bugün

2009 yapımı jacques audiard filmi.

görsel
(bkz: #16264389) adam gibi adamdır!
eşcinsele ibne diyebilecek pervasızlığa sahipse, yazılarını sözlüklerde değil, microsoft wordte karalasın. not defteri de olabilir.
(bkz: muhammed mursi/#20328602)

çok beğeniyorsa asker postalını g.tüne sokabilir bazıları ama artık o postal devleti yönetemeyecek.

beğenemediyse siktirip gidebilir bu ülkeden.

zira bu kafayla fazla dayanamaz ağlak bok.
(#19853955) uçuşu yakın olan terbiyesiz, insan olamamış, adam olamamış yazar.

edit: yazdığı hakareti silerek ne kadar karaktersiz ve korkak olduğunu da göstermiştir. 13-18 yaş arası çılgın bir ergen olması kuvvetle muhtemeldir.
2009 yapımı yönetmenliğini jacques audiard ın yaptığı fransız filmi. çok güzel bir filmdir izlemeyi düşünüyorsanız. akademi ödüllerinde en iyi yabancı film, cannes film festivalinde grand prix, avrupa film ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülü var. yanlış hatırlamıyorsam 1-2 iyi festivalden daha ödüllü. özellikle hapishane filmleri ilginizi çekiyorsa kaçırmayın derim.
(#15978594) söylenecek başka söz bırakmayan yazar. bunu okuduktan sonra içim rahat, bedenim huzurlu.
futbolu cok iyi bilen yazar. bundan sonra sana sormadan entry girmem sayin bayim.
liseli diyeceğim ama o kapasitenin bile varlığından endişe duyduğum bir "sekkizz"inci. tüm girdileri bakınızdan ibaret! herkesin adı altına saçma salak yorumlar kusup üstünü örtmeden gidiyor. ne idüğü belirsiz sokak çocuklarının kapı zillerine basıp kaçtığı gibi... (#15477789) adresli girdimin arkasındayım!
25 yaşındaki bir adama ergen diyen insan.

komik olmayın kardeş.

ben cani değilim hayvan dövüşünden zevk almam ama videolara denk geldim mesleğim gereği görünce yazayım dedim.
(#17585668)

Arif'in Manchester'a attığı golden sonra yıllar boyu unutulmayacak bir repliğin de öznesidir;

Burak'ın un prophete'e attığı gol!

her ihtimale karşı şu da dursun;
görsel
hapishane temalı filmler arasında ilk 5 e rahatlıkla girer. izlemeyen kalmasın.
(#16621839) entrysiyle yarmış yazar.
2009 yapımı filmdir. dilimize "yeraltı pegamberi" olarak çevrilmiştir.

malik adında 19 yaşındaki okuma ve yazma bilmeyen bir gencin fransız hapishanesinde yaşadıklarını konu alır.
çete lideri malik'e bazı görevler verir ve yapması ister, malik bunları yerine getirdikçe liderinde güvenini kazanıp biraz söz sahibi olmaya başlar. kendi kafasında bazı planlar kurup hapishane içersinde yavaş yavaş yükselir.

Sight & Sound dergisi tarafından 2009'un en iyi filmi seçilmiştir.

ayrıca imdb puanı 8.0 dır.

--spoiler--
ağzında jilet saklamaya çalıştığı sahne güzeldir.
--spoiler--

edit: yaş düzeltmesi yaptım. araba sarili gaste'ye teşekkürler.
(#16005124) vodkada anason olduğunu sanan kişi, biri rakı ile vodka arasındaki farkı öğretmeli.
22 nisan 2012 galatasaray fenerbahçe maçında stoch'un soktuğu golu diğer maçta çıkaran adamın ilham kaynağı.
(#12089064) işte bu dedirten ve saygımı kazanmış olan yazardır.
çok uzun süren, konusunda yer yer dağınıklıklar olan fransız filmi. ama izlenir. iyidir.

--spoiler--

jiletle şahdamar kesme olayı aşmış şekilde iyiydi.
cesar tekmelendiğinde üzüldüm nedense.
arabanın içine dalıp adamların kafasına umarsızca sıktığı sahne ve ardından kulaklarının duymaması tadından yenmeyen sahneler arasındadır.
son sahnede arabalar gelirken bizim elemanın peşinden, aha şimdi öldürecekler diye geçti içimden, biraz kasıldım ama olmadı.

--spoiler--
(#14381204) islama göre hırsızların kolunun kesileceğinden haberi olamayan veya işine gelmediği için ret eden münafık mı müşrik mi karar veremediğim ama müslüman olmadığı anlaşılan yazar.
(#14349518)
alnından öpülesidir.
her ne kadar savunduğum islami düşüncenin evrensel olduğunu düşünsem de 'eyvallah' dediğim yazardır.
hem kemalist hem de yazarlara kemalist olmadığı için pkk'lı diyerek hakaret eden şahsiyet. azalarak bitsin böyleleri.
http://www.uludagsozluk.com/e/13633678/
türkçe de yavşak demektir. öyleymiş gibi davranıyor.
(bkz: #13754841)* *
hem ilginçtir, hem de ne anlatmak istediğini bir türlü anlatamayan yazardır.