bugün

var misin yok musun daki kutu acicilarinın her programda mutlaka birkaç kere yaptıkları davranıştır. *
gördüğüm en gereksiz hareketlerden birisi. lan gerizekalılar sanki elele tutuşunca 500 000 1 ytlye mi dönüşecek kutunun içinde. gerçi ben biliyorum bu işin aslını. hep o abaza erkekler çıkartıyo bu işleri. bi arada kutuyu açıcak olanın yanındaki öküz kafasını eğip kutuda ne var ona bakıyodu. olur mu böyle gereksiz bi şey. bi de bir bayan ile bir erkek yarışmacı arasında kalan bazı dingiller vardı. kız açarken yumulup erkek açarken göbeğini kaşıyolardı. lan yapıyosun bari belli etme öküz.
(bkz: kutu açmak)
500 bin cıksın da üzülsünler dememe neden olan programa duygusallık katmayı hedefleyen davranıstır.
her kutu açılışında bir de hedecan seni çok seviyorum biliyosun diyip kutu açmaları vardır ki göz yaşartır.
yarışmanın antipati yaratan saçma triplerinden. ha bir de 5 saat edebiyat parçalayan ilan-ı aşk edenler var ki, hay çenen çekilsin de aç şu kutuyu moron diyorum.
güya yarışma sırasında yazılmış, yarışmacıların birbirlerine ithaf ettiği dörtlüklerden daha iğrenç olamayacak eylem. örnek vermek gerekirse;

sevgili arkadaşım metin
inanki şartlar çok çetin,
kırmızı kutuları açtırınca,
attı birden benzin betin

ben diyorum ki, var mısın yok musun yarışmasına bir zirve düzenleyelim, tam el ele tutuştuklarında, halay başına verelim şehir akımını görsünler sinerji neymiş, mc2 neymiş.
(bkz: var mısın yok musun yarışmacı dayanışması)
yarışmacıların önlerindeki masaya vurarak tempo tutmalarından daha normal bir davranıştır.
(bkz: var misin yok musuna takmak)
(bkz: birlikten besyüz milyar doğar) -yersen-
var mısın yok musun metin'in başlattığı akım.

- pozitif enerji, pozitif enerji.
(bkz: el ele kuku açmak) *
hayır bu mallıgı yarısma formatı ve yarısmacı profilinin mevcut durumuyla anlıyorum da, ulan o cok dikkatli olmalıyız lafı ne lan, dikkatli olunca kücük mü cekiyosunuz ulan yapmayın etmeyin ya ajansınız dimi lan ha ne olur bisi diyin ya.
yalandir, yoktur boyle birsey. herkesin el ele tutusmasi sonucu bosta el kalmiyacagi icin kutu da acilamayacaktir.
Harbi salaklıkmış şimdi öğrendim. geçen bende yarışmacıydım orda kızlı erkekli el ele tutuştuk sağ baştaki salih abi ve sol baştaki derya hanımın sağ ve sol elleri boştaydı. 2 elin sesi var misali açıverdiler kutuyu. aman allahım 500.000 bin çıkmıştı yıkılmıştım. var mıydı bu kadar gerek atraksiyona dedim içimden. a.ına koduklarımda dedim sinirlendim tabi.
ayrıca bi ibnenin kutuyu açıyormuş gibi yaparak üzerine bastırmasıyla süper görüntüler elde edilebilir.
Şöyle bir hayalim var konuyla ilgili;
Yer : Orta halli bir ailenin, kirada oturdukları vasat bi ev.
Tarih : Var mısın yok musun la geçen herhangi bi akşam saati.
Baba mesai'den yorgun argın eve döner. 5 çocuk, bir anne, bir kayınvalide elele tutuşmuş kutunun açılmasını beklerler ekran karşısında. Yemek yok, ilgi yok, sohbet yok. Derken reklam arası. Baba farkedilir. Evin annesi rolündeki insan yarın çıkacağı için alış-veriş için para ister evin babasından. Baba ailenin tekrardan el ele tutşmasını ister. Ve evin annesine sorar sol cep mi sağ cep mi? sağ cebi seçer evin annesi. Ve çıkan rakam maalesef 5 ytl dir. kaldıki sol cepte zaten para yoktur. Bankanın teklifi alınamaz, çünkü ailenin bankalara zaten binlerce ytl kredi borcu vardır. Özeti budur aslında olayın. ekmek alacak parası olmayan ailelerin, başkalarının kazandığı yüzbinlerce ytl'den mutlu olup sevinç gözyaşları dökmesi...Sonuç itibariyle Enteresan bir milletiz biz...
kotu niyetli erkek yarismacilarin menfaatleri dogrultusunda uydurduklari sacmalik. hele ural diye bir tip var orada yanindaki bayanlarin her firsatta elini orasini burasini tutma cabasi icinde. nilgun kadinina nasil baktigina iyice bi dikkat kesilin ilk programda farkedeceksiniz. gicik oldum ben o'na.
yanına bir de kutuyu açmadan önce yirmiden geriye sayma eylemi eklenince hiç çekilmez. televizyona kafa atası falan gelir insanın.