bugün

super baba dizisinin harika sarkisi

sozleri;

bana bir masal anlat baba
içinde bütün oyunlarım
kurtla kuzu olsun şekerle bal

baba bir masal anlat bana
içinde denizle balıklar
yağmurla kar olsun güneşle ay

anlatırken tut elimi
uykuya dalıp gitsem bile
bırakıp gitme sakın beni

bana bir masal anlat baba
içinde tüm sevdiklerim
içinde istanbul olsun.
(#246498) buyur evladım.
süper baba dizisinin hafızalara kazınan dizi müziği
yıllar geçmesne rağmen insanın yine her duyduğunda içerisinde hoşluk hissettiren şarkı
-bana bir masal anlat baba
-anlatayim oglum
-"içinde bütün oyunlarım
kurtla kuzu olsun şekerle bal"
-oldu a.ina koyim baska?
-"içinde denizle balıklar
yağmurla kar olsun güneşle ay"
-tamam kes,anlatiyorum simdi.
-amaaaa baba
"anlatırken tut elimi
uykuya dalıp gitsem bile
bırakıp gitme sakın beni"
-ebenin a.i isim var olum,daha anani ...
-ya bana ne ya bana bir masal anlat baba ...
süper bir şarkı olmasına rağmen ortaokulda bütün sınıfın blok flütle bu şarkıyı çalmaları sonucu bünyede tiksinti yaratan şarkı...
ne zaman dinlenirse dinlensin insanın içindeki teli titreten şarkı...
(bkz: duygu install)
- bana bir masal anlat baba
+ höst lan koskoca adam oldun ne masalı
- peki baba *
culdesac adlı rap grubunun bir sarkısı.
not:super baba dizi müziğinin üstüne hip hop ezğilerle yapılmış bir şarkı.
süper baba dizisinin, çaldığı zaman denk gelen 10-15 yaş arasındaki yaş grubunun bilinçaltına iyi yerleşmiş, tatlı, huzurlu, sevgi yumağı formunda tadında izler bırakan, ''keşke şimdi yine olsa da, dinlesek'' denilen, oya küçümen'in seslendirdiği süper baba dizisine ait jenerik şarkısının bilinen nakaratı..
Oya kücümenin söyledigi masalimsi sarki...
büyüyünce baba özlendiğinde söylenicek şarkıdır. çaresizsinizdir her zaman elini omzunuzda hissettiğiniz babanız artık yanınızda değildir.yaşadığınız tüm kötülükleri masal gibi güzele bağlayan babanızın olmayışı masallarınızı kaybetmenize yol açar.
(bkz: culdesac)
cocukluga duyulan ozlemin en koyu rengi belki de o yatmadan babanin anlattigi masal. kuzuyu kovalayan kurdun, tavsancikla kaplumbaganin hikayesini dinlemek, masal kahramani olmak uykudan hemen once, yastiga gomulen basinin uzerinde o babanin elini son kez hic birakmasin diye hissetmek, ve hic buyumemek istememenin taa en iceri kadar isledigini gormek.
- bana bir masal anlat baba, kurtla kuzu olsun, şekerle bal...
+ bir gun bir kuzu, dereden su içiyormuş. kurt da gelmiş, allem etmiş kallem etmiş, kuzuyu yemiiiş. masal da burda bitmiiiş...
- hass.. e baba, şekerle bal nerde ?
+ geliyor. hanıım ! çocuğun ballı sütü nerede kaldı ?
- iki dakka atraksiyon yaptırmıyorsun haa.
atvde 3 sezon üst üste yayınlanmayı başarmış olan televizyon dizisi süper babanın jenerik müziğidir.
yaşın 9, 19, 29, hatta 39 bile olsa istenecek birşey. hele baba dan olunca.

-ulan yaşın 40 a geldi yat aşağı zıbar ne masalı de se bile baba amennadır haklıdır ama istenir babadan masal anlatması yıllarca ondan uzak yaşadıysan hele.
insanı masallar alemine götürebilecek parçadır.

ama artık bana masal anlatma baba , günümüze uyarlanmış onca masal varken kendini yorma..
oya-bora ikilisinden oya küçümen in süper baba dizisi için yeniden yorumladığı şarkı..
duymak, görmek, bilmek istemediğim, yamulmuyorsam bu aralar yeni türkü'nün* seslendirdiği, her hatırladığımda sarsıla sarsıla ağlamama sebep olan şarkı. hatta şarkıdan da farklı. beni vuran babamla ilgili birşey değil; nefret ediyorum kendisinden. sevgili var ya hani... gözlerim pörtledi sözlük, yeter lan, yeter...
sevgi ve yalvarışın yer aldığı şarkıdır. "Hiç anlatmadın, bir masal anlat baba. Elimi bırakma. Bıraktığında olanları gördün. en çok seni özlüyorum. En çok seni seviyorum. Düşüyorum baba, tut baba. Bırakma ne olur? Yanımda uyu baba. Küçük kızın değil miyim? Bırakma baba. Sakın gitme, sakın bırakma..." yazar sözlerinin arkasında. Biliriz ki söz uçar, yazık olur...

http://www.timsah.com/Yen...al-anlat-baba/erP0QMYmIGb
anlatırken tut elimi
uykuya dalıp gitsem bile
bırakıp gitme sakın beni
kaç yıl geçmesine rağmen her dinlendiğinde babaya sevgiyi arttırmayı sağlayan muhteşem parça.
bana bir masal anlat baba içinde bütün oyunlarım kurtla kuzu olsun şekerle bal,
baba bir masal anLat bana içinde denizle balıklar yağmurla kar oLsun güneşle ay
anLatırken tut eLimi uykuya daLıp gitsem biLe bırakıp gitme sakın beni

bana bir masaL anLat baba içinde tüm sevdikLerim içinde istanbuL oLsun

Bana bir masaL anLat baba içinde bütün oyunLarım kurtLa kuzu oLsun şekerLe baL,
baba bir masaL anLat bana içinde denizLe baLıkLar yağmurLa kar oLsun güneşLe ay

bana bir masaL anLat baba içinde tüm sevdikLerim içinde istanbuL oLsun.

(bkz: yeni türkü)
Bir dönemlerin harika dizisinin harika müziğidir.
Bir boşluğa bakakalmana sebep olur bu müzik...Hiç olmadığı kadar babanı özlersin..
Çünkü dinlerken o 'süper baba' olmuştur.ama Müzik bitince peder bey özel gücünü kaybetmiş clark kent'e döner.
*
*
Öyle işte..