bugün

Her şeyine katlanabilirdim, katlanıyordum da, kafa dağıtırım diyordum ama artık bardağı taşıran damla şu olay oldu.

Bir yazar benim niye her entrysine çemkirdiğimi sordu (nickini hatırlamıyorum ama ordan burdan yazı araklayıp paste yapıp benim diye övünüyordu) tartışma sırasında olayı kapatan mesaj aynen şöyleydi:
"Sen beni kıskanıyorsun, bu kadar aktif ve bilgi dolu olmamı çekemiyorsun. 13 yaşındayım diye beni ezemezsin."

13?
Bari uludağ junior veya çocuk diye bir alt kategori açın da orada toplaşsınlar.
Benim zamanımda yani bi 4-5 sene önce çok daha iyiydi burası ya... bu kadar troll yoktu en azından. Olanlar da bu kadar kalitesiz değildi. Yaş ortalaması daha yüksekti. Yine geleyim ortama bakayım tanıdıklar hala burada mı dedim, kimse kalmamış. 1-2 tane var onlar da neden hala burada çözemedim.
Şimdi garip bir kitle oluşmuş. Tek dertleri seks falan. Kendinize gelin çocuklar. Bir yazara ‘hayatın boyunca kaç pipi gördün abla’ diye mesaj atılmaz. DKajahzhahhs neyse by.
kürkçü dükkanı uludağ yazarı başka sözlüklerde yazamıyor. doku tutmuyor hiçbir yerle.
Normalde saniyeler içinde frame değişirken son 15 saniyede yeni entry girilmedi.

Sıkıldım. Gidiyorum ben.
Çok bozan bir ortam.
ak troll'ler ve yanlı moderasyona katlanılan, lakin sözlüğü günlük gibi kullanmış, izlediği filmi anlatmaya gelmiş, tanım yapmayıp "yukarıdaki arkadaşa katılıyorum" yazmış tiplere katlanmakta güçlük çekilen yer. son günlerde iyice cıvıdı.
görsel

Evet
dekoltenin zekadan fazla prim yaptığı yer.
başlıklara bakınca inci sözlük'ten bir farkı kalmadığı anlaşılıyor.
Adam gibi sözlüktür. Uludağ sözlük herşeyimizdir vesselam.
görüntüsü facebook'a benzeyen, sadece fotoğraf ve resim paylaşılan başlıklar ile instagram'ı andıran, gece başlıkları ise tumblr içeriği barındıran sözlük.

ben şahsen instagram, facebook, twitter ve niceleri gibi sosyal medya sitelerini kullanmadığım için yokluğunu ulu ile gideriyorum diyebilirim.
Bazı insanların fazla ciddiye aldığı yer.

At fotonu yaz tek cümlelik sikik cümleni eğlen, kafaya takma.
Artık geri plandan izlemek istediğim sözlük. Değerimi de bilmediler. Fazla çaylak oldum bu aralar.

Bir adam adana ya gitti. Baktı güzel. Orda kaldı. Bir kadın Urfa ya gitti. Baktı güzel. Orda kaldı.

Demek ki şehirler güzel oluyor.

Geriden izliyorum sizi. Fazla boş yapmayın bakalım.
Herşeye rağmen canım kadar sevdiğim sözlük. Bazen canınızı sıkanlar olsa bile güzel burası. Hiçbir sözlükte bu havayı alamazsınız.

Bir hayat felsefesidir ve yaşam biçimidir Uludağ sözlük.

Kaldı ki bu satırları çaylak iken yazıyorum.
geçmiş olsun.

görsel
Kaderimiz genç bir freelance developer ın elinde, bugün sözlüğe tema yazayım derken gördüm.

Css in içine web sitesini gömen koca yürekli adam!
şu 2 gündür fark ettim ki, sözlüğün seviyesi lağıma kadar inmiş. hatta magmaya kadar. eli klavye de, beyni cinsel organın da olan, kuralları ihlal eden, diğer yazarların anasına söven, saygı yoksunu, boş beleş andavallara yazarlık verilmiş olsa bile, hala içersin de eski atmosferi yaşayan ve yaşatan yazalar da mevcuttur. Sırf onların güzel kalemi için buralardayım. istisna kaideyi değiştirmez tabii ki. Umarım en yakın zaman da sözlüğün yararı için, bir şeyler değişir. Seviyorum burayı.
hep söylüyorum, öyle bir sistem var ki 1 tane deli sol frame'i tek başına zapt edebiliyor.

yani uludağda aynı gün 3-4 nick altı girerseniz çaylak olursunuz ama aynı boktan başlığın 90832409 farklı versiyonunu art arda açıp sol frame'in ırzına geçerseniz hiçbir yaptırımı olmaz.

ilginç gerçekten.
artık gece girmeyi planladığım sözlüktür.

fakirlik içeren başlık ve entry görmekten sıkıldım.
lanet olsun her geçen gün online sayısı düşüyor. yakın zamanda armonik, zengin, alem, avare, seksli, inciten, çaylaklar, kutup, dolu sözlük gibi yok olacağımızdan korkuyorum..
buradaki insanların %90'ını kolundan tutup hastaneye götürsen, niye getirdin olm bu adamlar normalmiş demezler.

rakamlar tüikten alınmıştır. hata payı yok.
Yavaş yavaş devingenliğini, ilgi çekiciliğini ve eğlencesini tümden yitiren sözlük. Her açıdan. Online sayısına bakın, dahası o online sayısı ile entry sayısını kıyaslayın, sonra oylama sayısına bakın. hepsi çok az.

Sadece birkaç tane eski aktif yazar kaldı. Yeniler geliyor ve gidiyor. Kalan aktif bir kalış da sağlamıyor. Zaten az olan Entryler de neredeyse tamamen sözlük içi. Evet, sözlük devri geçiyor ama tek nedeni bu değil. Uludağ, Yeterince adaptasyon sağlayamıyor ve kısa süreli karı uzun vadede kayba tercih ediyor.

Çare süslü'de. Şaka şaka.
Zall'ın önemsemediği, önemseyenleri ise iplemediği sosyal mecra.
Bırak bari önemseyenler gereğini yapsın diyorsun o da yok. Kendi kendine yok olmasını istiyor galiba.
aslında içi boş olan bir torbanın havayla şişirilmiş hali. üstüne de uludağ sözlük yazdın mı al sana site.
silik yemiş yazar sayısı silik yememiş yazar sayısından fazla olan sözlük *.

sol frame akmıyor, aksa da pis akıyor. şu anda kelime bul oyununda online olan kişi sayısı buradakinden fazla.