bugün

bir türkiye gerçeğidir.
(bkz: hep versin hiç almasın)
deprem için toplanan vergilerin, kişisel çıkarlar için harcandığına şahit olduğumuz bu günlerde, vatandaşın hesap sormadığını görmek akepenin başarısı olsa gerek. sindirmiş halkı. hatta sindirmiş ve sıçmış.
hesap soran vatandaş darbeci, çalıp çırpan devlet dindar, müslüman ve vicdanlı olsun. ne ala memleket.

ulan bir kere şu başa gelende halkı düşünsün, çok merak ediyorum o koltuklarda kafa edici bir madde mi var koltuğa oturan geçmişini unutuyor.
sigaraya vergi bindirdiniz : sus mnızükerün, içme lan! içme salak. hayret birşey...

deprem vergisi verdik ne oldu onlara ? : ağzını burnunu dağıtırım senin, kimsin lan sen?

hesap sorduğunuz an bu cevaplarla karşılaşma olasılığınız çok yüksek.
dünyanın 'en pahalı+fazla+çok+lüzumsuz' ile başlayan istatistik kategorilerinde birinciliği kimseye kaptırmayan ( zimbabwe, burkina faso, laos, myanmar, tokyo, ny, sydney gibi ülkeler de dahil ) güzel ve sahipsiz ülkemde yaşayan -kendini bile yönetemez iken- devlet yönetmeye çalışan yönetici söylemidir. en azından direk söylemese bile endirek yolla bunu bizlere hissettirmektedirler.
iktidar yalakası birinin; "40 katrilyon toplanmış deprem vergisi diye, ne yani 40 katrilyoncuğun mu hesabını soracaksınız, ayıp değil mi?" şeklinde yaklaştığı önerme.
uygun model olan vatandaş tipidir.ne kadar çok kırbaç o kadar çok vergi ve yinede şükür diyen millet.
Türkiye vatandaşıdır o.
türkiye cumhuriyetinde kürt olmayan vatandaşlardır.
kürtlerin kaçak elektriğini de öderler, devlet dairelerine verdiği zararları da öderler, kürtlerin kaçak evlerinin vergisini de öderler ama çıt çıkarmazlar.

kürtler ise bir bok vermeden hesap sormaya çalışan kımıl zararlısı, insanlık düşmanlarıdır.
trt payı deprem vergisi kdv ötv üreticiden alınan vergi memurun vergisini maaşını almadan vermesi yok emülsüyon cart curt yeter artık! yok efendim lüx arabaya binme afedersin ama se neye biniyon kimin parasıynan kimin iradesi ile oradan atıp coşuyon?
hesap sorunca da birşeyin değişmediğini gördüğümüz gerçektir.

(bkz: deprem vergileri 74 milyon için harcandı)
(bkz: yerseniz)
(bkz: deprem vergisi diye vergi yok)

hesap sorunca taşak geçiyorlar akılları sıra ...
Kesinlikle ama "sormasın" yerine "soramasın" olması gerekiyor. 31 gibi ilginç bir yaştayım ve bu yaşıma kadar bir tane vekil bir tane belediye başkanı devlet adına iş yapan biriyle karşılaşmadım. Tabiki milletin elini tek tek sıkacak, derdiniz bilmemneyiniz var mı diye sormayacaklar koca devlet büyüğü ne işi var halkının yanında dimi? fakat biriside çıkıp kardeşim bu olmamış şöyle böyle olması gerekiyor dediğinde de dinleyin bari. Kafasını gözünü yarmak kolaya kaçmaktır, ipneliklik...

Ben neden herhangi bir milletvekilinden hesap soramıyorum neden bir bakan ile görüşme şansım yok derdimi anlatma şansım yok niye seçim zamanları teypte kayıt edilmiş metalik seslerinizle evimi arayıp benden oy istiyorsunuz? Ben sizden hesap sorabiliyor muyum? Sen kimsinde tarrağım bu yıl ki cumhuriyet kutlamalarını iptal ediyorsun diyebiliyor muyum? diyemiyorum...neden? çünkü sesin etrafında gorillerin var benim ise ufacık soğuktan içine girmiş bir pipim..

tamam tamam pipimide alıp gidiyorum...
MODERN SÖMÜRGELiK.
ileri demokrasi ile yönetilen insan modelidir.
(bkz: her halk hak ettiği gibi yönetilir)
sormak haddinemi düşmüş onların?