bugün

hangi ülke eski bir türk vatandaşı'nı ülkesinin vatandaşı olarak kabullenir? hangi ülke yasaları ile halkının gerçekten özgür yaşamasını amaç edinir? bu gibi sorular bulunması gereken ülkelerdir.

artık sevişirken "pozisyon değiştir artık" uyarısı devletten gelecek kadar içimize girmeyi kendine hak görmüş insanların eline kalmıştır. herkesin devlet yalakası olması olayları daha da korkutucu hale getirmiştir. artık katalogdan bizi alabilecek ülkelere başvuru yapma zamanı gelmiştir.

edit: ucuz milliyetçi muhabbeti yapanların eksi yağmuruna tutulmuş bir yazar olarak o zaman siz bir yol bulunuz efendim. öyle bu vatanı kurtaralım diyenlerin tek yapabildiği facebook profil fotoğrafını türk bayrağına çevirmek oldukça istediklerini yapmaya devam eden bir güç var karşınızda. herkes kendini atatürk sanıyor. ben bu devleti kurtarırım arkadaş niye gidiyoruz diyor. niye gitmeyesin? ülke senin ülken değil artık görmüyor musun? madem ki bu olaylara bu halk bu kadar kayıtsız kalıyorsa bu devletin üzerinde yaşayan topluluk atatürk'ün torunları değildir. atatürk gibi bu ülkeyi kurtarma düşüncesinde olanlar, bir kere atatürk gibi bir destek de bulamıyorsunuz halktan anlamıyor musunuz? tek başına bir isyan yok olmayı getirir. bugün muhalif olması gereken partiler bile gayet olağan karşılıyor her şeyi. siz afedersiniz de neyi kurtarıyorsunuz?
yok öyle bir ülke.
(bkz: galler)
insanı derin düşüncelere sevkeden konudur. ben niye çıkayım kardeşim vatandaşlıktan. bu ülkenin içine sıçanları çıkaralım vatandaşlıktan. bu ülke yargıtaydaki üç beş üyenin babasının tapulu arazisi mi ?
mazallah öyle birşey başıma gelirse herhangi bir türk devleti olabilir.
(bkz: azerbaycan)
(bkz: kazakistan)
tek alternatif vardır; (bkz: azerbaycan)
japonya .
nahçıvan.
(bkz: papua yeni gine)
(bkz: isviçre)

--spoiler--
daha davos a gelmem.
--spoiler--
isveç ya da almanya. refah seviyeleri çok yüksek. insan haklarına da son derece saygılılar.
tabiki rusya veya ukraynadır. hayır hem yakın gidip gelmek kolay olur. yani ülkeye gidip gelmek. gidip gelmek kolaydır evet.

(bkz: ukrayna da kızlar teklif ediyormuş)
norvec veya avustralya girmeyi cok isterdim.
ABD elbette. Güçlü bir devletin kolu ve kanatı altına sığınmak varken...
(bkz: kürdistan)
Kanada olabilir çünkü dünyada en az tehlikeli olan seşihr kanadadan seçildi.
amerika birleşik devletleri tek tercih.
birleşmiş milletler vatandaşsızlık pasaportu. her ülkeye gidion istediğin ibi nerde istrsen orda yaşa.
(bkz: venezuela)
(bkz: kelebek)
(bkz: norveç)
yoktur başka bir ülke. kovsalar gitmem ülkemden.

--spoiler--
verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı.
--spoiler--
(bkz: nansen pasaportu) alıp orası senin burası benim gezerim.
(bkz: bhutan)
(bkz: antarktika)
(bkz: random)