bugün

çok uzun bir aradan sonra "haftanın en beğenilen girişlerine" bakmam ile yakında isminin değişiceğine kanaat getirdiğim yer oldu , silkelenin kendinize gelin diyicem ama zaten kendinizdesinizdir diye korkuyorum.
kendisini sikenleri bağrına basan sevenlerini ise çaylaklıkla onurlandıran sözlük.
her gün onlarca entriyle ırzına geçilen sözlükte bir tane entriniz formata aykırı olduğunda çaylak oluyorsunuz.
moderasyonun keyfi, sikinin doğrusu size ceza verilmesine kafi geliyor.
itirazınız da yok efendim bir entriyle çaylaklık olayını sınırlamaya çalışıyoruz yok sizinki de biraz olmamış hani gibi saçma sikim gerekçelerle reddediliyor.
madem inci jargonu yasak bunu açık açık belirtin, ve bu yasağa uymayan herkese aynı cezayı verin.
sizin keyfiniz yüzünden biz sözlüğümüzü mü bırakalım?
sağcısını, solcusunu, alevisini, sunnisini, türkünü, kürdünü, lazını, çerkezini, abhazasını,kısacası inananını, inanmayanını tek çatı altın da toplayabilme becerisini gösteren çok ulu sözlük.
iyice incisözlük havasına bürünmüş sözlüktür. ne bir tanım, ne format, ne başka bir şey. laçkalaştıkça laçkalaştı.

o değil de bu modlar ne halt ederler yahu???
bel aşağı espirinin diz boyu olmasına rağmen insanın sıkıntısını alıp götüren sözlük.
an itibari ile üye olduğum zaman geçirme ve bilgi yumağı

(bkz: nurtopu)
bilgi yuvası değil, bilgi kirliliği.
(bkz: ulu sözlük ün amg üçgeninde takılı kalması)
ingilizce konuşmak günahtır gibi bir başlığı ciddiye alıp cevap verenlerin olduğu sözlük.

ondan sonra da troll istemiyoruz diye çırpının. adam sizden besleniyor. niye gitsin?
içerik olarak sıçışının ardından teknik anlamda da sıçmaya başladığını gördüğüm interaktif oyuncak.

entryleri girdiğimiz bar aşağı doğru uzayıp giderdi eskiden. son 3-4 gündür olduğu yerde kalıyor, alt tarafta kalan yazılarımızı göremiyoruz, (belki de "uzun yazma ulan" demeye çalışıyorlardır. çözemedik...)

bugün itibari ile de bkz, '', *, #,... gibi butonların bulunduğu kısım gidip geliyor.
mini etek giyen kızın bakire olup olmadığı gibi saçma konuların tartışıldığı yer.
başlık sıçmak, başlık osurmak, bu nasıl başlık, başlık açtığını sanan yazar, vs.vs. gibi bakınızlar veren yazarları uzaklaştırması gerek. bana fenalık geliyor okurken iki dakikada bir böyle bir şeyle karşılaşmak. yazın bir kriter, aratın database'de, son 1 haftada bu tip kombinasyonları bakınız verenleri 1 ay çaylak yapın.
sabahtan beri bu girdiğim 50. entry ama 35 tanesi nedense gözükmüyor sol frame'de. no soporto el rap'ın suçu ne?
hani hep tartışılıyor ya ekşi sözlükle arasında şu fark var falan diye. haddim olmadan bugünlerde dikkatimi çeken bir olayla karşılaştırmaya girmek isterim.

uludağ sözlük türkiye gibidir. hala senin inancın, benim inancım diye tartışılır. gelişmemiş toplum yapısı içerisinde herkesin bir benim gibi olsunlar havası var.

ekşi sözlük bunları aşmış gibi gözüküyor, senin inancın sana benimki bana diyerek kimse kimseye bir inanç zorlaması içine girmiyor.

biraz daha mı özgürleştirilmeli burası ne?
sanki biraz sıçmış gibidir. takılmalar falan var. benden kaynaklı mı bilemedim.
özellikle bugün hata üstüne hata veren sözlük. bağlantı sıfırladı hatasını geçtim, bir başlığı tıklayıp 10 saniye bekledikten sonra sözlükten otomatikman çıkış yapıyorum. ya bende bir sorun var, ya bu sözlük...
ekşi sözlük'te yazar olmak için beklerken iyi zaman geçirilecek sözlük. ama ekşi sözlük'te yazar olduktan sonra buraya yazası gelmiyor insanın pek.
ama dediğim gibi ekşi sözlük'te yazar olarak beklerken özellikle sözlük formatını öğrenmek açısından ideal.hiçbir sözlük'te takılmayıp direk ekşi sözlük'te yazarlığa başlayan birçok kişi üç günde uçuruluyorlar. ama uludağ sözlük'te formatı iyi belleyince ekşi sözlük'te hiç sorun yaşamıyorsunuz.

bu yüzden teşekkürler uludağ sözlük.
özgürlükler ortamı diye övünülen fakat yazılan her entry nin korkularak acaba atılacak mıyım acaba çaylak mı olacağım endişesiyle klavyeye alındığı sözlük klonu.
Doğum günümde yolladığı e maille yüreğimi ellerine almış sözlük. gayrı gönül başka sözlükte yazar olmak için niye beklesin ki muhteşemsin uludağ sözlük
son zamanlarda sol framedeki süpersonik başlıklar yüzünden insanı tereddüte düşüren sözlük.
başlık açma konusunda yarışa giren yazarlar sayesinde tonla kaliteli enrty'nin aralarda kaybolmasına ve bolca kaliteli yazarın sadece geyik yapıldığını sandığı bir platform olduğunu dülşünmesi ile koşarcasına uzaklaştığı sözlük.
yazıkanlara arada göz gezdirince ufak çocuk kıvamında, hafiften tam aksi şeyi iddia ettiğin takdirde sus ama ya tamam ağlarım yoksa modunda salya sümük bakan bir çift göz görme gerçeğini çarpan sözlüktür. entry yazıcam diye sıçanların şu an cirit attığı ve kalite bakımından sadece şekle önem veren bir yer haline gelen sözlüktür.

neyse arada bakınıp kaçıp gideriz sorun değil.
Çok eleştirilerime maruz kalmasına rağmen bana kapısını kapatmayıp can sıkıntıma derman olduğu için teşekkürlerimi sunduğum sözlük. iyi ki varsın.
http://galeri.uludagsozlu...f-s%c3%b6zl%c3%bck-63997/ dikkatle incelenirse son hali iyi okunabilir. başlık değil oradaki mevzu yalnızca, altındaki entry formatı ve içerik. bir bütün halinde uludağ sözlüğün ne olduğunu özetliyor.
yazarların, halinden şikayetlerinin arttığı sözlük. ikinci yuvam.

sözlüğün ağlanacak hali diyerek abartmamak gerekir fakat sözlüğün gerçekten bir türlü atamadığı sorunları var.

uludağ sözlük'te yazar olalı çok uzun zaman olmadı, fakat uzun bir sözlük tecrübem var. bu yüzden gözlemlediğim kısa süre içinde pek çok tespitim oldu.

bir kere moderasyona yüklenmek hata. çünkü sayıları çok az. ortalama 100 yazar olan sözlüğümü 9 kişi idare etmekte zorlanırken, koca sözlüğü 4 moderatörün çevirmeye çalışması zor. işte bu yüzden başlıkların altındaki her 10 entryden en az 7'si formata uygun olmamasına ve tanım içermemesine rağmen gözden kaçıyor. başlıklar adeta birer forum topiğine dönüşmüş durumda. durmaksızın açılan içler acısı forumvari başlıkları saymıyorum bile.

ikinci bir nokta da "inci etkisi". maalesef ki özellikle son 2 aydır katlanarak artmakta. ve bu başıboşluk ortamında da troll yazarlar istediği gibi at koşturabiliyor.

dediğim gibi, eminim zall ve hiçbir mod bu durumdan yani şikayetlerden memnun değildir. sözlük için büyük özveri gösterdiklerinden şüphem yok. lakin sadece 4 moderatörle bu işi çevirmek zor.

bu sorunun çözümü ise en az 4 moderatör daha alınması ve inci etkisini denetim altına alabilmek için sıkı bir entry kıyımı olacaktır.
yazarlığım aktif olalı henüz 24 saat olmadan hakkında bir kaç fikir sahibi olabildiğim süpersonik insanları içinde barındıran oluşum.

burada öyle insanlar tanıdım ki, hepsi birer pırlanta hepsi anştayn! hepsi cahit arif amk! nicke bakarak yazara "ateistsin" diyebiliyorlar. sinirleri yatışmıyor moderasyona gidiyorlar orda da göt olunca "atatürk'le dalga geçse hemen silersiniz ama" diye bir savunma mekanizması geliştirebiliyorlar. evet mensubu olduğum din sizin gibi bir beyine sahip olmamı emrediyorsa ateistim lan.

bu arada sözlükte mature ve milf'lere de çoğayıb ediyorlar. selam öptüm sizi.