bugün

uludağ sözlükte baskın olan siyasi ideoloji veya görüştür. şimdi bana, burası '' demokratik bir alan herkesin farklı düşüncelerinin ortak paydada buluştuğu, özgür bir platform '' diyenlere, şadapfulişkazanova diyerek sözlerime devam etmem gerektiğini düşünüyorum. şöyle bir baktım abiniz olarak sözlüğe, entryleri inceledim.

uludağ sözlüğün siyasi görüşü kesinlikle faşizmdir.ve bu beni çok mutlu etti, benimle aynı siyasi görüşe sahip insanlarla aynı platformda özgürce görüşlerimi bildirmek gerçekten mutluluk ve huzur verici. teşekkürler uludağ sözlük. abiniz.

http://fizy.com/s/1270b4
pek çok kişi tarafından görülmeyendir.

faşist, yobaz, ateist vs.
bu aralar nedense atatürk karşıtlığı moda olmaya başlamıştır.burdan anlıyoruz ki luzumsuz insan sayısı gitgide artıyor.
klasik türk sağıdır.
moderasyonda ki yazar kadrosuna göre değişen siyasi görüştür.
muhafazakardır. kimse burnundan kıl aldırmıyor. herkes düşüncelerine çok bağlı. en azından bunu sağlayabilmişler o da güzel.
(bkz: demokrat liberalist ülkücü kemalist)
biz türküz gerektiği gibi davranırız...
sözlüğün geneline bakdığımızda takkeci diyebiliriz, yalnız moderasyon liboşa benziyor.*
türlü türlüdür.
uludağ sözlük esas itibariyle sol görüşlü bir topluluk. sol görüşün kesin materyalist tarafından soyutlanmış insanı boyutunu biz uludağ sözlükte gördük.

edit: cem karaca'nın yalancısıyım.
resmi ideolojidir.
farklı kitlelerden insanlara sahip olduğu için belli olmayan görüştür.
ortak görüşü aşktır.
ama aşk-ı leyla..
aşk-ı mevlaya daha var..
(bkz: savaşma seviş) *
bir bayram kutlaması mesajından anlaşılabilir.
--spoiler--
ramazan ve şeker bayramınınız kutlu olsun
--spoiler--
bu ne böyle hem sağcıya hem solcuya yaranayım. hey yaraabbim.
eklektisizm sözlükcülerin siyasi görüşlerini en güzel anlatan terimdir.
değişen ideolojidir. "kız"da bekaret, türban, bira tüketimi vb... konularda yasa tasarısı hazırlatacak bir partinin temellerini atar.

(bkz: sol framedeki kız partisi)

başkanla konuştum. 40 yaparmış.
(bkz: ortaya karışık)
apolitik kesimin çoğunluğu göze çarpıyor. dolayısıyla gözler miyop.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
olmayandır. maaşallah sağcısı, solcusu, kemalisti, yobazı, dindarı, kısacası her boktan var bizim sözlükte. içine her şey katılmış, ama bi türlü lezzet vermeyen çorba gibiyiz lan.
sözlüğün siyasi görüşü olamaz, olmamalı. sözlük te yazar olarak düşüncelerini paylaşanların çoğunluğunun, görüşünden dolayı böyle bir kanıya varılmış olabilir. ama böyle kutuplaştırıcı, zıtlaştırıcı kavramlar ve ideolojilerle birbirimizi yerken herifçioğlu malı götürür. millet uzaya çıkmış biz daha yok faşitler böyle, sosyalistler şöyle zırvalarındayız. kimse kimseye kendi fikrini zorla benimsetemez. böyle jakobenist yaklaşımlar kimseye birşey kazandırmaz. bütün ideolojileri bir kenara bırakıp icraatlerle gündeme gelmek lazım. zira bu kutupsal çatışmalar (sağcı, solcu, faşist, sosyalist, alevi, sünni v.s) konuşmaktan öteye gidemez, kimseye yarar sağlamaz. biz yine uzaya çıkamyız, eğitim sorununu çözemeyiz, türbanla katsayıyla uğraşırız, adamlar gelir kendi çıkarları için seni sömürür. sende hala tartışırsın ama sonuç elde edemeden.
demokrat.
(bkz: laikirt)