiçkimse sizin kayıp olduğunuzu bilmiyorsa nasıl bulunursunuz.
  ... rivne