bugün

neredeyim, ben kimim, neden işe gidiyorum, yaşım kaç, ne mezunuydum, hakikaten benim adım adım ne idi heidi.
yiyişmekle geçer. Ben de bilmiyorum nedenini. çok coşkunum bu aralar.
iyi bir rüya gördüysem tekrar uyumaya çalışırım görmediysem ne yapacam la ben diye düşündüğüm dakikalardır.
uyandığın sabahın mesai günümü yoksa tatil günümü olduğunu anlamaya çalışmak ile geçer. tatil günüyse malum yerdeki kurtlar rahat vermez kalkarsın yataktan. mesai günü ise 5 dakika daha yatayım diye panda gibi döner durursun yatakta..
aynen şöyledir. Kalkayım ya iş var bu gün erken kalkıp elime yüzüme bakayım (yastığa bakılır) dur len 5 dakika sonrada yaparsın bunu akşama kadar yorulcan yat yat.
tüm hayatı sorgulayabildiğin süredir. kimim neredeyim ne yapıyorum neden yapıyorum ne yapacağım neden yapacağım gibi düşünceler ile el yüz yıkamaya gidersin. el yüz yıkanınca taşlar yerine oturmaya başlar ufaktan gözün saate takılır geç kalmak üzeresindir sağlam bir küfür sallar üstünü başını giyinirsin hızlıca.
Bende neden 2 saat sürüyor?
Birinci dakika: gözün açılmasıyla birlikte ağızdan gelen iğrenç tadla birlikte "bok mu yedim bu ne ya" diye içinden geçirme.
ikinci dakika: hala hayatta olduğuna dair kasılma gevşeme esneme.
Üçüncü dakika: tavanı seyre dalış.
Dördüncü dakika: Günün muhasebesi.
Beşinci dakika: Annenin kalk artık naralarıyla birlikte okula edilen küfürler.
Mal gibi olur insan. Evet.
(bkz: bu ne lan dünün aynı)
Yağmurlu ve serin gecelerin sabahında çok zorlar. O saatlerde Gözlerini açmak kilitlenmiş kasayı açmak kadar zordur. Bir beş dakka daha uyuyum derken çoğu kez öğleden sonra 4 5 gibi uyandığımı hatırlıyorum valla. Uyanınca şu ilk 5 dakikalık lanet uyuşuk dilimi yenebilsem hayatımda çok şey değişcek eminim.
Gerçek anlamıyla uyanmadığımdan eminim.
görsel
Alarmı kapattıktan sonra yavaşça dogrulur " ben bu alarmı niye kurdum ki " diye düşünürüm.

Sonra paramın bittiği ve dayımın kitapçı dükkanında çalıştığım aklıma gelir.

oflayarak " neyse bugün gitmiyim. Biraz da tatil yapayım " tarzı bahaneler ile tekrar yatarım. Tam uykuya dalarken kurduğum ikinci alarm öter.

Artık bende uyku filan kalmamıştır. Bu yüzden uyuşuk bi şekilde kalkar ve hazırlanırım.
Banyoya gider, ihtiyaçlar giderilip yıkanılır.
Sonrada kahve içilir.
Boş boş duvara bakma seansı.
-ilk uyandığında gözlerini ovalarasın.

-sağına ve soluna bakarsın.

-yorganı itersin.

-ayağını ilk yere bastığı an başın döner ve gözlerin kararır. 3 saniye falan sürer.

-lavaboya gidersin. işersin hatta ara sıra s*çarsın.

-elini yıkarsın.

-sonra yüzünü yıkarsın.

Günaydın!
(bkz: yak yak yak)
Hayatı sorgulama evresidir. boş gözlerle odanın duvarlarını veya tavanı incelersiniz.
hemen kendime gördüğüm rüyaları sorarım, düşünmeye başlarım. tam olmasada bir çoğunu hatırlarım. eğer kötü rüyalar gördüysem o günüm berbat geçer.
Önce tavana bakıyorum sonra kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum.
Sonra küfür ederek kendimi ayağa dikip ayılmaya çalışıyorum.
Uykudan biri beni uyandıramaz kendim uyanıp sakinleşmem lazım.
En son bıçakla kardeşimi kovalıyordum benim beyin orada gitti.
Eğer bir yere gitmem getekiyorsa ki bu sabahın yedisidir. Direk fırlarım yataktan. Çünkü biliyorum ki ilk dakikada fırlamaz isem bir daha hiç çıkamam.
Mal mal etrafa bakınma süresi.
Kalkmak yada geriye uyumak arasında kararsız kaldığımız andır.
Diğer tarafa dönüp yatma isteğini bastırmaya çalışıyorum.