bugün

utangaç insanlar gözlerini belli bir noktaya dikip beklerler. kimi zaman bir milim yukarı bile kaldıramazlar gözlerini. heykel gibi dururlar öylece.
sevemediğim huyumdur.
burnunun ucundaki insanı dahi kafanı kaldırmayıp görememe hali. sanki etrafa küçücük bir mercekten bakıyormuşsun gibi.
Çevresel faktörlerden ziyade kişinin genetiği tarafından daha çok belrlenen duygudur.
Yıllardır sap kalmamın tek sebebidir.
biraz varolan duygu'dur.gerçi diğer labali insanlar'ı görünce iyiki böyleyim diyorum.
home made amateur sex video yapıp paylaşanlarında ve canlı cam sitelerinde münasip yerlerini göstermekten çekinmeyen kişilerde olmayan duygu.
utanmak iyidir. haya her insana yakışır ama her sey gibi bununda fazlası zarardır.
Hayatımda hep arsız çirkef bilinmişimdir taa ki o güne kadar işte o gün hayatımın hatası eeeski sevgilimi aradığımda telefonu babasının açması ve benimde bebeğim diyerek seslenmem o günden sonra manitaları arayamaz oldum utangaçlık neymiş o ara anladım evet çok kötü birşey >.< !
benim muaf oldum his.
babadan oğla geçen bir şey sanırım diyeceğim ama abimde gram olmayan şey.
iyi ve saf insan olmanın bir numaralı kusurudur.

Tek çözümü vardır. O utanılan, korkulan şeyin üzerine gitmektir.

Yüzde yüz garantili çözümü budur.
hayata 3 0 mağlup başlamaktır,
çoğu fırsatı kaçırmaktır.
şahsımın da muzdarip olduğu durumdur. Durum diyorum çünkü avantaj yahut dezavantaj olabilir , doğuştan gelen bir özellik olduğunu düşünsem de benim durumumun sorumlusunun " ona elleme yasak , onu söyleme ayıp " tarzı kısıtlamalar getiren ebeveynlerim olduğunu düşünmekteyim.
Berbat birşey. Bu huy yüzünden topluma çıkamazsanız hoşlandığınız kişi gelip konuşursa konuşmazanız, çünkü aklınızdaki tek soru acaba insanlar şu an salak olduğumu falan düşünüyor mu olur. Sizi içinize kapatır. Bu yüzden animelere ve müziğe sararsınız.
Utangaç insanlar, hayatlarının en büyük fırsatlarını utangaçlıkları yüzünden kaçırmaktadır. zararlı özelliklerinizden kurtulun sevgili yazarlar.
utangaçlık artık neredeyse yok gibi bir şeydir. herkes çıkıp şöyle utangaçlığım vardır böyle vardır der bakarsın arsızın en önde gidenidir. he birde şöyle bir olay vardır ki evlere şenlik bir hanım hatunla yola baş koyarsın yola çıkarsın bir takım şeyler başına gelir. o an ki durum ve kendi kişiliğin gereği yaptığın davranış odunluk olarak onların aklına kazınır. bunu ruhu orospu bir hatun kişisi "amaaan odun yhaaa" olarak yansıtsa da erkeğin içini bilse utangaçlığından olduğunu bilse daha bir anlam önem kazanırdı. kaşarlanmış erkeklere alışmışsınız utangaç sevgi dolu erkekleri silkiyorsunuz kızlar haberiniz yok.
Aşırısı zararlıdır. Günlük hayatta birçok şeyi zorlaştırır. Kişinin kendine olan güvenini sarsar hatta hayatını adam gibi yaşayamamasına neden olabilir. Aşırısı illettir sülük gibi yapışır eviniz hariç hiçbir yerde rahat vermez adama. Allah acil şifalar versindir. (bkz: bana)
Kötüdür kötü. Ne düşünüyorsanız pat diye söyleyiniz efenim. Yenin o duyguyu.
Erginlik- ergenlik dönemlerine doğru artık terkedilmesi gerekir. Konuşamama, ortamlarda kendini ifade edememe kişilikte büyük sıkıntılardır. Sorunu olanlara yardımcı olabilirim. *
bende olmayandır ama arsızlık ile karıştırılmamalıdır.
utangaçlık bazen iyidir ama çok abartmamak gerek .her şey dozunda güzel.
Allahın belası... 3 saniye bile kimseyle göz göze gelemiyorsun.
Yüz kızarmasıdır.
Utangaclik guzelde benim gibi aninda renk atip kirmizi oluyorsaniz zordur.