bugün

cengiz Kurtoğlunun 2 milyon kopya satış rakamına sahip albümü.
sanatçının en çok satan albümüdür.
çok eskilerden bir yazar.

2013'de girmiş son entrysini. adam unutulan diye nick almış ve unutulmuş. ironik olmaması lâzım aslında.
Aklimdan gecti birden
Butun davranislarin
Tamamliyordun beni
Ayniydi her seyimiz.
Kendisini unutanları asla unutmaz.
Oguz atayin insanin tuylerini diken diken yapan bir oykusu. Beynimizin cati katinda insani yiyip bitiren dusuncelerin bir ölüyle hayat bulmasi kadar trajik bir hikaye. Bazen ölü bazen ölüyu cati katinda unutan olsak da dusundugumde hangisi olmanin daha iyi olabilecegine karar veremedigimi farkettim. Belki de ikisi de bizizdir.
önce bir kaç damla yaş gözlerimden süzüldü, inanmadım yıkıldım seninmiydi bu düğün.
https://www.youtube.com/watch?v=N4DCF4fbRKM
tüyler ürperten oğuz atay hikayesi. Okurken ağladığımı fark ettim. Böyle bir şey olamaz.
alışılmışın dışında, mükemmel, kısa bir oğuz atay hikayesi. ilk kez okunduğunda "bir tuhaf oldum lan" moduna sokup dakikalarca düşünmeye sevkeder.

(bkz: oğuz atay kafası)
her ne kadar kitabını beğenmesem de başarılı olmasını dilediğim yazar.
aramızda edebi eserler verebilen kısıtlı yazar topluluğunun bir üyesi olan yazar.

kendisine edebiyat hayatında başarılar diliyor ve devamının gelmesini bekliyorum. belki imzalı olarak bir kitabını tarafıma kargoyla yollar ben de iş arkadaşlarıma gururla gösteririm "aramızdaki cevherlerden biri" diye.

not: karşı ödemeli de olur.
hayırlı olsun, satışlar yüzünü güldürsün inşallah.
(bkz: yalnizliklaoldu)
adının mehmet yılmaz olduğunu öğrendiğimiz yazar kardeşimiz. bu arada kitap yazmış hayırlı olsun diyelim.
"Once bir kac damla yas gozlerimden suzuldu inanmadim yikildim..."

Hakkinda bu kadar entry girilince coverlandi sandigim cengiz kurtoglu sarkisi. Neyse ki kitabi cikmis adamin bu tantana o yuzdenmis.

Hayirli olsun.
Cenguz kurtoğlunun girisiyle mest eden şarkısının ismi.
kitabı hayırlı olsun dediğimiz yazar. türkiye kitap çöplüğüne döndü , yaptığın katkıdan dolayı teşekkür ederiz.
kitabı hayırlı olsun yazarı. d&r'da görürsem alırım.
kitap çıkarmış yazar. hayırlısı olsun.
yazdığı kitaplara bakıldığında akit olduğu anlaşılan yazar.

para vermeye değmez kitaplarına. *
bugün çok nick6 kasack yazar.
kitabı çıkan yazar. devamı da gelir umarım, başarılar.
Işığın altından kaçmaya çabalayan bir hamamböceği takıldı gözüne, kendine geldi. El feneriyle izledi böceği: çirkin yaratık, yukarı çıkmaya çalışıyordu ağlara takılarak. Böceğin ayakları, elbiseyi parçalar diye korktu. Yıllar geçmişti, küçük bir dokunuşa dayanamazdı, kim bilir? işte, boynundan yukarı doğru çıkıyor, yanağında biraz sendeledi: sakalı biraz uzamış da ondan; zaten her gün tıraş olmayı sevmezdi. Yanaktan yukarı çıkan böcek, şakağa doğru gözden kayboldu. El fenerini oraya tutsam mı? Hayır. Korktu; fakat yarı karanlıkta kurşunun deliğini gördü. Titreyerek geri çekildiği sırada, aynı delikten çıktı hamamböceği: bacaklarının arasında küçük, pürüzlü bir parça taşıyordu. Dehşete kapılarak feneri deliğin içine tuttu: ışınlar, kafatasının iç duvarlarında yansıdı. Eyvah! Böcekler beynini yemişlerdi, en yumuşak tarafını. Belki de hamamböceği son parçayı taşıyordu. Kendini tutamadı: Seni çok mu yalnız bıraktılar sevgilim? dedi. Aşağıdan, başka bir deliğin içinden sevgilisinin sesini duydu.

"Bir şey mi söyledin canım?"

Elini telaşla kitap sandığına soktu. ''Hiç!'' diye karşılık verdi aceleyle. Kendi kendime konuşuyordum...
bilmeyenler, merak edenler varsa belirtelim;
doksanlar dizisinin fragmanının sonunda geçen minibüste çalan cengiz kurtoğlu şarkısı.

''önce birkaç damla yaş gözlerimden süzüldü
inanmadım yıkıldım senin miydi bu düğün?''
kısa filmi de yapılmış bir oğuz atay öyküsü
http://www.youtube.com/watch?v=yXgpnnpee0s