bugün

Aslında bu üçgene moderatörleri de ekleyecektim ama üçgenliğinden korktum, artık iş iyice bozuluyordu, onları almadım bu geometrik düzen içine.

Neyse efendim tanım yapmak gerekirse durum şöyledir: Bildiğiniz gibi sözlükte ve dünyada (sözlük öncelikli tabii, dikkatinizi çekerim) son 1 haftayı etkileyecek önemli gelişmeler oldu. ilk olarak israil ve siyonist hareketleri bizleri etkiledi. Hareketten çok ölen çocuklar bizleri etkiledi. Yoksa s.kimde bile değildir bu kolpa halk. Sivil halk bizleri mahvetti. Daha sonrasında ise Ankarada gerçekleşen Bilkent' li öğrencilerin faciası. Evet bu dünya sorunu değil dediğinizi duyar gibi oluyorum ama olaya şöyle bakarsanız yanıldığınızı görürsünüz. Lanet olsun çok pis bir huyum vardır. Komünist düşüncelere sahip değilimdir ama bu emperyalist ve sermayedar düşünce söz konusu oldu mu bir numaralı komünist kesilirim ki Fidel Castro bile yanıma gelir salya sümük ağlar. Neyse konuyu dağıtmayayım hatta bu konuya hiç girmeden direkt olarak ben asıl olaya geçeyim.

Ters esen rüzgar ve ölen 7 genç. Aci bir durum.
israil milliyetçiliği ve ölen binlerce masum insan. Gene acı bir durum daha.

Bu durumlara sessiz kalmayıp eleştiren çok fazla sözlük yazarı arkadaşım oldu. Hepsi çok iyiydi. Tabii arada çıkan bazı dengesizler ve provakatör kılığına girmiş yazarlar, bizleri daha fazla kızdırdı, ölen insanlar için daha fazla üzülmemize neden oldu. Bu gelişmeler karşısında sinirlerine hakim olamayan bazı önemli sözlük yazarlarıda yazdıkları entryler sonucunda çaylaklığa alındı. Örnek verecek olursak;

Kartal Penchesi ve Rapper Ninja bunlardan sadece ikisi.

Diğerlerinden haber yok tabii. Çaylak oldukları için gönderdikleri yardım çığlıklı mesajları alamıyoruz. Oha ne çığlığı lan altı üstü çaylaklık diyeceksiniz ama öyle demeyin, bayağı bayağı ekmeğini burdan çıkaran arkadaşlarımız vardı. Misal olarak Rapper burdan çok erkek topladı, sonrasını anlatmayayım.

Neyse efendim, gelişen bu durumlar karşısında onlarda sözlükten soğudular mı bilmiyorum ama canlarının bayağı sıkıldığı belli oluyor. Güleceğinizi garanti ederek gönderiyorum bunları, her daim yanımızda olan moderatör kardeşlerimize bu yardımlarından dolayı gerçekten teşekkür ediyorum. Usanmadan bunlara cevap verip duruyorlar ve yardımlarını esirgemiyorlar.

ilk konuşmayı açan Kartal Penchesi nickli arkadaş oluyor, can sıkıntısı işte;

Kartal Penchesi - Derdim falan yok ama canım sıkıldı malum caylakken kimseye msj atamıyorum. eee nasıl gidiyor. Bu arada eleştirmek gibi olmasın Veysel Karani Demir' i pek bi' kolladınız sanki bu hafta boyu.
Moderatör - iyiyiz ne olsun, siz nasılsınız? Öyle bir şey yok ya, babamızın oğlu mu?
Kartal Penchesi - Hamdolsun ben de iyiyim yuvarlanıp gidiyoruz kriz, parasızlık derken hayat geçiyor. Valla sanki biraz fazla hassas davrandınız gibi geldi bana. Tabi bu benim subjektif görüşüm. Babanızın oğlu olsa sizin de abiniz olurdu zaten değil mi sayın moderasyon ben daha çok amca, enişte falan sanmıştım ama yanılmışım demek neyse vakit ayırdığınız için sağolun.vakit dedim de aklıma geldi okur musunuz?

Kıvrak zekalı mühendis böyle olur lan işte, seviyorum bu adamı. Neyse sözlüğün bir diğer baba kalemi Rapper' da yaşıyor bu sıkıntıları o da 'Bir derdim Var' butonunu bol bol kullanıyor.

Rapper Ninja - Abi askerde hakkaten dövmelileri pataklıyorlar mı çok aklımı meşgul ediyor bu durum?
Moderator - Ne demek pataklamak, afedersin en zor işleri yaptırıyorlar.
Rapper Ninja - 'Afedersin' diyince siz arkadan çok daha kötü bir fiil gelecek zannettim.. iş miş yaparım ya önemli değil..
''O dövme benim hayata karşı duruşumu, felsefemi simgeliyor, bir yerde ben kendim o dövmeyim..'' desem daha pis döverler di mi?
Moderator - Sakın böyle sözler söylemeyin. Etliye sütlüye karışmayın. Fazla sivrilmeyin. Askerlikte mantık biter. Mantıksız işler yapın.
Rapper Ninja - Mesela pantalonumu kafama geçirip astsubay kantininde mazeretim var asabiyim ben' i kuş diliyle söylesem yeteri kadar mantıksız olur mu? Bence kralı olurum askeriyenin.
Sağolun bana yol gösterdiğiniz için.