bugün

Tekrar uykuya dalmak için ideal suredir.
tek gecelik bir ilişkinin sabahıysa çoğu zaman pişmanlık hissi uyandırır.
Çok zor geçeceğini bildiğim için alarmın çalmasından hemen sonra yataktan kalknama neden olmasıyla ünlü süre zarfı.
hala idea'lar aleminin tesirinden çıkılamayan zaman dilimi.
boşluktur. zamanın boşa gitmesidir. eğer bi hesaplama yaparsak günde beş dakikadan yılın 1825 ve 60 yıl yaşadığımızı düşünürsek hayatımızın 109500 dakikası boşa gitmektedir.
not: işsiz değilim.
yatağın içinde doğrulur otururum. odamı ilk defa görmüş gibi mal mal bakarım ve odamın mimarisini incelerin sanki godik yapıda tarihi esermiş gibi sonra tekrar yatar 1 dk sonra kalkarım. köy ağası gibi yürüyerek terliklerimi bulur yüzümü yıkamaya giderim.
"beş dakika daha uyuyayım yaa"
en akif olduğum zamandır. neden mi çünkü öğrenci yurdunda kalıyorum ve kazanlı şohbenin kırk litre kapasitesi var ve pide kuyruğu gibi sırası var. erken kalkarsan ve hızlı davranırsan ne sıra bekliyosun ne de saçlarını soğuk suda yıkıyorsun.
geri yatar ikinci alarmi beklerim.
değil beş, on beş dakikadır efenim zorlu süreç. şuan da içinde bulunmaktayım hatta. *
görsel
cincon 4 yemiştir.
Gözleri açış ondan sonra bi saate bakma daha var sözü ve yine aynı dk da telefona bakmak.
tavana kitlenme evresi.
sanki mars ta uyanmış gibisindir.su ararsın, garip garip tavana bakıp yorganın altından çıkmama savaşı verirsin. fakat yatağın içindeki sıcağı susuzluk bastırır. güçlükle kalkarsın. anca böyle uyanırsın.
(bkz: diazem etkisi)
ortam müsaitse lavaboya gitmek el yü yıkamak şeklinde devam eder.

ortam müsait değilse iniş takımlarını aç oğlum güne başlıycaz diyerek beklemeyle geçen süre.
Önce kendine gelinir,sonra çay koyulur.
"in be oğlum, in be aslanım..."
Çektiniz çektiniz, sonra anneniz, kedi, kardeşiniz odaya falan dalıyor, imkan kalmıyor.
Her sabah gene neden başım ağrıyor diye düşünürüm.
Bazen 2 dakikadır araba kullanıyor olmuş oluyorum uyandıktan sonraki 5 dk içinde.

Insan gerçekten hayret ediyor.
ZIRT PIRT UYANAN BEBEKLER DE ÇOK ÖNEMLiDiR. BU iLK BEŞ DAKiKADA YAPACAĞINIZ YERiNDE MÜDAHALELER iLE BELKi DE BEBEĞiNiZi UYKUYA YENiDEN DÖNDÜREBiLiRSiNiZ.
eskiden bi kapak cigara içip geri uyurdum da artık sigara falan içiyorum.
Uyandiktan sonra ilk 5 dakkanin gecmesini bekleme eylemidir.