bugün

gelenin sevinçten, gidenin anılarına karşı üzüntüden gözyaşı döktüğü kutsal, gazlı, hem acı hem tatlı içecek.
okudukça tükenir, yazdıkça tüketilirsiniz.
asacaksın taksimde iki troll.
eski trollerini bile özlediğim, artık 5-6 haftada bir kontrol amaçlı giriş yaptığım, ne ara onuncu nesil gelmiş dediğim, bir zamanlar sabahlara kadar kendisiyle vakit geçirdiğim, yeni açılan başıklara bakınca anlam veremediğim, eski mesajlarımı okuyunca gülümseten, eski tadı olmayan sözlüğüm. insan özlüyor be.
benim gibi değerli bir yazarın daha sık yazmasına gereksinim duyan sözlüktür.
çok sakat var bu sözlükte.
bilgi içeren entrylerin eksilendiği, ilgi odağı olma çabasındaki yazarların saçmalıklarının çok beğenildiği sözlük. ayrıca son zamanlarda format dışı olan, chat/forum tarzı bol küfürlü gereksiz entryler de barındırmaktadır. her geçen gün soğuyorum. ama kimin umrunda ki?
son zamanlarda troll baskınına uğrayan sevdiğim sözlük.

(bkz: defolun gidin)
bugün hic olmadigi kadar irkcilik yapilan sözlük.
ne oluyor birileri türkiye'mi saldirdi diye düsündürüyor.
oysa ki hemen hemen her gün burda olan yazarladir böyle türklü-kürtlü basliklar acan.
akil sir erdiremiyorum, bu insanlarin neyi paylasmadiklarini.
evinizimi aldilar elinizden, aşınizmi yok, eşinizimi kacirdilar, istenmi cakartildiniz nedir bu kin ve öfke.
tamam dünyada sizin gözünüzde cok ama cok orospu cocugu var.
ama unutmayin bunlari disarda alenen ulu orta yaparsaniz cezalandirilirsiniz.
cok sevdigimiz türkiye'nin kanunlarina aykiri davranip, vatan millet sakarya demek cok samimice gelmiyor.
ülkeyimi seviyorum deyip, yasadigi insana hakaret yagdirmaksa hic hic ülkenizi seviyormus izlenimi birakmiyor.
amaclari baska olan provakatörlerin bölücülerinde cani cehenneme. onlar kaale alinmiyor bile.
hiç aklımda yokken üye olduğum sözlük. şu dizelerimle ifade edersem ;

uludağ sözlük
beni bir an önce çaylaklıktan kurtar dümbük!
olmak istemiyorum ben sümsük
hüzün hüzün hüzün
tatlı su ateistleriyle keyifli bir ortam.
mesaj fasilitesinin neredeyse yalan olduğu sözlüktür. resmen cevap gelmiyor yahu atılan mesajlara. iletişim kurmayacaksan ne işin var sözlükte. tamam ne olduğu belirsiz bir tayfa var da herkes mi öyle yahu. erkeği kız değiliz diye cevap atmaz dişisi de asıldığımı düşünür karşılık vermez. facebook gibi profil mi oluşturulsun napılsın modlar el atsın bu işe!
eskiden sözlüğün iyiliği için uğraşan güzel insanlar vardı, gece gündüz demeden çalışan ciddi anlamda canını dişine takan insanlar. Ama sonra hepsini birer birer küstürdüler. daha fazla tık, daha fazla reklam uğruna burayı çöplüğe çevirdiler. sabahlara kadar başlıkları türkçe karaktere çevirmek için uğraşıp, boş bakınız doldururduk. yetkilerimiz vardı, bi abi bi abla gibi yeni üye olan herkese yardım ederdik. yani ne bileyim eskiden ulu çok güzeldi lan. niye böyle yaptınız?
ekşi sözlükteki troll ve badi uygulamalarına benzer uygulamaların gelmesi gereken sözlük.
Bilgi olarak, film başlıkları olarak zayıf olan sözlüktür. Güzeldir ama yeterli kadar değil, troll yuvasıdır. Örneğin (bkz: silver linings playbook) bir de ekşide bakın buna.
Kültürsüz müyüz lan biz, hiç mi film kültürü yok.
daha kaliteli olması için ekşi gibi subjektif entrylere imkan tanıması lazım bu sözlüğün. ayrıca 4. nesil yazarlara bile azami karakterde entry girme yaptırımı getirilsin. bu ne lan. herkes bi kelime girip sözlüğü foruma çeviriyor.
anlık arama, "facebookvari" görünüm ve elbette görsel anlamda tasarımı bence kendisini bir adım öne çıkartmıştır.
ayrıca her taklitin taklit ettiği şeyin üzerine çıkabileceğinin de göstergesidir.
amma,

önemli olan tasarım değil, yönetim ve içerik, yazar kalitesidir.
uludağ sözlük, elinden geleni yapmıştır. ama yetmez. zira eski kaliteli yazarlarını geri getirmesi için yapması gereken şey sadece teknik değil, içerik açısından da iyileştirmeler yapmaktır.

yoksa uludağ sözlük genel olarak açıldığı günden bu yana ekşi sözlük'ten her zaman teknik anlamda birkaç adım önde olmuştur zaten. özellikle de istatistiki veriler açısından.

dediğim gibi, insanlık için, ama uludağ sözlük için büyük bir adım. hayırlı olsun.
yeni tasarım biraz facebookvari dursa da güzel olmuş, hayırlı olsun.

görüntü olarak kendisini düzeltti, şimdi liseli ve inci sözlük özentisi yazarlarından da kendisini arındırabilirse tekrar eski kaliteli günlerine döner. temennim bu yönde.
yeni tasaımı bana bir yerlerden çok tanıdık gelen site. yok yok facebook değil, birebir sözlük scripti olar
yeni tasarım okuyucular ve isteyen yazarlar için geçerli olması gereken sözlük. bu daha güzel lan olmaz böyle.
gericilerin daha ağır bastığı sözlük.
an itibariyle bknz; yazmaya izin vermeyen sozluk.
neler oluyor anlamadim.
kerhaneci ve faşistlerin buluştugu yer.
yeni tasarımına alışamayan yazarlar olabilir düşüncesiyle eski tasarım butonu eklemiş sözlüktür. tebrik ediyorum.
yeni tasarım getirilince chrome tarayacısından girilmez olmuş sözlük.
yeni tasarımıyla ilgili görsel eklenmemiş midir nedir, ekleyelim, başlığa da yazalım:

görsel