*konuşurken,ya da mesaj yazarken içinizden bakınız vermek gelir,zor olur ama yutarsınız,tabi karşıdaki de bir suser ise hiç sorun değil,yıldızlı bkz bile verebilirsiniz.
*çevreye daha bir eleştirel gözle bakarsınız,"bunu unutma,bunu yazmalıyım"şeklindeki iç sesler artar.
*internet artık sizin için daha bir değerli hal almıştır,internetsiz bilgisayar gördüğünüzde kin ve nefret dolu bakışlar fırlatırsınız sözlükten bihaber bilgisayarcığa.
her cümlenizde bugün dersiniz.
telefonda online olanlar kısmını ararsınız.
birşey söylemeden evvel daha önce söylenmiş mi diye düşünürsünüz.
söylediklerinize cevap verenleri sayarsınız.
hayatınızın ismi değişir, sözlük olur.
hayatın sözlüğe etkilerinden daha az olan etkilerdir.
(bkz: aman aman)
finallerin pok gibi geçmesi,normal hayatta konuşurken kendinizi entry giriyor zannedip parmakların hareket etmesi güneş gibi bi yaşam kaynağından uzak kalınması ve unutulması gibi etkiler bilim adamları tarafından ispatlanmıştır.
omurden omur goturmesi*
mesai saatlerinden çaldığı için iş verimi düşer. * *

yıldızlı bakınız kullanma lüksünü gerçek hayatta da arama.
konuşmayı unutturması..
gerçek hayatta telefon etmeyi unutan erkek arkadaşa aramaya inanmak şeklinde bakınız yollayı istemek
yaşanan her şeye "yazcam bunu sözlüğe..." şeklinde cümleler kurarak tepki vermek ve buna dayanamayan insanlardan bir süre sonra "eeh..sikerim seni de sözlüğünü de" tarzı cevaplar almak...
sözlükte yazar olan iki sevgilinin çocuklarına "uludağ" ismini vermeleri***...
yaşanacak hayatı rehin aldığı için yaşanacak hayata pek fazla etkisi yoktur.
an itibariyle etkisi görülmüş durumdur. yazar bilgisayarının başına kurulmuş, sözlükte takılmaktadır. o anda yan taraftan annesinin sesini duyar.
-kızım bi koşu markete gidiver, (bkz: knor toz bulyon) um bitmiş!!
-üff anne yaaa, onsuz olmuyor mu?
-söylenme anneye, söylenme...
yazarın gözü bilgisayar ekranındayken saçlarını toplamaya çalışmaktadır.
-anneeeee, sözlük nerde? ( para nerde demeye çalışıyor, daha doğrusu öyle sorduğunu zannediyor)
sözlükten bi haber olan anne cevap verir;
-longman ı mı diyon, yoksa o koca olanını mı? tövbe tövbe, ne bileyim senin sözlüğünü, hem nerden çıktı şimdi sözlük, koş akşama misafirler gelicek, sözlükmüş...
-anne ne sözlüğü, para diyom paraaa aaaaaaa.
(bkz: sanal)
(bkz: gerçek)
(#1134391)
farklı görüşlerden insanların varlığını görmek. bir çok yazar bundan mahrumdur, sözlüğün topluma faydalarındandır.
gün içinde duyulan iyi esprilere ve düşüncelere artı oy vermek istemek ama yapamamak.
arkadaşlarla muhabbeti kurmuşken birden zeka pıtırcıgı şeklinde gözlerde bir parlama oluşmasıyla başgösteren " aha ben bunu entry gireyim " denmesiyle dogrulugunu kanıtlayan önermedir.
varan turu yaran tur olarak okumak ve bunu yanındaki arkadaşlara "ohaa gördünüz mü yaran tur puhhaa" diyerek sölemek ve sonunda rezil olmak. *
x: ben
y: sevgilim*

x: hayatım hadi film izlicektik bugün. biraz daha beklersem yorgunluktan bayılıcam, uykusuzum.
y:tamam tatlım, şunu da yazayım geliyorum.

yarım saat sonra...

x: hadi hayatım bak yorgunum.
y: tamam aşkım söz şunu da yazıp geliyorum.

entry'ler girilir, başka entry'ler okunur.. başka entry'ler bi şeylerle çağrışım yapar ve yeni entry'ler girilir... bu arada artık 1.5 - 2 saat geçmiştir.

x: tatlım ben yatıyorum, iyi geceler.
y: tamam canım iyi uykular sana.
x: sen? gelmiyo musun?
y: yok canım ben daha burdayım, yazıcam biraz daha sen beni bekleme, yat sen hadi mujcks!
online sozlukte kalma suresine gore degisen bir olaydir.
bazılarına gore hayat sozlugu etkiler; bazılarına gore sozluk hayati.
derste otururken deli gibi entryler gecirirsin kafanda "eve gideyim su entryi gircem bu entryi giricem". unutmamak icin kendine mail atarsin "sunun hakkinda yazicagim" gibisinden.

(bkz: nonsense)
canın sıkkınsa sözlüğe gelirsin, yüzünde biraz da olsa tebessüm bırakır, birkaç saatliğine de olsa unutursun dertlerini. güldürür.. *
arkadaşlarla sohbet ortamında konuşulan cümleleri yada ortaya atılan sözcüklerin tanımlarını yapma zorunluluğu hissedersin.
diyalog olarak örnek vermek isteyince insanların bön bön bakması gibi yan etkilerdir. ilaç gibidir uludağ sözlük, hem iyileştirir hem hasta eder. *