bugün

aslan gibi bir yurek, saygı, sevgi ve dunya barısı icin gonullu olmak da gerekebilir. bir gun biz de aya gidecegiz degil mi? her seye bu gozle bakamazsın. bunlar bir gun olacak. ben kendime inanmasam da bir guce inanıyorum. bu koca evren kendi kendine olusamaz degil mi?

edit: modlar sadece bunu silmemissiniz, lakin burada bir ironi var. demekki anlamadınız diye dusundum ve acıklamak istedim. oha napıyorum lan ben. size laf anlatmaya kastım yine.
hayatında hiç bara gitmemiş olmak da gereklidir uludağ sözlükte moderatör olmak için. çünkü içlerinde bazıları hiç bira içmemiş olacaklar ki, arjantini özel isim sanıp özel isimlere gelen ekler ayrı yazılır diye entry silebiliyorlar.
erkek olmak *
hazır cevap olmak.
geniş vizyon sahibi olmak.
demokrat olmak.
asmıs olmak ve insanları dinleyecek erdeme sahip olmak.
uludağ sözlük te moderatör olmak istemek.
antidemokratik olmak.
(bkz: başvuruda bulunmak)
moderatörleri öcü ve satılmış görmemektir en başta.çünkü onların öcü ve satılmış olmadığını bilmem nasıl ispatlayabiliriz ama.değiller işte.olsalardı bütün gün yırtınmazlardı herhalde.

sonra isterseniz belli süreden sonra görev alırsınız sözlük için.
(bkz: ikametgâh senedi esprisi yapıldı mı)
sabrının sonsuz olduğunu ispatlamak.
anket doldurmak.
ejderhanin basi gerekiyor.
(bkz: anketim anketsin anket)
ellerini acip dua etmek.
moderatör olmak için yapılması gereken şartlar vardır.
1)) 3kulfu 1 elham okunmalıdır.
2))tek ayak üzerinde 10000 kez zıplanmalır.
3)) amuda kalkıp 30 dk belkenmedir.
4)) bulunan kurbağa bacağı,sivrisinek kanadı ve bir tutam ebegümeci 300mg su ile kaynatılmadı;doğal şartlarda oda sıcaklığına kadar soğutulan bu karışım bilgisayarın üzerine, cevresine ve yazara sürülmelir.((bu karışık 30ºC sıcaklıkta ve çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza edilmelidir.)
(bkz: nefes alsın yeter)
öncelikle üç ayaklı bir masa, bir adet kahve fincanı ve üç salak arkadaşa ihtiyaç vardır. bunları kullanarak sözlüğün ruhu çağırılır ve kendisine yalvarılır.
(bkz: uludağ sözlükte bir adet kullanıcı hesabı olması)
bir politikacı gibi cevap verebilmek ve sabır.
en iyi zall'ın bileceği özellikler.
lügat bilgisi
ağırkanlılık
letarji
emek
sezgi
ilzam *

edit: (bkz: adana çekil aradan)
sözlükte moderatörlük, kanalda operatörlük, dergide editörlük vb idarî/denetleyici/düzeltici görevler üstlenmenin, daima içinde faaliyet gösterilen organizasyonun anafikrinden uzaklaşmaya ve işin vereceği zevkin azalmasına sebep olacağına inanan biri olarak hiç ilgilenmediğim yeterlik koşullarıdır.
bir kere önce gammaz olmak gerekir. daha sonra iyi bir gammaz olmak gerekir, bunun için de entryleri gammazlarken nokta atışı yapmak gerekir. ceza sahasına isabetli ortalar göndererek moderatörlere şık goller attırmanız anlamına gelir bu. kahvehanede vurduğunu devireceksin dedikleri şey, burada gammazladıklarının çoğunu sildirteceksin şeklindedir. ayrıca iyi bir online süresine sahip olmak gerekir ki, sözlükte beklenmedik bir durum olduğunda müdahale edebilme şansı yüksek olsun. bir de sözlük yönetiminin güvenini kazanmış olmanız gerekir, bunun için size yönetimden birinin kefil olması gerekir, yönetimden birinin size kefil olabilmesi için de o kişinin sizi iyi tanıması gerekir. bunun adı da literatürde arkadaşlık diye geçer.

bildim mi?

edit: çok "gerekir" bir entry olmuş, idare ediverin, ki etmeniz gerekir.
mutluluk gerekiyor. harbiden ha!
kararlılık
ılımlı olabilme yetisi*
çalışkanlık *
(bkz: güç yüzüğü)

yaniiiiii...