bugün

3 gb c'den yemiş ama daha bildirim vermedi. verse de gece yüklemem amk. şu nasıl bu nasıl diye sabahlarım biliyorum. hatta hiç yüklemeyebilirim de. bir bakalım kimler sövecek.
gayet yerinde bir işletim sistemi olmuştur, beğeni toplamıştır.

win7'ye alışanların win10'a adapte olma zorluğu çekeceğini düşünmüyorum. win8'deki o kutucuk kutucuk olan arayüz şeysini kaldırmışlar, win7'deki gibi artık her şey sol altta. mouse'u ekranın sağına soluna çarpınca bir şeyler de fırlamıyor artık. çoklu masaüstü özelliğini de ayrıca belirtmekte fayda var, çok pratik, win8'deki gibi ekranı ikiye falan bölmüyor sakin olun, o da sol altta yerini almış.

ayrıca beraberinde microsoft edge adında bir internet tarayıcısı ile gelmiştir. hoş bir temaya sahip olsa da hala chrome'da ısrarcıyım.
pampalarımın hakkında beni yeşillendirmesini beklediğim işletim sistemi. win9 nerede çıkmadı mı? bunu nasıl indiriyorsunuz yoksa eski win ler gibi cd li filan mı? aydınlatın işte yahu. cahilim k.b.

not: win8 kullanılıyorum. sanırım win8 ler güncelleme yaparak ulaşıyor.
tamam, hazır olduğunda bana bildir halinde takılı kaldı. bir gündür bekliyoruz hala tık yok.
Win8 daha alışamamışken acaba wid10 mu yüklesem diye düşündürdü.
windows 9 nerde diye merak ettirendir. geleceğe mi ışınlandım yoksa cehaletimden mi bunlar?
kurulumu tamamladım, şimdiye kadar sorun yaşatmadı. benim gibi film izleme, internette gezinme, müzik dinleme, fotoğraf yükleme amaçlı kullanıyorsanız bilgisayarı sorun yaşamazsınız. oyun oynayan, ağır program kullanan kişiler belki daha farklı sıkıntılar yaşayabilir. şimdilik iyi diyebilirim, yavaş değil bu arada.
Şuanlık bi sorun yok masaustunden bi kare.

görsel
Fena değil ya. Başlat daha kullanışlı. Daha değil hatta kullanışlı. Çünkü öbürünü kullanan görmedim ben daha.
win8'e kıyasla yavaş açılması dışında sorunu yok şimdilik "olmuş" dedirtmiştir.
Bize niye gelmedi diye merak ettiğim güncelleme. Ne tablete ne pc ye ne telefona geldi.
kalitesiz bir işletim sistemidir. 8 kullananlara önerim kesnlikle geçmeyin.
Win7 kullanan beni merak içerisine sokan os. Net.
tepki süresi ve pencere açılma hızı bu sayede de seriliği artmış yeni windows işletim sistemidir. tabi bu tespiti yapabilmek için amd ekran kartı sürücüsünden kaynaklı '' internal power error'' hatası nedeniyle aralıksız reboot işleminin önüne geçmem gerekti. şükürler olsun ki reddit te sorunun amd den kaynaklandığını belirten bir kader yoldaşı sayesinde sorunu aştım ve yeni sistemi inceleyebildim. beklendiği gibi mükemmel değil. ancak oturacağı ve daha da hızlı ve stabil olacağı kesin. buna rağmen microsoftun ekran kartı driverlarını heleki performans driverlerini mavi ekran verdirtecek kadar sallamadan final sürümünü çıkarmış olması hala nato kafa nato mermer eski microsoft olarak yoluna devam ettiğinin bir göstergesi. böyle büyük bir hatanın yanında kutu içi bildirimlerdeki bazı metinlerin bile kaymış olması gibi küçük ve komik hatalarda bulunması windows 10 ciddi ciddi aceleye getirildiğinin ipucu olmuş adeta. umuyorum ki mümkün olan en kısa zamanda stabilize ederlerde artık windows 10 da bile hata bildirimi alan biz windows severler bir oh deriz. bu arada internal power error alan vatandaşların sistem yeniden başlamadan önce aygıt yöneticisinden amd sürücüsünü devre dışı bırakmak için yaklaşık 10-15 saniyeleri olduğunu belirteyim de bir yararımız dokunsun aynı sorunu yaşayanlara. service packe veya driver güncellemesine kadar da amdye dokunmamanızı öneririm. olmadı be windows ilk seferde yine olmadı...
kutulu versiyonları usb bellek eşantiyonuyla gelecekmiş.

http://nooluyo.com/kutulu...lari-usb-bellek-icerecek/
Dün akşam hem tabletime, hemde bilgisayarıma indirdim, hazır olunca haber verecez dedi vermedi. bilen varsa yardımcı olsun, Windows BT klasöründeki setup çalıştırırsam yüklenir mi?
kararlı bir sürüm için az daha beklemek gerektiğini düşündüğüm sistem. ne de olsa ücretsiz yükseltmek için 1 sene gibi bir süre var.
Download Tool Now (64Bit) aracılığıyla Win 8.1 Pro x64 üzerine yükleme yaptığım ve güncelleme sonrası masaüstündeki dosyalarımın yerinin bile değişmediği mükemmel geçiş sağlanmış os.

görsel

Yükleme sonrası Windows.Old dosyasını kaldırmak için Disk Temizlemeyi kullandım. 12 GB alan açtı SSD'de.

Windows Insider Programına katıldıysanız Download Tool Now indirme linkiniz;

http://www.microsoft.com/...ftware-download/windows10
ilk izlenimler;

1- Kurulumla beraber OneDrive'da yüklendi. Sevmediğimden Task Manager'den kapattım direkt.

2- Yeni Takvim çok güzel lan *

3- Masaüstü default fotoğrafı cidden çok güzel yapılmış. Hazırlanız videosunu izlemiştim, adamlar uğraşmış hacı abi.

4- 8.1'den geçiş olduğu için Aktive etmekle uğraşmadım hiç. Ancak sıfır ISO kalıbından kursam nasıl aktive edicem fikrim yok. Key falan gelmedi bana.

5- Masaüstü Win 7 ve 8 serilerinde ikiye bölünürken artık dörde bölünüyor.

6- Denetim Masası haricinden "Ayarlar" ismiyle bir menü daha gelmiş.

7- 8.1'den gelirken masaüstünde olan hiçbir programın kısayolunun yeri bile değişmedi.

8- Steam - Cs: Go - Insurgency - WoW sorunsuz şekilde çalışıyor.

9- Driver'lar saat gibi.

10- 8.1'den gelirken arkamda bıraktığım Windows.Old dosyasını Disk Temizleme aracıyla uçurdum.

11- SSD ile kurulum 15 dk sürdü güncelleme indikten sonra.

12- Insider ayrıcalığı sayesinde "MediaCreationToolx64.exe" ile yüklemeyi yaptım. Ayrıca bu uygulama sayesinde ister ISO kalıbı çekiyorsunuz ister direkt yükleme yapabiliyorsunuz.

13- Internet Explorer yerinde duruyor. Edge ayrı bir tarayıcı olarak geldi.

14- Win 7 + Win 8 Metro arayüz karışımı bir Başlat sekmemiz var artık ve bu panel Flexi yani boyutuyla oynayabiliyorsunuz.

an itibari ile ilk izlenimler bunlar. yeri geldikçe eklerim üstüne ileriki günlerde.
daha önce, sayı saymasını bilmeyenlerin çıkardığı işletim sistemi, diye eleştirdiğim için tepki aldığım işletim sistemini, bu defer, 3 gb lık boyutunu tek serverdan dağıtmak yerine, gta 5 gibi torrent ile dağıtsaydı tüm kulanıcılara aynı anda ulaşacağını bilmeyenlerin çıkardığı işletim sistemi diyerek tekrar eleştirdiğim işletim sistemidir.
yeni formatlanmış bir xp bile çok hızlı gelebilir gözünüze. Sistem çok hızlı diyenleri bu açıdan da bir düşünmesi gerekir. sonuçta sıfır bir sistem var elinizde elbette hızlı olacak. her sistem zamanla yavaşlar.
Güzel bir işletim sistemidir. Yukledikten sonra boot.wim hatası verdi bilen bi ulaşsın lütfen.
hem windows udate hem normal sw update birde magazadaki güncellemeleri yapınca bir sorunu olmayan işletim sistemi. hiçbir sorun yok dosyalarda kaybolmuyor öneririm geçmenizi.
güya rezerve ettiğim ama 3 saatte kendim indirmek zorunda kaldığım işletim sistemi. üstüne bir de 4 saat kurulumuyla uğraştım. 1 saat de driver'ların yüklenmesi derken sabah 5 oldu. değdi mi? değdi valla. pek bir güzel olmuş.
yüklememle birlikte, dijital olarak satın aldığım norton antivirüs'ün yok olduğu program. uyumsuzmuş amk. parasıyla aldık lan.