bugün

devlet kurumlarında birşeyler değişiyor, birşeyler daha iyiye dogru gidiyor dedirten valiliktir. lakin, Galatasaray - bordeux maçına giderken yollarda sefil olduktan sonra istanbul valiligine, istanbul emniyet müdürlüğüne, istanbul belediyesine, içişlerine bakanlıgına, başbakanlıga ve galatasaray klübüne yazmış oldugum şikayet e-postasına dün itibarıyla istanbul valiliginden "e-posta ihbarınız dikkate alınmış, gerekli yerlere iletilmiş ve geregi yapılmıştır" gibi bir cevap aldım. *
http://www.istanbul.gov.tr/
sadist insanlarla dolu olduğunu düşünmeye başladığım kurum.

her önemli gün sebebiyle şehrin güvenini şehri birbirine dolaştırarak hatta hatta o kadar ki sinirden kendi kendini imha edecek düzeye getirerek sağlayan kurumdur aynı zamanda.

nedir bu vatan millet anlayışı anlayamadım gitti vallahi. misal bugün 1 mayıs örneği. yavrum evladım canım muammerim. hadi anladık 1 mayısta insan sokmayacan taksime tamam da, beşiktaşa ulaşailmek için bile insanlar ne diye eminönü'den buraya kadar yürüyorlar? ha? ayıp di mi tatlım bu yaptığın? madem yolları kapayacan tatil ilan ediversen de kimse yollara düşmese? olmaz mı çocuğum? zaten bu kominik faşikler bozdu memleketi o yüzden sen de yola çıkmaya çalışan halkı da dola ki birbirine o kominik faşikler de çıkamasın yollaara? karşıdan buraya geçen herkesi zehirle ki hani belki kominikler faşikler ölürler kims de ülkeyi böyle 1 mayıslarla filan uğraşmaz. zaten daha yeni çağlayan yaptılar bi de terbiyesizler. di mi? muammercim yanılıyorsam yüzüme söyle yahu.

http://www.ntvmsnbc.com/news/406844.asp

ne diye tepki verir di mi bu halk hep bizim için hep bizim için herşey. hadi tamam onu geçtim muammercim.. şimdi üniversiteler yemekhanelerine genelde dışarıdan yemek arabalarıyla getirtiyor. onları geri çevirmek niye? ucuza okulunda yemek isteyen öğrenci ne yapacak düşündün mü a akıllı kınalı kuzum? de bakalım bir insan 1,5 ytlye 3 kap yemek artı salata yiyebiliyorken * dışarda ne yiyecek 1,5 ytlye? düşünmedin tabi bunları.. bi de elalemin derdi sni mi gerdi di mi muammercim? sen zaten hep bizi düşündün..

ah yavrum ah.. bu halk seni hiç anlayamayacak. ya da sen bu halkı.. paradoks mu yoksa????
(bkz: muammer güler)
"devlet terörü" kavramanı zihinlere buluyan,pratikte uygulayacısıdır.
emekçi,devrimci ve halk düşmanı bir avuç insanın diktatörlüğünde yönetilmektedir.
6 mayıs 2008 günü yasalara karşı gelen insanlara izin vermemesi normal olan birimdir. her seferinde aynı muhabbet aynı ajitasyonlar. sonrasında vaziyyet bilindiği üzere fırsattan istifade ya kendini gezmiş ve arkadaşları havasına sokmak isteyenlerin ya da üniversitenin sosyal politik gençlerinden bir kaçının " bakın lan televizyona çıktım, yaşasın davamız" demesi sonucu karnaval yerindeki görüntülere bırakmasından ötürüdür.

edit: değişik bir cümle oldu sanki...
yeni dönemde de, istanbul'a eziyet çektiren saçma sapan kararlar alacak bir valiye sahip valiliktir.
polislerin her sokağa çıkana sert müdahele etmesine bakıldığında hiç bir eyleme izin vermediği düşünülen kurum.

dikta rejimine ramak kala...
...makamının sahibi olan zat ilk seçimlerde aqp'den koyunvekili adayı olacaktır.

çünkü, bir bürokrat gibi değil, bir kul gibi beyanat vermektedir.
işiniz mi düştü efendim. size işinizi çözmeniz açısından en pratik bilgiyi paylaşayım;

işiniz düşmesin.
Bugün derbiyi iptal eden kurumdur.
Galatasaray fenerbahçe maçının seyircisiz oynamasına karar veren kurum. Bazı salakların sandığı gibi tff değil güvenlik nedeniyle seyircisiz oynama kararını valilik verir. Tıpkı bursaspor fenerbahçe maçında olduğu gibi. Bursaspor tff'den ceza aldı fenerbahçe seyircisi normalde stada girebiliyordu valilik güvenlik nedeniyle izin vermedi. He aziz yıldırım he tabi. Evet.
darbe girişimi sonrası meydanlara inen vatandaşlara "can ve mal güvenliğine yönelik davranışlardan sakınmaları" uyarısı yapan merci.

http://www.milliyet.com.t...venligine-gundem-2280454/
Beşiktaş ve sarıyer de gösteri ve toplantı yapılmasını yasaklamış. Lakin valiliğin böyle bir yetkisi bulunmuyor. ilginç.