bugün

tek bir kampüste hemen hemen bütün fakültelerini toplamış (ilahiyat hariç) içinmde jandarma karakolu bulunan bi üniversite.....
bir çok muhteşem insaı bünyesinde barındıran gitmediğim için pişman olduğum üniverside.değerlerine örflerine adetlerine sahip çıkan misyonerliğe prim vermeyen öğrencilere sahip güzide üniversitemiz.
istanbul'un conconlarının eğitim hayatları boyunca uğrak mekanı, hayal kırıklıklarının barınağı, bittiğinde unutmak için gayret harcanacak hatıralar bırakan yegane kurum müsveddesi.
şehire oldukça uzak olan, büyük ama iğrenç bir kampüse sahip üniversite
Gurur duyduğum üniversitemdir. Büyüktür, en büyüklerdendir, göletini bulacağım diye arabayla kaybolduğum üniversitemdir. Her gün yollarını aşındırdığım üniversitemdir. Bursa'nın bir ucudur. Diğer ucu da evimdir zaten....
2005 yilinin agustos ayinda isletme bölümünden mezun oldugum , mezunu olmakla her zaman gurur duydugum ve duyucagim eski okulum.
(bkz: uludag universitesi elestiri forumu)
yüksek lisans yaptığım, wc'lerine sabun koyulmasını dilediğim, kışın soğuk yazın kurak üniversitedir.
marmara bölgesinin güneyinde yer alan Bursa şehrinde kurulu yüksek öğrenim kurumu.
fiziki olarak beş para etmez üniversite , i.i.b.f. nin bir bilgisayar labaratuarı vardı ki evlere şenlik. mahallenin internet cafesi bile daha donanımlıydı ki hala da öyleymiş. ayrıca internet sitesi yıllardır değişmeyen üniversite.
avrupa komisyonundan onay olarak, diploma Eki Etiketi vermeye hak kazanmış, üniversite.

türkiye'de şu an 11 üniversite bu hakka sahip, bunlar: Uludağ Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, ODTÜ, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, izmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Bilkent, Sabancı Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Fatih Üniversitesi.

(bakınız: http://www.uludag.edu.tr/diplomakriter.htm)
(bkz: diploma eki etiketi)
içinde hüsyin şahin, ibrahim kanyılmaz,mehmet aslanoğlu gibi "ne yapsamda bu öğrencileri bıraksam" düşüncesi içinde bulunan bir sürü prof. barındıran senelerimi heba ettiğim ve görünüşe bakılırsa dahada edeceğim üniversite
çan eğrisi mevcut ama bazı dersler varki 30 , 40 alsanız geçebilejeğiniz.Kredili sistemin yeni gelmiş olduğu fakat sistemden kimsenin haberi olmayan ve ortalama konusunda bir sürü rivayetlerin dolaştığı türkiyenin 2. byk kampsüne sahip okulum.
yavaş yavaş kabuğundan çıkıp,türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olma yolunda adımlar atmaya başlasa da,hala öğrencileri için pek de alışılagelmişin dışına çıkamayan,sınırları içerisinde bulunduğunuz andan itibaren,kendinizi kocaman bir şantiye sahasında bulunurmuş gibi bir ruh durumuna salan,kimi hocalarının egolarının tavanlarda dolaştığı,kimi fakültelerinin kapalı cezaevi'nden farksız olduğu,özellikle mediko önünde bahar başlangıcı,final sonu dönemlerinde elinde tesbihlisini de,bilmemneresinde piercingli'sini de bulabileceğiniz,buna rağmen 3 senemi verip de,türlü dostluklar edindiğim,iki sene daha çekeceğim,sonra da,yolum açık olursa öğretmen olarak devam etmeyi hayal ettiğim üniversite(m)..**
her türlü bölümünden eşek bağlasan mezun olur standartında ileri lise *
(bkz: doğal hayatı koruma ve yaşatma derneği)
iibf not isleri ile az olan imajını bir anda sıfırlamıs,eksi sonsuzlara yaklaştırmış universite.ya hadi gencleri dinlemiyor,kapıyı suratlarına gum diye kapatıyorsunuz,yaslı hanım teyzelere,velilere saygi gosterin insafsızlar.o veli benim de annem olabilirdi,o kadar tiksindim,o kadar kufrettim ki bu insanlara hayal gucumun uc noktalarında idim,o derece yani.
dort gundur ust uste gidiyorum sadece bir belge alacagim ve hala daha derdimin ne oldugunu dinlemediler bile,aldıgım cevap su:

-ben ogrencilerle ilgilenmem, hadi cık dısarı.

sen ne ise yararsın o zaman ey kamu calisani,universitede ne isin var o zaman,aldıgın maasın icinde bizim harclarımızın,toplumun vergi gelirinin oldugunu daha ogrenemedin mi?

beddua:
(bkz: Allah belanı versin not isleri)
evet arkadaşa katılarak ve utanarak söylüyorum ki ben de onur belgemi almak için gittiğimde üni sizin için çalışmaz siz üni için çalışacaksınız terbiyesiz diyerek geri yollandığım hepsi yemekten 105 kilo olmuş ya da suratlarından meymenetsizlik ve pislik akan öğrenciyi uğraştırmak ve beddua almak için ellerinden geleni yapan ve bütün gün bi bok yapmadan kurabiye yiyip çay içilen yer uludağ üni nin öğrenci işleridir!!
araba ile okula gelen ögrencilerinin fazlalığından fayfalanmak için tüm yollara gişe koyan ve araba girişlerinde para alan üniversite.allah razı olsunki ögrenci indirimi uygulanıyor.
sözlüğe üye olma sebebi.
çerçeveletip duvara astığım dört yılım...uzaktan daha çok sevilen üniversite.
Kötü olduğunu söyleyenlerin kendilerini kandırdıklarını düşündüğüm, aslında çok ama çok iyi bir üniversite olan canım üniversitemdir.Kötü olan kötü diyosa o fakültesinden dolayı olabilir ancak kimse kendini kandırmasın baba gibi üniversitedir.
an itibariyle iki koca yılımı geçirdiğim, iibf sinin (kendim okuyorum diye söylemiyorum) sayılı bölümlerden olduğunu düşündüğüm, çok kaliteli prof lara sahip okulumdur...
türkiye'nin şehir merkezine en uzak okulu.
(bkz: 35 km)
öğrencilerinin notlarını ablam orda öğretim üyesi olması nedeniyle zaman zaman evden kendi bilgisayarımdan girmek zorunda kaldığım okul.
city walk nickli yazarla kanka olmamı sağlayacak olan okul...****