bugün

bir orhan gencebay damarıdır;

vazgeç gönlüm, sen bu aşktan sana kıymet veren mi var?
unut dertten zevk almayı seni ancak, seven anlar...
kapat çile kapısını,girmesin o vefasızlar...
dünya denen, şu alemde; elbet seni biri anlar...

sen attın bu kördüğümü çare sende bende değil...
kör olsun bu aşkın gözü, hata bende sende değil...
kapat çile kapısını, girmesin o vefasızlar...
dünya denen, şu alemde; elbet seni biri anlar...
"sen attın bu kördüğümü" derken üstad bana seslenmektedir. ya da bize... yok ama yok, bu direk bana söyleniyor.
hani çekip gitmek istersin ya bazen.
dinle ve git.
tek çare bu şarkıdır.
rakı nın en baba mezesi dir. mahveder ayrıca insanı bu parça.
bir zamanlar vazgeçmek için terapi amaçlı defalarca dinlediğim şarkı. hiç sıkmaz, her zaman dinlenmeye değer şarkıdır.
(bkz: anason kokulu şarkılar)
star'ın yeni sezon dizisi. murat han , irem altuğ başarollerde. hatırla sevgili, fikrimin ince gülü ve menekşe ile halil gibi cuma günü 22.00 saatinde. klişe senaryo ama nedense batmıyor. samimi akıcı.
haktan'dan da dinlenilmesi tavsiye edilen orhan gencebay parçası.
cuma nın en mütevazi dizisi ama irem altuğ hatırına bi göz atılabilir.
galiba çok güzel bir dizi. yavaş yavaş izler olmuşum farkına varmadan.
murat han hatırına izlenebilen dizi gerisi fos.
orhan gencebay'ın en güzel iki şarkısından biridir. * platonik ya da umutsuzluğa sürüklenmiş aşkların dinlettiği şarkı. ayrılma asamasında bunu dinleyip ayrıldıktan sonra da musalla tası'nı dinlemek intiharı düşünenler için önerilir.
platonik aşıkların ve akabinde terk edilip göt olmuş dallamaların marşıdır.
ikinci sezona bütün kadroyu yenileyip dizinin konusunu değişterek başlamış dizi. adını değiştirseydiniz bari oyuncular farklı konu farklı.
çok güzel bir diziydi, yeni sezona girdiğinde adı aynı ama konusu farklı diziyi o an izlemeyi bırakmıştım. benim gibi çok insan diziyi bırakmış demekki bugün final bölümü yayınlanıyor.
orhan gencebay 'ın sevgisine karşılık bulamayan gönüllere ithafen yazdığı muhteşem şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=M2ingMFrcdQ&feature=related
vazgeçemeyen bir gönlün kendini teselli etmek için kullandığı bir sözdür.
orhan gencebay'ın teselli şarkılarındandır.
(bkz: vazgeç gönül)
feci bir orhan baba parçasıdır...

sözlere iyi bakın...

bir bu orhan gencebay abi, bir de şener şen abi ölürse ağlarım.
gece gece akla piiz - vazgeç gönül'ü getiren başlık.
haktan yorumu dinlenilmelidir. özellikle şarkıda ki klevye ye dikkat edilmelidir.

vazgeç gönlüm, sen bu aşktan sana kıymet veren mi var?
http://www.youtube.com/watch?v=hPyNokn9nxg

edit: link neden çalışmıyor anlamıyorum ekşide ki zenci nickli yazar ın çalışıyor. zaten bu şarkıyı da iki kişiden başka bilmiyor sanrım .
edit: çalıştı kim sorunu giderdiyse pm atsın . tşk edicem *
orhan gencebay'ın youtube'de 3 milyon 77 bin kişi ile en çok izlenen şarkısı olmuş başyapıt. ilginç bir rakam. ne hatasız kul olmaz, ne batsın bu dünya ne de bir teselli ver gibi orhan gencebay'ın başyapıtları bu rakama ulaşamamış.

http://www.youtube.com/watch?v=M2ingMFrcdQ
onun eşliğinde sigara üstüne sigara içmeme sebeb olan bir orhan gencebay klasiğidir.