bugün

(bkz: bana bir masal anlat baba)
metallica'nın tüm şarkıları. bir şey düşünemiyorsunuz, bir şey duyamıyorsunuz. geriye sadece uyumak kalıyor.
gökhan kırdar'ın bütün şarkıları
tabiki, aim for a smile- youtube a yazın ilk çıkan şarkıdır. hatta linki de şöyledir:

http://www.youtube.com/watch?v=kzbj-wbcrb0

edit: slowblow-aim for a smile
pinhani-ben nasıl büyük adam olucam.
düş sokağı sakinleri hüzünkovan kuşu....
teoman - uçurtmalar-

albümün son şarkısıdır. cd yi takıp dinlerken sakın ha tekrar etme düzenini ayarlamayın. albümün ilk şarkısı dan "sevişirdik bazen" başlar ve hayatınız bir film şeridi gibi gözlerinizin önünden akar. uyumaya korkarsınız*
open your eyes - guano apes
firestarter - (bkz: the prodigy) rahatlatır ve unutturur. iyi geceler sözlük.
rosey-love
astral projection - kabalah zira bu parça insanı uyutur ve astral seyahate çıkarır. adı üstündedir zaten.
here by me - three doors down
eğer 45 saattir uykusuzsan "fear of the dark" çalsa, uyursun.
insomnia dan muzdaripsen, yatağında dön allah dön bir türlü uykuyu tutturamıyorsan, nihayetinde geceler kara tren se; amiina diye izlandalı bir grup var dört bayanın kurcaladığı keman çello gitar vs den mürekkep.. at playlist'e albümlerini, gece lambasını açık bırak ninni niyetine dinle, huzura er.. yap bunu. [mendilinde kan sesleri?..]
tanbur
klarnet taksimleri
orphaned land- rainbow. bir gece açık kalmış 173 kere çalmış şarkı, öldü sanıp tokatla uyandırdılar. bir de burzumun Hlidskjalf albümü birebirdir lakin eliniz herhangi başka bir albüme kayarsa günlerce uyuyamazsınız benden demesi. bir de ben böyle anketi züküm diyerek ironi yapmak istiyorum.
wait for sleep- dream theather.
sade- jesebel.
soner arıca-sen giderken.
irish lullaby *
o andaki ruh haline göre; sting-shape of my heart.
csi miami' nin son bölümünün finalinde çalan ve insanın gözlerini kapatıp dinlemesinin gerektiği, imogen heep' ten hide and seek. insan ne kadar gergin olursa olsun, şarkıyı dinlemeye başlayınca kaslar gevşedikçe gevşiyor, uyku kaçınılmaz. harikulade bir yapıt.
bayhan - ne olursa olsun farketmez.
ajda pekkan-uykusuz her gece.
stina nordenstam'ın tüm şarkıları bu gruba dahildir.örnek vermek gerekirse;
(bkz: I See You Again)
duman-rüyanda görsen inanma