bugün

evet, umarım sizlere kendinizi kötü hissetricek hiçbir şey yapmamışımdir, dnyaya iyilikler saçın, hep mutlu olun, olayları benim gibi abartım dert ettmeyi hepiniz çok değerlisiniz, kendinizi sevin...
ha bu arada alaçatıdaki villamı satıp parasını afrikadaki çocuklara bizzat ulaştırın.
sevgiler..
ölürsem üzülmeyin yaşama sandığınız kadar bağlı değilim. bunun farkındasınız. ölürsem her ne şekilde olur bilmiyorum organlarımı kesinlikle bağışlayın sigara, alkol kullanmamış, az şeker ve hayvansal gıda tüketmiş, spor yapan bir beden birçok kişiye fayda sağlayabilir. yalnız yüzüm oluğu gibi kalsın son kez olduğum gibi görün isterim beni. bir dine mensup değilim. dini geleneklerle anılmayı tercih etmem fakat içiniz rahat ediyorsa keyfinize göre anın beni.

arkamdan asla toplu kuran okutmayın. insanların yaşam halindeyken asılsız konuşmaları ve fişlemeleri ardından yanınızda oluyor gibi davranmalarına izin vermeyin. kitaplarımı bir kütüphaneye bağışlayın, kıyafetlerimi ihtiyacı olan birine. arkamdan asla masraf yapmayın. onun yerine belirli bir parayı lösev benzeri ihtiyacı olan insanlara yardım için kullanın.
hep söylüyorum, hep de söylerim biliyorum belki inanca uygun değil ama beni tabutla gömün.

aileme de söyledim umarım son isteğimi gerçekleştirirler.

t: son istek.
onun sevdiği yazardan aldığım bir kitap var. hatta 2 saat sırada bekletip adına imzalatmıştım.
onu vermek bir türlü nasip olmadı. zaten artık konuşmuyoruz da. öldüğüm zaman o kitabın ona verilmesini çok istiyorum. içinde sadri alışık'ın fotoğrafının olduğu bir ayraç da var. dikkat edin düşmesin. iyi günler de okusun. :(
kişinin ölmeden önceki isteği.

öldükten sonra ardımdan yasin okunmasını istemiyorum. bu net. çünkü okunacak o kelamların bana hiçbir faydası olmayacaktır. böyle bir ritüel bana her zaman saçma gelmiştir. bundan başka saçma sapan dini gelenekleri de istemiyorum. misal mezar başında kuran okunması gibi. maalesef bununda bana bir faydası olmayacaktır. yapıp ettiklerimiz dünya hayatında. öldükten sonra bana okunan kuran'ın hiçbir manası yoktur. ancak dua hariç. günahların affı için dua. allah'ın o sonsuz merhametinden dua. aynı şekilde imamın gelip mezarımın başında bana bir şeyler okuması. buda aynı kefede. yok kafayı tahtaya vurmalar falan. yok öyle bir şey.

şayet eşimden önce ölürsem tek isteğim dünya hayatında bana bağlı olan, aynı yastığa baş koyduğumuz canım eşimin beni ruhen hiç unutmaması. bu söylemim şöyle anlaşılmamalı. sürekli acının taze kalması vs. gibi sebepler içinde değildir. ancak beni hatırlayıp bana dua etmesi içindir. bunun için mezara gelmesine de gerek yok. direk namazlarında bana dua edebilir. günahlarımın affedilmesi için, allah'ın beni bağışlaması için dua edebilir. allah'ın merhameti sonsuzdur, rahmeti sonsuzdur, mağfireti sonsuzdur.

allah'ın tanımak ne güzel. allah bizi bilinçli müslümanlardan eylesin. amin. birde ailemi korusun. amin.
kişinin son isteklerini, mallarını, sahip olduklarını dağıtmasıdır.

Beni yakın küllerimide bizim köye gömün.
adolf hitler'in vasiyetini içeren kitap.

okumanızı tavsiye ederim.
Solmuş tenimi tahtaların arasına koyun
beyaz kereteden olan uzun kutusunun
ve onu çiçekli toprağın altına bırakın...

Mezarıma beton dökmeyiniz
benden kalanlar nefes alsın
böcek ve toprak parçaları arasında.

Kutsallığı olsun diye düzlükte
sallanan otların arasında
sade bir haç yerleştirin tahtadan.

Benim şair kemiklerim böylece
dönüşebilecek toprağa
ve beni unutacak koca dünya.

Beni bekleyen
sadece sonsuzluk olsun.

(bkz: Raoul Maria de Puydt)