bugün

ahmet kaya nın bir konser sonrasında söylediği söz. şimdi yok canım o anlamda söylemedi diyen safdiller çıkacak ama yerlerse diye resmi sitede karısının ağzından dinleyelim yerseniz.

--spoiler--
O sırada Abdullah Öcalan yakalanmış ve; Eğer kendisine bir fırsat verilirse bundan sonra Kürt ve Türk halkının barışı için çalışacağını; söylemiş. Ahmet Kaya da sahnede o zamana kadar ve sonrasında hiçbir albümünde, beste ya da şarkı olarak yer almamış bir doğaçlama yaparak, nakaratlarında vallahi barışı özledik/vallahi Apoyu özledik demiş. Yani;artık barışı savunan bir yu özledik
--spoiler--

30 000 kişinin katili için aslında artık barışı savunan bir Apoyu özledik demek istemişmiş. yersek.
ölüp gitmiş olan ve artık azrail in bile vazgeçmiş olduğu bi adam dan vazgeçmeyip; hala ısrarla onla uğraşan zihniyet.

bırakın hesabını artık size değil, sadece allah a versin
(bkz: ahmet kaya aslında ölmedi mi)
hep hatırlanması gereken cümle.özlenen kişi hala nefes alıyorsa, özlenen kişinin örgütü hala evlere şehit gönderiyorsa ben unutmam bu sözü.
insanlıktan nasiplenemememiş yaratıkların ahmet kaya denen vatan haini ile birlikte hep bir ağızdan söylediği söz.
ne yazikki apoyu o degil , özleyen özledigini düsünen pek cok pislik var ve ne yazikki onlar yakinlarimizda , aramizda...
her daim plan yapiyolar daha kac kisinin canini yakariz diye , bucada bomba , ankaranin göbeginde bomba ölenlerin ne günahi var be serefsizler...

ekleme : yahu ne kadar pust var ya eksi vermis dallama...
temcit pilavı gibi öne sürülen sanal alem terörcülerinin ya desteklediği ya da karşı çıktığı ancak bir "hede" düzeyindeki laf.
"vallahi" demek allah'ı şahit tutmak demektir. kişi sahip olmadığı(allahınız yok olm sizin varsa da benim allahımla sizinki aynı değil) varlığı neden şahit gösterir bilinmez.
arkasindan kelime sarfetmenin bile onu hatirlatarak bi sekilde akilda kalmasina sebep olacagi, namert, yuzunde bir gram nur olmayan, insanliktan nasibini almamis o serefsizin yine kendisi gibi serefsiz olan, hala insanlarimizin canini almakla ugrasan oteki serefsiz icin sarfettigi soz obegi.
özleyenlerin yanına gitmesini temenni ettiğimiz hadisedir.
"kürdüz ölene kadar" adlı şarkıda geçen söz. ziyaretine gidin. daha çok özlersiniz çünkü.

adres: imrali cezaevi.
turkler'in apoya olan ozlemini dile getirmesidir. yetkililere sesleniyoruz, apo ayusunu cok ozledik, lutfen taksim meydanina birakin, ozlemimizi giderelim.
Etnik farklılıkları kullanarak ülkede kargaşa yaratmak, halka dayatılan ayrımcılık fikrine çanak tutarak ve dahi bu uğurda birebir mücadele ederek bir ömür harcamak sanatsa, PKK Türkiyenin en büyük sanat grubudur. Ahmet Kaya da bu grubun solisti olarak gebermiş şirin baba kılıklı köpektir. *
insan olmak kolay bir iş değildir. Herkes insan doğar ama bu vasfı saklayabilmek zordur. insan doğan milyonlarca köpek leşi vardır. Sanatçı kavramını, insan kavramını kendi beyninizin algı yeterliliği seviyesine indirgeyemezsiniz. Önüne gelene insan, önüne gelene sanatçı diyemezsiniz.

Köpek köpektir. Puşt puşttur.
abdullah öcalanın yakalandıktan sonraki duruşmasında "serbest bırakılırsam barışı sağlamak için çalışacağıma söz veriyorum" demesi nedeniyle yıllarca barış için dil dökmüş, halkların kardeşliğini savunmuş Ahmet Kaya'nın konserinde doğaçlama olarak seslendirdiği şarkıdan bir bölüm. Ahmet Kaya bu şarkıyı daha önce de söyleyebilirdi o imkanı vardı ama o, abdullah öcalanın açıklamasından sonra söyledi. bu Ahmet Kaya'nın niyetini ortaya koyuyor. ayrıca sorgulamadan bok atma karakterindeki insanların sazan gibi atladıkları bir olay.

(bkz: yaptım ama bi sor neden yaptım)
http://www.youtube.com/wa...ullah-ocalan-ozledik.html
ölen apo olunca saygıda kusur etmenyenleri görmemize neden olan olaydır. vay be ne kadar güzel? hesabını allah'a versin. sen bu arada adamın şarkılarını dinle , "dinle ey sevgili ülkem *" albümünü al, adamın kliplerini izle diğer tarafta da şehit aileleri, gazi aileleri, akrabalarını yitirmiş, anasını babasını yitirmiş insanlar hesabını allah'a versin desin. oğlunun cesedi paramparça bir şekilde ona ulaşan anne hesabını allah'a versin, ölmüş adam konuşmak olmaz arkasından desin. oh ulan ne ala memlekete anasını satiyim. size ters gelen bir ülküsü olan adamın ölüsü ardından çok rahat konuşabiliyorsunuz nedense? bu adam yeri geliyor türkçü oluyor, yeri geliyor nasyonal sosyalist, yeri geliyor faşist, yeri geliyor muhafazakar oluyor. bu adamlar hakkında dünyada olmasalar bile atıp tutma özgürlüğünüz var. bu adamlara en ağır hakaretleri, aşağılamaları yapma hakkınız var. ancak söz "apoyu özlediğini" söyleyen bir herife gelince işler nedense değişiyor. özlediği adam apo apo! bilmem farkında mısınız? 6.000 küsur güvenlik görevlimizi şehit etmiş, 6.000 ailenin ciğerini parçalamış bir adamı özlüyor. ben burada çıkıp ogün samast şöyle böyle dediğimde "katili övüyor" demeyi bilenler neden bu konuda sessiz kalıyorlar acaba? hangisi daha büyük katil? bu ülkede canın değerinin olması için can sahibinin adının hrant mı olması gerekir? konudan uzaklaşmayayım. bu herifi dinleyenler ve savunanların bu kanda bu adam kadar payı var. apoyu özleyen adam nasıl savunulabilir? yahu sizde hiç mi empati yok? dinleyerek prim kazandırarak, albümünü alarak para kazandırarak zengin, şöhretli ettiğiniz adamlar örgütün bir numaralı destekçeisi bunu görmüyor musunuz? yanlış kelime kullandım aslında. görüyorsunuz ama hiçbirşey yapmıyorsunuz. hayatta iki üç şarkıdan vazgeçecek kadar sağlam bir kişiliğiniz yok ya da siz de onun gibi pkklısınız. bu kadar açık ve net.
(bkz: vallahi biz köpeği özledik)
youtube'da altında kendini aydın kesimden sananların sürekli didişip durduğu videolardandır.
bu lafın sahibi mahlukata yollayalım senide yanına hasret giderirsiniz denmesi gerekir.
(bkz: vallahi ben ata yı özledim)*
(bkz: allahı kitabı karıştırma lan yavşak)
vallahi apoyu özledik, hiçbir göt aponunki gibi güzel sikilmiyordu. ve bu entryi ilk eksileyen ibneyi de özledik.
ahmet kaya'nın örgüt jargonuna ne kadar uzak olduğunu gösteren bir deyiştir. örgüt yandaşları (politikacı, yazar, sanatçı) apo ifadesini pek kullanmazlar. şarkının bu kısmı değil de asıl ismi iğrençtir. kürdüz ölene kadar ne demek şimdi, geçmişteki demokrat, sosyalist kimliğini sikip atmış olmadın mı bu sözle?
Cemaatçilerin, Komunistlerin, Kürtçülerin, Tarikatçıların bugünlerde hep bir ağızdan söylediği Ahmet KAya denen eli kanlı katil yardakçısının sloganı.
ahmet kaya pkkcı değildir diye havlayan sürüye ithaf edilmelidir.
birileri tarafından özlenen onun bunun çocuğuna sarfedilen cümledir.
bakmayın basit durduğuna söylemek cesaret ister bir onun bununkinin özlendiğini, cesaret işidir bu topraklarda bu lafı söylemek sonrada köpek gibi sürülmek...
çok cesaretli adamdı söyleyende; söyledikleri ve gerçek yüzü ortaya çıktığında ne kadar yan çizmeye çalışsada köpek gibi defoldu, kaçtı, gitti.
arabasına ve güya çok sevdiği ülkesine, halkların kardeşliğine ağıtlar yakarak geberdi.