bugün

"hırrrrrrr" sesleri eşliğinde, evdeki aslan rolü oynayan insan alışkanlığı. her sabah kalktığında zirveye tırmanan bir sinir, evdeki her şeyi kırma isteği, ev ahalisine düşman gözüyle bakma, hayattan nefret etme eylemler bütünü.
halk arasında "afyonu patlamamış" olarak da açıklanan durum.
uykudan uyandırılma şekli, yanındaki insanın kim olduğu, iyi uyuyup uyumama, çayın hazır olup olmaması gibi etkenlerden etkilenilenilen ruh hali...
bunu okuyan bunu da okudu*
(bkz: uyku duzenini mahveden insan) ...
uykudan nasıl uyandırıldığına göre değişir.
tatlım canım bitanem kahvaltın hazır muck şeklinde uyandırılan insan sinirli olmaz.
ama "bu saate kadar uyunur mu kalk bir sürü iş var temizlik yapıcaz halılar yıkanacak hede hödö "şeklinde uyandırıldıysanız iyi saatte olsunlar gelirler bir daha da gitmezler.
(bkz: uykudan uyanınca çok sevimli olmak)
yapmak ıstemedıgı bır suru sey yapmak zorunda olan ınsanların her sabah ıcınde bulundugu durum.. *
gece boyunca kaliteli uykuyu tadamamış kişinin ertesi gün uyanır uyanmaz beyninin içinde sineklerin dolaşması ve bunu hissetmesi sonucu ortaya çıkan durum. baş ağrısı varsa daha da berbattır. o sinir uyanınca değil tüm gün devam eder.
kişi bunu rutin haline getirmişse ve siz aile dışından biriyken onu uyandırmak zorundaysanız yöntem şu olabilir:

önce kahvaltı hazırlanılır,çay taze taze konur bardağa ve uyuyan kişinin kapısı açılır ''uyansanaaaa!sana diyorummm!uyaaaağğnkkkk!'' diye manyak gibi bağırılır akabinde kilidi olan bir yere doğru ışınlanılır,kişinin siniri geçinceye kadar orda kalınır,kapı arkasından da kahvaltın hazır şekerim denir***
sık sık yaşadığım olay. kişi rüyalara sinirlenmektedir. ve sabah uyandığında sinirli uyanır. rüyaya sinirlenme sebebi de bilinçaltından kaynaklanıyor olabilir.
(bkz: sınav sabahı)
(bkz: scarface)
bu tarz insanların en sevmediği alet için; (bkz: çalar saat).
her sabah yaşadığım durumdur.uyanmak ne kadar anlamsızsa sabahları neşeli olan insanlarda o kadara sinir bozucu gelir insana.
anne ben agresifliğime bahane buldum.
tabiri caizse kişinin solundan kalkma halinin canlı örneğidir.
genelde sigara kullananlarda sık gördüğüm bir özellik. daha doğrusu bu özellik öğrenci yıllarından kalma bir alışkanlık; sabah uyanılır, ulan kim hazırlayacak bu kahvaltıyı düşüncesi insanı kasım kasım gerer, bir sigara yakılır, hem açlığa hem sinire iyi gelir.

ayrıca (bkz: sinirlenince çok seksi olmak)
(bkz: uykudan uyanınca çok seksi olmak)
brad pitt'in aktörlüğüyle renk kazandırılan sinirli olma durumu. (bkz: self suicide)
uyanma nedeni size vuran bir kişi ise gayet normal olan hatta sinirli olmamanın imkansız olduğu durumdur.
belirli nedenleri bulunabilir:

1.kabus görmüş olabilirsiniz.
2.uykudan uyandırılma sekli hoşunuza gitmemiş olabilir.
3.gece sinirli yattığınız için sabah da sinirli olabilirsinizdir.
4.ya da benim gibi manyaksındır kardeşim, kalkar kalkmaz psikoya bağlarsın.
kişinin, aynı sabah önemli bir sınava ya da iş görüşmesine gideceğinin ispatıdır.
zavalli annelerin sabirla cektigi durumdur ki cocuklar uyaninca nedense hep annelerine catarlar.

-nerde yesil kazak bugun onu giyicektim ben aksam öyle dusunup yatmistim bidi bidi
+yıkadim yavrum
-hırrr.

eh eh yapmali böyle cocuklara *
okula gitmek için yürümek,yürümek,yürümek...40 dkka otobüs beklemek,sıkıs pıkıs otobüslere binicegini,okulda hoslanılan erkekle karsılasma riski ile makyaj yapma çilesini düşünmek...uykudan uyanınca sinirli olmamanın imkanı var mı diyecegim baslık *
uykunu alamama durumunda iki katına çıkacaktır o sinirler.
Salak insanların ruh halidir. Lan gerizekalı! Diyecek bir şey bulamıyorum artık, kelimeler tükendi.. Sevgilimle de bu yüzden ayrılmıştık zaten. Evet.