entry'ler (289)

ferhat göçer vs pisa kulesi

kazanan kim olursa olsun kaybedenin biz olacağı karşılaştırma. italik duruşuyla gönül tellerini titreten hatta titreterek boşaltan ferhat göçer, göğüs kılı farkıyla pisa kulesini yener.

sözlü sırasında hocaya risk budur deyip susmak

"aha bunu söyleyen 100 alıyormuş" diye gaza gelen öğrencinin eylemidir.

++ sen, arkadaki gözlüklü! gel çocuğum tahtaya.
- tamam hocam
++ söyle bakalım, pasarofça anlaşması hangi tarihte imzalandı?
- ...
++ evet?
- ...
++ dilin intihar mı etti çocuğum? cevap?
- risk budur.
++ ?
- risk risk.. budur işte?!
++ salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya.
- hocam sevişelimmi? cevab veremedi?

bir insanı sevgilim diyemeyecek kadar çok sevmek

ancak bir kişiyi kendinizden çok sevmeniz durumunda mümkün olabilecek durum. sevgiyi kalıplara sokmaya bayılan biriyseniz, çözemezsiniz bunu. illa kalıbı olmalıdır değil mi? sevgilim, bebeğim falan? geçiniz abi bunları. sevgi boyutsuz ve yüce bir şeydir, kalıbı olmaz.

birisini kendinizden bile çok seversiniz. aranızda artık bir şey olmayacağını bilseniz de ya da ne bileyim, aylardır konuşmasanız da, onun mutlu olduğunu bilmek içinizi ısıtır. onun mutluluğunu kendi mutluluğunuzdan çok düşünürsünüz. şimdi böyle birine "sevgilim" demek, ona karşı sevginizi sınıflandırarak değerini düşürür.

falan filan... hiç kimse misiniz bilmem ki nesiniz? lüzumundan fazla beyazsınız...

sevda

en asil duygudur.

hani birisiyle aranızda dağlar vardır, insanlar vardır. hani "kendinizden çok" severisiniz. hayatında başkası bile olsa, karşılıksız sevdiğiniz için onsuz yapamazsınız. hani onun canı sıkkın diye, geceden-sabaha yazılar yazarsınız... tek istediğiniz o'nun mutluluğudur; sizinle veya sizsiz. Çok seversiniz, çok... işte bu sevdadır, evcilik oyunu ya da güdüsel kandırmaca değil. bir kuş olsa, mavilik derdi bu sevdaya..

çırılçıplak kızartma yapmak

Mazoşist bünyeleri zevkten zevke sürükleyecek eylem. yandı gülüm "keten helva"! hele kızartılan şey sulu ya da buzlu ise zevk katlanarak artıyor.

sahte can yücel şiirlerini gerçek zannetmek

--spoiler--
olm tekila 70 lira olmuş
aşk da zaten çok sikim bi durum
baban kimdi bilemezdin şerrefsiz
sevgi aşk meşk falan fıstık

---can yücel---

5 like

14 comment

ıtırsu balgötlü diyor ki;

ş@h@né birr şiyir

--spoiler--

ibretlik bir durumdur. Can yücel'i netten tanıyan çakma emoların eylemidir.

gümeç alpay aslan

i.Ü. devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu oyuncu. Işık saçan şahane oyunculuğuyla insanın içini ısıtır, seyrettikçe seyredesiniz gelir. Çok renkli bir kişiliğe sahiptir, her eve ve ortama lazım insanlardandır, içi dışı birdir, enerji verir, insanın yüzüne her daim bir gülümseme oturtur.

Maki, düğün şarkıcısı, melekler korusun gibi dizilerde rol almıştır. Şu anda tiyatro fora'nın sıfır derecede aşk oyununda rol almaktadır. Her Pazar Kadıköy barış manço kültür merkezinde izlenebilir.

(bkz: sıfır derecede aşk)

eda söylerkaya

Yıldızı parlayan tiyatro oyunu ve altyazı çevirmeni. Araba Kullanmayı Nasıl Öğrendim,Kurgu, Kumsal,Sıfır Derecede Aşk; gibi çevirdiği oyunlar sahnelenmiştir. Bilinen çoğu dizi ve filmin DVD altyazı çevirisini yapmıştır.

sıfır derecede aşk

Tiyatro Fora'nın 2010-2011 sezonunda sahnelediği, orijinal adı Almost Maine olan oyun. gittim seyrettim. Bir kış gününde sıcak çikolata etkisi bırakan romantik komedi türünde bir oyun. Pazar günleri Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi'nde izlenebilir.

Oyun programı aşağıdaki adresten öğrenilebilir:
http://www.tiyatrofora.com/fora/

kısaca konusundan bahsedecek olursak;

Çok uzaklarda, karlarla kaplı soğuk bir kış gecesinde, hayalle gerçek arasında küçük bir kasaba... Yıldızlı gökyüzünde kuzey ışıkları uçuşurken, bu şirin kasabanın sakinleri kendilerini umulmadık ve çoğunlukla eğlendirici yollardan aşkın içine ya da dışına düşmüş bulurlar. Yedi farklı öykünün anlatıldığı "Sıfır Derecede Aşk'da, egolar yaralanır; kalpler kırılır. Yine de bu tatlı kış gecesi rüyasında, yaralar iyileşecek, kalpler onarılacaktır; hemen hemen....

görev alanlar ve oyuncular şu şekilde;

(bkz: copy paste değil alın teri)

Yazan: John Cariani
Çeviren: Eda Söylerkaya
Yöneten: Tufan Karabulut
Müzik: Burcu Selçuk Kavaklıoğlu
Dekor-Kostüm: Bora Karabulut
Işık Tasarımı: Yüksel Aymaz

OYNAYANLAR
Özden Ayyıldız, Tufan Karabulut,
Arda Kavaklıoğlu, Gümeç Alpay

Oyunun tanıtım videosu için:
[null http://www.facebook.com/?...472680232619&comments]

almost maine

türkçe'ye "sıfır derecede aşk" olarak çevrilmiş tiyatro oyunu.

zoraki gülümsemek

yapılan iğrenç bir espriye, sırf karşı tarafı kırmamak amacı güderek yapılan eylem.

+ bizim temel de altta kalır mı yapıştırmış cevabı; "uyyyy, bence de kar yağıyor" ahahaha
- eheh komikmiş tabi.
+ ahahah hhahaha
- eh

iddaa da hiç bilmediği takımların maçına oynamak

yorumcuların yazdıklarına ya da oranlara kanılarak yapılan riskli iş.

sarı çiçeğe adres sormak

sordum sarı çiçeğe, ayasofya camisi nerdedir?

dedi burdan eminönü'ye geç, ordan tramvaya bin

dedim sağol

dedi rica ederim

tanım= kaybolmamak için yapılması gerekendir.

facebook ta fotolarına yorum yapılmayan hatun

büyük bir ihtimalle nefes almayan hatundur.

oraya boş duvar fotosu koysa, "choq küsel kısss" tarzı yorum yapan 3 5 kişi mutlaka çıkacaktır çünkü.

komutana emret yiğidim diye tekmil vermek

tez zamanda askerlikten pembe tezkere ile atılacağınızın garantisi. seni alanda kabahat zaten arkadaş.

yemin ederken ineğe el basan hindu

söylediği şeyin doğruluğunu kanıtlamak için kutsalını devreye sokan hindudur.

(bkz: ineği 3 kere öpüp alnına getirmek)

alfabedeki tüm harfleri kullanıp örgüt adı yapmak

türk sol/sosyalist fraksiyonların tutkusu.

tkpml/mlc

dhkp c

dhkpml c

aslkjlkjlkjlslk c

kötü sözlük

eleştiren yazarlara, entry ile "amına kodumun ibnesi, amına kodumun çocuğu" diye cevap niteliğinde küfür eden adminlere sahip ergen yuvası. böyle skandal görülmemiştir.

http://i54.tinypic.com/jpfsch.jpg

ve adminin skandal cevabı; (evet eve bu adam admin)

http://i53.tinypic.com/2jdnp87.jpg

yatın kalkın uludağ sözlük moderasyonuda dua edin be.

fethullah gülen cemaati

(bkz: cemaatin kocaman bir balon olduğu gerçeği)

tek entry ile formatın tüm maddelerini ihlal etmek

muhtemelen yazarlık kariyerinin son entrysi olabilecek entry ile sözlük formatındaki tüm maddeleri delmektir. formata "fatality" çekmek isteyen yazar eylemidir..

(bkz: bunu yapan insan olamaz)