bugün

Bir toplumun ferdi, ne kadar ezilirse ezilsin, milliyetinden utanmaz dedirten bu düşünce ile tezat olan söylemdir.

Bir ermeninin dedelerinin 1.dünya savaşında doğuda yaptığı soykırımdan, açtığı toplu mezarlardan utandığını zannetmiyorum. üstüne üstlük bide ihaleyi uluslar arası platformda bize yıkmaya çalışıyorlar pişkin pişkin.

Bir almanın Yahudilere hitlerin yaptığı soykırımdan gerçekten utanç duyduğunu zannetmiyorum.
Aksine alman olmanın verdiği gururla içlerinden kıs kıs gülüyorlardır.

Bir ingilizin 1. dünya savaşı ve sonrası Hindistanda yaptığı toplu katliamlar ve ortadoğuda çıkarttığı karşıklıklardan utandığını hiç sanmıyorum.

Yüzyıllardır, ezik durumda bulunan, daha millet konumuna gelmediği halde (resmi genel şartları taşımadığı halde) bir milletten bahseden ve bundan utanan bir kürt de tanımıyorum.

Kim kendi milliyetinden utanıyor bi söyleyin?

Ben söyleyeyim;

Dışarıda TÜRK ismi taşıyıp ta,
Kimliğinde TC kimliği olup ta,

kendine başka ünvanlar, yabancı nickler uydurarak, kendi eziklikliklerini, buralarda türk'leri küçümseyerek belli eden yazarlardır.

Bir toplum, hangi toplum olursa olsun aciz duruma düşebilir, zora düşebilir... Ama kimse kendi soyundan utanmaz.
Gerçek Utananlar Türkler'le dalga geçen TC kimliği taşıyan yazarlardır..

Yakın lan kimliklerinizi o zaman! Görmesin sizi kimse ay yıldızlı kimliği taşırken!
Utancından Türk olduğunu gizleyen , özgüveni sağlam olmayan okumuş veya kendini geliştirmiş fakat mantığı belirli seviyede kalmış insandır.Elbette bir toplumda ,cahili de akıllısı da , okumuşu görmüş geçirmişi ile görmemişi de olacak.lakin ,bu bizim ülkemizde son zamanlarda hat safhada olup , görmemişlik çıtasını arttırıp , bazı durumların şiddet içerikli gösteriler sayesinde kabul edilebileceğini zanneden dar açı beyinli insancıkların yüzünden , kültürel seviyesi yüksek ,kendini ve vatanını en iyi şekilde dış ülke insanlarına prezente etmeye çalışan Türk insanı için daha da zor bir süreç olmuştur fakat yine de genelleme yapılmasını engelleyen , en azından ben olması gereken gibiyim , insanım dedirtebilen bireylerdir çünkü Türk olmak zorba ve barbar olmak değil , Türk olmak anlayışlı , misafirperver , hoşgörülü ve dost canlısı olmaktır..!
türküm demenin suç olduğu türkiye cumhuriyeti nde kimi kişilerin yaptığı eylem.

fakat susmayacağız. biz burdayız!
(bkz: sana insan diyenen gözü çıksın)
insanın içinden (bkz: ananı da al git) diyesi gelen Türk bozuntuları.
(bkz: 250 gram için yapılmayacaklar)
72 milyon - (eksi) kürtlere eşit olan sayı kadardır.
türk olmak utanılacak birşey değildir !
bu insan milli değerlerini kaybetmiştir.
büyük bir ihtimalle bir kürtün yada pkk sempatizanının açtığı, ciddiye alınmaması gereken başlıktır. bizim kürt karşıtı yazdıklarımıza ırkçılık diyen beyinsizler, bu başlık nedir peki?
öyle bir insan yoktur. bunda çok iddialıyım. insan sadece türkiye de yaşadığı için utanabilir bunun nedeni ise kötü yönetilen rezaletleri yaşatan yönetimin yurttaşları olmamızdır. şimdi bu düşünceden yola çıkarak diyorum ki; evet ben türk olduğumdan utanıyorum!
türklüğün yüceliğini kavrayamamış olan insandır.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
kürt misyonerliğini temsil eder.

sözlükten bi siktirip gitsen lütfen
ne türktür ne de insandır.
ülkesi bile olmadığından, utancından kafasını götüne sokan, kürt yazarın sıçtığı cümledir.
türkçesi, züppedir...
karaktersizliğin dibine vurmuş insanımsı varlıktır.
omegle'da milliyetini farklı söyleyen insandır.
utanıyorsa zaten söylememesi gereken insandır. ayrıca türk olduğu da şüpheli onun. çünkü hiçbir türk 'türk' olduğundan utanmaz.
türkiye topraklarında işi olmayan insandır.

bu ülke için canını vermiş onca şehide hakaret eden hainlerdir.
kürt kökenli vatandaşlarımızı ezer biçimde başlık yada entry giren yazarlardan bıkmıs usanmış, kürt kökenli veya ayrımcılıktan hoşlanmayan sade bir türk vatandaşın , doğruluğuna kendisininde inanmadığı sırf bunlara inat bunlara garez olsun diye açtığını düşündüğüm başlıktır.

bu arada ben bir türküm fakat arkadaşlar türklüğü ''yüce varlık '' sıfatlandırmıs.

(bkz: ha sktir diyorum be ha sktir)
yoktur öyle birisi o olsa olsa sözlükte 24 saat kürtler ile ilgili abuk sabuk başlıklar açan yada açılan başlıklara abuk sabuk entry ler yazan yazarın uydurmasıdır. (bkz: istersen buz var)
benle aynı görüşe sahip insandır. zira sınırları aşmayan bilemez bunu.
"türk olmak şereftir,şerefsizler ne bilir?" diye değiştirdiğim sözü ithaf ediyorum.orjinalinde * yerine bayrak geçer.
utanması gereken şeyin türklüğü olduğunu düşünmediğimdir. kendi eksikliklerini ya da ezikliklerini milliyetine mal etmeye çalışandır.
utancından türk olduğunu gizleyen insan başlığını açanın bir ermeni olduğu göz önüne alınırsa; o kişinin aslında ne kadar utangaç bir kişi olduğu anlaşılır.
adam utancından başlığı ermeni şovenist e açtırmış.

tabi bu durumda ermenilerin yaptığı; katliam, iftira ve propagandalardan dolayı utanıp kimliğini söyleyemeyen ermenilerde olmalıdır.

eee tabi pkk nın yaptığı katliamlar ve sempatizanlarının yaptığı tahrikler yüzünden utanan kürtlerde olmalıdır.

bırakın bu humanist görünümlü provakatif ayakları.
herkes kendinden mesuldur.
suçu işleyen utanır.
her koyun kendi bacağından asılır bu dünya'da. hatta merak edip bir kuran mealinide kurcalamışsan ahirette de bu işin böyle döndüğünü görürsün.

(bkz: hadi şimdi git bi çay koy)