4x2 modeli 27.000 euro 4x4 modelide 28.000 ile 46.000 euro arasındaki fiyatlarla doğuş otomobilde satışına başlanmış volkswagenin suv modelidir.

görsel
görsel
bir nevi yıkanmadan çekmiş tuareg de denebilir. yine de seriliği ve yakıt ferahlığı ile ismindeki karizmanın hakkını verir.
yeni modellerde dokunmatik radyonun bile standart olduğu az yakan*, sınıfının en güvenlisi olan, testlerde sınıfdaşlarına fark atmış volkswagen
içinin volkswagen polo dan farki olmayan suv.
kapitalist düzenin jeep tutkusuna bulduğu çözümlerden sadece birisi.
ağustos 2008'de türkiye'de de satışa sunulan volkswagen'nin 2007'de üretmeye başladığı kompakt suv'dur.
ismini tiger ve iguana alan araç.
beyaz renklisi hayallerimi süsleyen arabadır. bir de 1.6 tdi'sı olsa tadından yenmeyecek.
1400cc 122hp white&night modeline 24 mart 2012 tarihinden beri sahibim.izlenimlerim;
bence kendi sınıfında ve fiyat skalasında en şık araç,qashqai ve asx ile karşılaştırılmaz bile.çok konforlu,sessiz ve geniş.malzeme kalitesi güzel,şöyle anlatayım;geçen gün toyota rav4'ün içine bindiğimde aklım çıktı.bütün ama bütün dashboard sert plastiktendi ve üstelik bu araca 130.000 tl civarı para istiyorlar.yakıt tüketimi konusunda ilk 5000 km baya üzdü beni,şu an 7500 km civarında,yüzde 70 şehiriçi yüzde 30 da şehirdışı kullanıyorum ve 8.5 lt tüketim görünüyor 100 km de,pek kötü bir rakam değil ama diğer arabam dizel ve 100 km de 5,5 lt yaktığı için bana biraz dokunuyor açıkçası.performansa gelirsek eğer, 122 beygir sanki biraz hafif kalıyor 1500kg için,kalkış iyi ama son hız pek iyi değil.170de tıkanıyor ama zaten bu aracın kullanım amacı da hız değil.bakım ücretleri çok normal 300-400tl civarında fiyatlarla periyodik bakımlardan çıkabiliyorsunuz.vergi dilimi düşük olduğundan dolayı da vergiyi de kafaya takmıyorsunuz.
sonuç olarak;pek fazla km yapmıyorum,orta boy suv istiyorum ve diğerlerinden daha şık olsun istiyorum diyenler için bence şu an piyasadaki en optimum araç.ama tek arabam olacak,yakıt çok kaçmasın diyorsanız sizi nissan qashqai ye alalım şöyle.
volkswagen mühendislerini ve türkiyeye gelmesine vesile olan herkesi katletme isteği uyandıran araba.
bir kia sportage değildir.
sinir bozucu tasarım.
tip olarak da isim olarak da real madrid'li higuain'e benzeyen araba.
sunulan motor tiplerinden dolayı çok fazla müşterisini kaybetmektedir. arkadaş arabaya 1.4 tsi 122 hp, 1.4 tsi 160 hp gibi c ve d segmentlerinde kullanılan motorlarına koyuyorsunuz da dizel ünitede niye 2 litreden başlıyosunuz. tüketimi ve kullanışlılığı kanıtlanmış olan 1.6 dizel motor bu araca neden konulmuyor anlamıyorum. dizelde başlangıç 2 litre olunca hem vergilendirme hem de aracın fiyatında değişim yaşanıyo. 1.6 litrelik olsa fiyatında düşüklük olacak ve talep artacak. aynı motor kombinasyonuyla golfun 91000 liraya satıldığı göz önüne alınırsa havada kapılır bu araç. bu aracın başlangıcı türkiye fiyatıyla 68500 lira. şu an türkiye şartlarında volkswagen markası içinde fiyat/performans bazında değerlendirildiğinde alınacak en mantıklı araçtır üstelik. alınacak en mantıklı ve yeterli donanım paketi ise 82000 liraya 1.4 tsi 160 hp dsg şanzımanlı trend and fun versiyondur.
Bana gaz ve bana gaz ver diyen kendisinden korktuğum için sürmediğim 4 ayaklı seviyorum seni.
az önce reklamını görüp hüzünlendiğim otomobil..
kasa değiştirmiş, güzel de olmuş. eski kasası dar ve yakıt tüketimi çok yüksek bir araçtı. yenisini bilemiyorum, gene çok geniş gibi görünmüyor.
Hovardalığa çıkmış dede arabası.
eskiden orta sınıf bir araç iken, tl 'nin inanılmaz değer kaybından sonra üst sınıf zengin arabası oldu ne yazık ki.
satın almak istediğinizde bulmak neredeyse imkansız. araçlar daha fabrikadan çıkmadan önce satılıyor. bunlara rağmen, yine de güzel bir araçtır. yalnız bu aracı dolu paket almak gerekiyor. r-line olmazsa, elegance. life paketi oldukça boş.
bu araca alternatif ve ondan bir tık daha daha ucuz olan skoda karoq modeline de bakabilirsiniz.
vw gruba ait olan skoda, araçlarını çekoslovakya'da üretiyor. vw tiguan Meksika'da üretiliyor. bir çok parçası da birbirinin aynısı. tiguanın bagaj yapısından dolayı iç kısmı karoq'a göre biraz daha büyük. skoda vw'nin yan dükkanı gibi.
mayıs fiyat listesini de şuraya koyalım. yakında bu fiyatlar bile çok ucuz gelebilir bize. "1 milyona araba mı olur?" derken artık 1 milyondan ucuz araç sayısı çok çok azaldı.
görsel
yeni fiyatları yapıştırmış reis.
ellerin dert görmesin akapeli.

görsel
yeni haftaya yeni zamlarla başlaaaaar akape...
şarkı gibi okuyunca daha güzel oluyor.

ekonomist reisimiz iyi ki başımızdasın. kurulu düzenimiz olmasa dönerdik yeğenim. almanya acı vatan.
görsel