bugün

gezilen onca sözlükten sonra açıkara olan yavaşlığıyla dikkat çeken durum.. hani çok az fark olsa içim yanmıyacak.. inanılmaz bir hız farkı var.. artık gerçekten sabır sınırlarını zorlamaktadır... yok yani onca sözlük becerdi biz niye yapamıyoruz onu hakiakatten anlamdım gitti.. ki ekşiden sonra en sağlam sözlük olduğumuz şüphe götürmez.. yakışmıyor.. yakıştırılamıyor.. artık birlik olma zamanıdır.. entryleri copy paste ten gına geldi gına..

(bkz: gına hey gına whats going on)
acele işe şeytan karışır sözü ile avunmak istediğimdir.
ping süreleri incelendiğince, açıkça ortada olan durum;

uludağ : Ortalama = 262ms
ekşi : Ortalama = 18ms
itü : Ortalama = 19ms
private : Ortalama = 25ms
elma : Ortalama = 216ms
fenersozluk : Ortalama = 93ms
arge : Ortalama = 218ms
bilgi : Ortalama = 18ms
birebir : Ortalama = 21ms
bizare : Ortalama = 156ms
3harf : Ortalama = 41ms
kampusozluk : Ortalama = 49ms
khassozluk : Ortalama = 204ms
patlaksozluk : Ortalama = 18ms
vampircik : Ortalama = 251ms

(#780037)
göreceli olan sorunsaldır. yaptığım araştırmalara göre*, uludağ sözlük amerika'da en hızlı açılan sözlüktür. demek ki sözlük kullanıcı profilini yeterince inceleyememiştir. çoğumuz türkiye'deyiz sayın yönetim.
onca sözlük bu işi kıvırmışken sözlüğümüzün yerinde saymasını dramatik bir şekilde izlediğimiz durum.. artık gerçekten kelimeler kifayetsiz kalmaya başladı.. yardım istiyoruz yetkili insanlardan.. ne denirki daha fazla..
(bkz: wap sözlüğün daha hızlı olması)
hah hah haa! çok komik değil mi? aklınız sıra sözlüğe ayar! girmeyin o zaman karrrdeşim sözlüğe! tamam, bu başlık açılana kadar bir sigara, bir çay içmiş, göbeğimi kaşımış(ki itiraf edeyim bunu sigarayı içerken yaptım, zaman kaybetmedim), iki beyinsiz ile telefon görüşmesi yapmış olabilirim. ama şikayet ediyor muyum? asla! bu uygulama, moderasyon tarafından, yazarların -bekleme süresince- düşünüp taşınıp doğru düzgün entry girmelerini sağlamak için hayata geçirilmiştir. ama sen bunun değerini bilmiyorsan hala vıt vıt vıt ulu orta konuşuyorsan sana altın kafes verseler yazar yine eşektir gibi bir şey..neyse telefon çalıyor. selametle*.
(bkz: burdan yetkililere sesleniyorum)
- aa ne kadar güzel, böyle olunca ne yazacağımı düşünmek için zaman kazanmış oluyorum..

(bkz: sözlükteki pollyannacılar)
son 2 saattir gerçekleşen sorun.
(bkz: sozluk sana yaziyorum zall sen anla/@liberty)
diğer sözlüklere göz atarken psikolojik sorunlara neden olmaktadır. zira onlar basınca açılmakta, uludağ sözlüğün alıştıra alıştıra göstermesi aksine pat diye karşımıza gelivermektedir. öyle sözlük mü olur lan?
bu aralar yine yeniden hortlamış zamazingo.. neye göre bu tepkiyi gösterdiğini merak ediyorum.. arada trip falan mı koyuyo acaba..
mühim olan boyu değil işlevi deyip geçiştirmek istesem de bazen "yeter len" dedirten durum.
ekşi'nin yüzde biri altyapısı olmamasına rağmen üçte biri yazar olmasından kaynaklanıyor olabiliritesi* yüksek olay.*
ne yazık ki 4 s kuralinın sözlükçesidir.
altyapı sorunudur kanımca. yazar alımları henüz bitti. yönetim altyapıyı güçlendirmek için birşeyler düşünecektir. yönetime güvenin. isyan etmeyin ayıptır günahtır.
(bkz: biz alistik siz de alisin artik) *
diger sozlukleri bilmiyorum * ama uludag sozluk cidden cok yavas. umarim gecici bir durumdur.
asıl düşündüren yavaşlığı değilde şudur.. piyasada oldukça fazla sözlük var.. birçoğuna sadece hızını kontrol için girmişimdir.. neredeyse hepsi bir şekilde halletmiş görünüyor bu problemi.. kanımca ekşiyle birlikte uğranılabilen nadir yerlerden biri olması bu problem üzerinde oturup düşünmeyi gerektiriyor..
üstat ekşi sözlük(son yazar alımı hariç) ve düşman kardeş itü sözlük ile kıyaslandığında uludağ sözlük'ün en büyük sıkıntısı. gerçekten çok yavaş.
evet yavaş...acı ama gerçek can sıkıcı bi durum.
son bir gün itibariyle başıma gelen şey. inanılmaz bir yavaşlık var. ayrıca "iyi oylanan son entry'larım gibi özellikler de açılmamakta. yardım et sözlük!
(bkz: geç olsun güç olmasın)