bugün

Türkiye'nin en lüks otellerinden birinde geçen sene bir akşam yemeğinde olmuş bir olayı anlatacağım. işim dolayısıyla birçok kişi tanırım,ayıptır söylemesi gelirim de iyidir. Neyse bu denize nazır ultra lüks otelde bir akşam yemeği yemek için üç arkadaş sözleştik; Birisi otelin sahibi olan beyfendi,diğeri türkiye ve avrupa vücut geliştirme şampiyonu ve de ben. Üçumüzde deli gibi et yemeyi severiz,konumuzla alakası yok ama üçümüz de koyu dindarız elhamdülillah. bu otele pek çok kez geldim arada bir mutfağına girip etleri kendi ellerimle parçalarım,parçalarken de bir miktar gözüm döner. Bu akşam sefasından önce bizlere servis edilecek olan etleri bizzat yakından görmek için kuzuların kesildiği yere gittim. Biraz çılgınca evet ama et tutkunluğu böyle bir şey işte. Ya allah bismillah deyip Kuzunun kafasını tek hamlede uçurdum,cüssemden dolayı yaba gibi ellerimle iki dakikada paramparça oldu mahlukat. Neyse akşam oldu biz üç kafardar sonunda buluştuk. Masada yok yok;arnavut ciğeri,çiğköfte,pirzolalar,lokumlar,fajitalar,biftekler,köfteler,benim kesip parçaladığım ortada duran bütün kuzu ve aklınıza ne gelirse. Kişi başı beş kilodan fazla et yemişizdir. Artık gözümüz dönmüş olacak ki türkü çığırıp askerlik anılarımızı anlatmaya,üç çılgın ülkücü olarak odtü'yü basmalara kadar geldik.

Bizim arkamızda da bir çift oturuyordu:saçlarını maviye boyamış kuruca bir erkek ve pembe saçlı açık saçık giyimli genç bir bayan. Göz hakkıdır deyip çiğköfteden bir parça alıp marulla beraber bunlara ikram edecektim ki siz canisiniz,katilsiniz,sizden iğreniyoruz allah'ın kıroları mırıldanmaları kulağımıza çalındı. Sonra anladık ki hristiyan kafir icadı vegan mıdır nedir oymuş bunlar. Bir anda kendimi kaybetmiş olacağım ki sıska gencin boğazı dev parmaklarımın arasında kalıverdi,tüm bağırtılarım kulakları sağır ediyor,göbeğime kadar uzamış sakallarım genci boğuyordu. Yarım saattir Polisin vurduğu coplar sonunda ellerim çözüldü,kollarımda ve ellerimde kırıklar var. Neyse ki şikayetlerini geri çektiler ve olay kapandı. Bu da böyle bir anımdır.
Zevk verir.
hastamısınız acaba?
Biftek ve ızgara sucukla yapılırsa daha etkili olur.
et balık kurumu önündeki kuyrukta beklerken rüya gören ergen.
mavi saçlı veganlar öyle otellere uğramaz çocum. belli sen de uğramıyorsun ki müşteri profilinden bi habersin.
dayak hayvani gıdaya girer.racona ters
Zahmete değmeyeceği için yapılmaması gerekir. Bazıları vurmaktan bahsetmiş, sert rüzgar esse rüzgara kapılır bizim veganlar, yumruk ne ola ki?
resimdeki kişilerin bir yumrukta yere serileceğinin zannedilmesi. buyurun seçin denilesi durumdur.
görsel
(bkz: iftar sofrasında pastırma dilimiyle vegan dövmek)