bugün

winston subtle silver için ''aa hafifmiş aslında, bundan daha hafifi varmıdır ki?'' denilmiş,o bitince tekele gidilmiş, bembeyaz paket görülmüş ve tarafımdan demin alınmıştır.

yoo yoo hayır, kendisi bir sigara değildir, zira ilk nefesi aldığımda kahkahalara boğuldum, sünger yardımıyla temiz hava çeksem ancak bu kadar hafif olabilirdi. kıscası diğer tüm sigaralardan sonra sizinle dalga geçen hafiflik konusunda abarmış, kenara atılası yüzüne bakılmayası sigaradır.

editimsi: evladım neden kötülen? dudaklarını ekranın başında dilber hala gibi büzüştürüp ' cık bööeenmedim ' filan diosan hafif lan hakkaten.. valla bak..
yerine oksijen tavsiye ettiğim olay.
(bkz: winston erotic red)
(bkz: hava içmek)
Sigara'yı bırakmaya çalışanların, "azaltmaya önce nikotinden başlıyorum" diye giriştikleri olaydır bu sigaraya başlamak...

White içmeye başlanılır, sonra eski sigaranın tadının özlendiği ve tiryakiliğin kaldığı yerden devam ettiği olayı görülür..

Winston White'a okadar para vermek, parayı havaya saçmakla eşdeğer bir olaydır..

Hiç girişmeyin böyle birşeye dediğim durumdur..

(bkz: siz siz olun)
(bkz: sıfıra sıfır elde var sıfır)
içmediğim sigara neredeyse kalmadı, parliament, parliament reserve, marlboro light ile başlayan serüven lark, bond, maltepe, samsun 216, viceroy, west, tekel 2001, winston, chesterfield son olarka davidoff ile devam etti. günde 2 paket içtiğim zamanlar çok oldu. ama işin bağımlılıktan çok psikolojik boyutu ağırdı benim için, emzik gibi kullanıyordum sigarayı.

sonra astım problemi olan bir arkadaşta gördüm winston white ı. başladım içmeye ilk zamanlar 1.5 - 2 paket içiyordum, içtiğimden de bişey anlamıyordum. sonraları (2 haftayı bulmadı) normal sigara gibi gelmeye başladı dumanı, alıştım. nikotin bağımlılığım oldukça azaldığındandır sanırım yoksunluk da çekmiyorum içmediğim zaman. yemekten sonra içmeliyim diye bişey kalmadı yani.

şuanda 2 günde 1 paket içer durumdayım. arkadaş ortamına falan girersem yine günde 1 paketi buluyor. tadı normal sigaradan kesinlikle farklı. normal sigara mide bulantısı vs. yapmazken bu mide bulantısı yapıyor, tadı da biraz değişik, yani sigaradan tiksindiriyor biraz adamı.

dişlere daha az zararlı, sigaranın ağır yükünü üstünüze bindirmiyor.

eğer obsesif şekilde sigara içiyorsanız işe yarayabilir, daha az sağlık sorunları ve psikolojik sorunlarla karşılaşırsınız.

uzun süre içmediğinizde yoksunluk belirtisi hissetmiyorsunuz. nikotin'e daha az bağımlısınız. ben 24 saat içmesem sorun yaşamıyorum, ama sonra başlıyor yoksunluk belirtileri.

bırakmayı düşünüyorum ama işimi yaparken sigara benim için kaçamak olduğundan hiçbir şeye yaramasa bile, kaçamaklarımla ilişkilendiğinden şu an bırakabilmem kolay durmuyor.

velhasıl ne olursa olsun kötünün iyisi.