bugün

sayılarını merak ettiğim yazarlardır, öğrendiğim zaman türk eğitiminin kimlerin ellerinde olduğu konusunda rahat bir değerlendirme yapabilceğimi düşünüyorum...

Peşin yargı: zamanını sözlüklerde gezinerek heva edecek kadar basit bilinçteki birilerinin çocuklarımıza ne verebilecekleri konusunda ciddi endişelerim var....
(bkz: buyrun benim)
buralarda onurlu mesleklerine atıfta bulunarak açılan saçma troll başlıklara cevap yazmak gibi bir gaflete düşmemelerini temenni ettiğim grup.
Üniversite öğrencisi olarak 2 işte birden çalışmaktayım.

Bazı pazarlarımı bir tanıdığımın çocuğuna ayırıyorum. Saati 20 tl' den 3 ya da 4 saat çocuğu sıkı bir şekilde sınava hazırladığım oluyor.

Çaktırmasam da bana hocam demesinden acayip keyif alıyorum.

Bu sıfatı ilk duyduğumda üzerime düşen yükü tam anlamıyla hissettim ve bu işin göründüğü kadar kolay olmadığını anladım. Özel ders sayıldığı için onun bütün sorduğu sorulara doğru bir şekilde cevap vermek zorundaydım. Onu çağırmadan önce eksik olduğu konuları isteyip, pazar günümden başka boş vaktim olmadığından ötürü cumartesi akşamı sabahlayıp matematik çalışıyordum. Sabahında onu çağırıp konuları empoze ediyorum.
Bende sayılır mıyım sözlük?
Evet de nölüüüür..
benimdir kız meslek lisesi felsefe öğretmenliği.
20 tl ye özel ders mi olur amk. piyasanın içine sıçıyor işte öğretmen olmayıp da öğretmencilik oynayan veledler. he amk he, öğretmensin sen. tamam.
Şu an ütü yapsam mı yapmasam mı diye düşünen gevşeklerdir.
Ben degilimdir. Ama merak ettigim bir konu var, aga nasil dayanabiliyorsunuz? Sinifta aniranlar mi dersin, kisneyenler mi dersin, bi anda halaya kalkanlar mi dersin, tuvaletlerde sigara donenler mi dersin, dersin de dersin. Bazen cok anormal durumlar yasanabiliyor. Kisnemek ne amk.. Valla buyuk sabir, empati yaptim da iki gune okulu tararim ben.
stajyer olanı da sayılıyorsa bu benim.
staj yapana kadar bu işten bu kadar keyif alacağımı düşünmemiştim açıkçası.
sınıfa girince öğretmenim yanıma oturun ısrarları, soruları cevaplamak için birbirleriyle yarışmaları, bilemeyince heyecan yaptım palavraları, göz ile uyarınca utanıp baş eğmeleri hepsi bana çok eğlenceli geliyor şu süreçte. hatta bazen aralarına karışmak gelmiyor değil içimden. tabii bu madalyonun bir yüzü biliyorum. öteki yüzü çok karanlık. umarım hep böyle devam eder.
Tatlış bir okul öncesi öğretmeni olarak içinde bulunduğum gruptur. Sabah iş başı yapmak için de kontur firmasının 42 egj 12 plakalı aracında online oldum az önce. Umarım mesaiye yetişirim. Varsa Bir hayır duanızı alırım.
bi aralar özel ders verirdim, bayağı kısa bi süreliğine de olsa.:) kabul ise bende varım..
Cogu devlette calisan ogretmenlerdir umarim. Yoksa ozelde calismak zor vesselam.
Bir öğretmen olmasamda,
Atatürk gibi bir öğretme babanın kızı olmaktan, son derece gurur duyuyorum.

( Ruhun şad olsun Babacağım.! Gözümün yaşı dinmedi sen gittin gideli, canım babam...!!! )
Sayısal dersler konusunda bir şeyler danışmak istediğim yazarlardır. Varsa branşı sayısal olan pm.
Öğretmenler Günü kutlu olsun yazarlardır.
Biz öğretemiyoruz zaten yoksa herkes zekilikten ölüyor. Sürekli öğretmenlere bk atmaya uğraşın.
(bkz: Ben)

Kutlama hazırlıklarına baslayiniz.
Zihinsel engelliler öğretmeni olarak yerimi kapayım.
Yarın bizim günümüz yihaaa. Okul öncesi öğretmenliği! Aslında temeli biz atıyoruz gençler. Mesleğine saygı duyup layıkıyla yapan bütün meslektaslarimin öğretmenler gününü şimdiden Kutlarım.
2-3 yıl sonra muhtemelen üyesi olacağım grup. inşaallah...
Bazen kendini memurlar.net'te sanıp konu aratan, sonra yok burası orası değildi diyen yazarlardır.
An itibariyle mesaileri bitmeyen sözlükteki çok bilmisler gibi öğrencilerle hala uğraşmaya devam eden kişilerdir.