bugün

somali'ye yardım kampanyası yapan sağduyulu! kesimlerin, asıl sağduyuluğu şimdi gösterip başlatmalarını umduğum yardım kampanyası. zira hasar çok büyük. ve belki bu yardım sayesinde bu vatanın bir bütün olduğunu, bu vatanın her bir zerresinin türk toprağı olduğunu göstermiş oluruz.
ayrıca somaliye 1 kuruş dahi göndermeyen şahsımın, eğer böyle bir kampanya olursa sonuna kadar yardım etmeye hazır olduğunu belirtmek isterim.
Bi hesap numarasi olsun bir sey yardima haziriz
pkk'nın, bdp'nin ve yerini yurdunu bilmediğimiz kürdistanınız bu yardımları yapsa ya? hayırdır, yapmadı mı? yapmıyor mu? hani türkiye değil di oralar? yine mi devlete kaldınız?

dün sizler bi ji apo derken, verdiğimiz şehitler adına halay çekiyorken hakaret ettiğiniz devlet, size yardım edecek olan tek güçtür. devletten yardımı alıp yine hakaret edeceğinize adımız gibi de eminiz ama devlet yine insanına yardımını götürecektir. insanına diyorum bakın, insanına. ama yine çoğunun kafası basmayacak.
görsel
saatlerdir binlerce insanın twitter, facebook, blog, sözlük gibi tüm sosyal ağlardan ırk vs düşünmeden bir tarafını yırtarak birbirini organize ettiği, elinden geleni yaptığı, ben ve benim gibi birçok yurttaşımın da yarın kargoya vereceklerini hazırladığı yardım kampanyasıdır.

bırakalım somaliye kim yardım yaptı, afganistana kim yardım yaptı, şuan yapabildiklerimizdir gerçek olan. şuan ben türküm demeden, sen ermeniyim demeden elimizden geleni gecenin 2.30unda yapıyor muyuz? evet. kardeşler bir araya geldikten sonra kimseye ihtiyacı kalmaz bu 70milyonluk memleketin.
depremzedelere yani yerine değil, van belediyesi tarafından pkk' ya ulaştırılacağı endişesinin hakim olduğu yardım.
örgüte para aktarmanın yasal hali.
herseyide devletten bekliyorsunuz be kardesim ya, PKK'nın muhimmatınıda mı devlet versin ayıp yaw
bazi seyleri bile bile her zaman herkese yardim elini uzatan serefli turk askeri mehmetcik hakkin hicbir zaman odenmiycek!
van belediyesine bu konuda zerre kadar güveni olmayanlardanım çünkü belediye başkanının ne halt olduğu biliniyor artı olarak
van'a giden turizm şirketlerine de güvenim sıfır fakat doğru yollarla yapılırsa kimseye kurşun olarak geri dönmeyecek olan yardımdır.

kızılay
akut
türkiye cumhuriyetindeki tüm üniversitelerin teşkilatları
akp
chp
şişli belediyesi
istanbul valiliği

gibi çok sayıda yardım toplayan seçenek var şuan elinizde. seçim gönlünüzün.
STK'larla yapılmaması gereken sadece orada durust guvenilir bir tanıdık varsa onun aracılıgıyla yapılması gereken yardım. Benim bir ogretmen arkadasım var mesela.
işler arasında fırsat bulunduğunda mutlaka katılınması gereken yardım kampanyası.

özellikle kış şartlarına uygun gönderiler beklenmekteymiş.
mng kargo van a gönderilen yardımların parasını almamaktadır... şu an çok ihtiyaç sanırım battaniye olarak görülüyor.
DEPREM BÖLGESiNDEKi....
belediye başkanları çağrıda bulunuyor:
iş Makinelerini buraya gönderin.....
cevap;iş Makinelerini yaktınız... doktorları buraya gönderin; ... doktorları öldürdünüz....polis gelsin.... polisi taşladınız... Mehmetçik bize yardım etsin... Mehmetçiği ŞEHiT ettiniz.. edenlere yardım ettiniz... para gönderin; gönderdiğimiz paraları belediyeniz pkk ya verdi.... AMA BiZ iNSANIZ, MÜSLÜMANIZ, HAiN DEĞiLiZ, MERHAMETLiYiZ... TÜRK'ÜZ. BEKLEDiNiZ, YARDIMINIZA GELDiK..
*
Depremin üstünden 2 hafta geçti, vali, "daha fazla yardım göndermeyin, depolar doldu taştı, var olanların tasnifi için bize biraz zaman verin lütfen." diye haykırmış. Türk milleti'ndeki duyarlılık bazılarında da yüzde biri kadar olsa keşke. insanların vicdanı ölmesin, yeterlidir bizim için.