bugün

sinan çetin'in tiki bir genç kız türkçesi ile başbakanı tarifidir. ona göre recep tayyip erdoğan'ın ve akp'nin eleştirilecek hiç bir yönü yokmuş.

Sinan Çetin: Valla ben ilk defa bir başbakanımızı çok beğeniyorum. Yani kusura bakma. Uzun boylu babayiğit, cool, harika, sözünde duran, yani ilk defa bir delikanlının ülkenin başbakanı olduğunu görüyorum ...
Yani eğer irtica gelmeyecekse başta AKP olduğu için gelmeyecektir. AKP yi Türkiye nin değişimi, dönüşümünün önderi olarak görüyorum.

(bkz: http://www.milliyet.com.t...%20ove%20ove%20bitiremedi)

anlaşılan yine birileri iktidar yalakalığı yaparak prim toplama derdinde. biz bu tarz davranışları özal zamanında da görmüştük, özal'ı öve öve bitiremeyen çoğu sanatçı sonradan devlet sanatçısı yapılmıştı. alışığız yani, şaşırmadık.

(bkz: her devrin adamı)
(bkz: aman yesinler yesinler şeker yesinler)
(bkz: şu sinan şu tayyibe yangın desinler)
(bkz: aman ben yandım yandım yandım yandım yandım)
hele o güneş gözlüklü hali yok mu? vay vay vay. ama emine erdoğan hanfendiciğim de en az sayın başbakanımız kadar da fevkaladeniz fevkinde. maşallah pek yakışıyorlar.
(ara: kız olsam)
(bkz: gizli ibne)
en azından başbakanına kapısında beslediği köpek gibi tayyip diye seslenmeyen bir türk insanının verdiği röportajmış...
(bkz: sözünde duran derken)
başbakan da bu sevgiye karşılık çiçek abbas 2'de şakir rolünü oynamak isteyecektir korkarım.

(bkz: dünya dikenli bir hayat sevenlerde mi kabahat)
sinan çetin'e ve onun gibi yukarıda duran burjuva çocuklarına "ananı da al git" demediği için über bir başbakan olarak tarif etmesi normal. dışı seni içi ülkemi yakar hesabı bir röportaj.
eskilerin hızlı bir solcusunun sarfettiği sözler. korkmayın dönüşümünü tamamladığı için böyle şeyler söylemesi normal. hede hüdü prüüssst bırzzzt gibi şeyler de gelebilir zamanla. uu beybi adam saçmalamış gerçekten.

edit: aslında dikkatli bakılırsa alttan alttan geçirdiği de görülebilir. başlığı tekrar okuyun bak:

uzun boylu babayiğit cool harika adam r t erdoğan

taşlar yerine oturdu şimdi.
akli muvazenesi bozuk onca başbakan gördükten sonra doğru düzgün ve dürüst bir başbakana sahip vatandaşın ifadesidir.
bunca yıllık icraatinden bir tek aşıyı zorunlu tutmama konusundaki tutumu nedeniyle taktir ettiğim şahsiyet.
kendilerine buradan teşekkür ediyorum.
(bkz: ciğere uzanamayan tüm kediler buraya)
kız olsam asla yalnız kalmayı istemeyeceğim kişi.
bu kişiyle aynı isimde bir de politikacı vardır.
(bkz: cool adam gördün mü uzaklaş)
devede de boy var ama eşşek çekiyor.
rtede de boy var ama abd çekiyor.
muhtemelen devlet bankasından düşük faizli kredi çekmek isteyen bir kişinin betimlemesidir.