bugün

uludagsozluk de hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır, olmamalıdır. yeni bir uludagsozluk için çalışıyoruz ve sizlere de buna yardımcı olmak düşüyor.

troll ü olmayan bir uludagsozluk, bıkmadınız mı sizlerde trollerden, alaycılardan ve daha birçok sözlüğü amacı dışında kullanan insanlardan? cevabınız evet ise sizi de oy vermeye davet ediyoruz.

taşeron yazarı olmayan bir uludagsozluk, özel sektörde çalışan binlerce yazarımız var. onlarda yazar değiller mi? onlarda emek vermiyor mu sözlüğe? bizim iktidarımızda taşeron yazarlığa bir son verilecek ve bütün yazarlar kadrolu olacaktır.

bütün yazarlara 270 lira yazarlık maaşı vereceğim, lise, üniversite okuyan binlerce yazarımız var. o genç yazarlar bu yaşta geçim sıkıntısı çekmek zorunda değillerdir. verdiğiniz bu emeğin karşılığını alacaksınız artık.

zall ın kaçak sarayına bağlı hortumları keseceğiz, zall bu saraya harcadığı parayı yaşlısı genci, çoluğu çocuğu bütün yazarlarımıza harcasaydı, şimdi sizler bu sözlüğü türkiye de ki birinci sözlük yapmaz mıydınız? işte biz size bu imkanı vereceğiz.

o sarayı üniversite yapacağız, demin bahsettiğimiz gibi. binlerce yazarımız üniversite okuyor ve belki de üniversite okuma fırsatı bulamıyor. işte biz okuyan yazarları düşündüğümüz gibi, okumayamayanları da düşündük. onlar içinde bu kaçak sarayı, helal parayla üniversite haline getireceğiz.

merkez uludagsozluk projesiyle uludagsozluk u bir bilgi merkezi haline getireceğiz, bu vaadimizle de uludagsozluk'u diğer sözlüklerden gelen bilgi akımının tam merkezi haline getirerek bütün bilginin uludagsozluk'ten geçmesini sağlayacağız.

noktalama işaretlerine önem verilen bir uludagsozluk. uludagsozluk'te bazı yazarlarımızı gördükçe içim kan ağlıyor. noktalama işaretleri diye haykırıyorlar. işte biz bu soruna da bir çözüm getireceğiz. sözlüğe yeni noktalama işaretleri katacağız, sözlüğü daha yazılabilir, daha geniş biz sözlük haline getireceğiz.

gelin oy verin. gitsinler.

not: bu entry min küçük bir bölümünü diğer hesabımda yazmıştım ama nedense görünmedi. o yüzden burdan yazıyorum. amaç kesinlikle sözlük yönetimini yermek değildir. sadece sözlükte ki bu siyaset kavgalarının arasında küçük bir espri şeklinde algılayınız. zaten yazı bu amaçla yazılmıştır. teşekkürler.
uludagsozluk demokratik bir sözlük. istediğiniz partiye oy verme hakkına sahipsiniz. bize verseniz fena olmazdı ama olsun.
(bkz: sözlük olarak koalisyon kuralım)
koalisyon kuralım başbakan zall olsun.
(bkz: bizimle yürü uludağ)
Mayaşı nerden alıyoz?
bu partiye karşı ana muhalefet olacak isim benim bu partiyi iktidar etirmeyeceğiz.
maaşı almak için oy verip bizi iktidar yapmanız gerekmektedir. maaşlar banka hesaplarınıza her ay otomatik yatırılır.
Veriyi kapatın gitsinler.

Partiyi görünce hard party falan sandım lan.
Baraji kaldiracaksaniz oyum sizindir.
güncel Önemli Başlıklar