bugün

imkanı olmayıp okuyamayanlar yüzünden. misal ben de okumadım.
10 sene öncesinde de söylemiştim hala da söylüyorum; zall'ın para hırsı yüzünden bu hale geldi.

sözlük denilen oluşumda cümle kurmayı bilmeyen yazar mı olur amk? bu oluşum uludağ sözlük olunca oluyor işte. ben 2006 yılında entry girmeye çekinirdim yanlış yazarım, gramer hatası yaparım falan diye, gel bir de şimdiyi gör.

reyiz kalmadı sözlükte.
insanları kutuplaştıran iktidar, gitgide yozlaşan insan, sadece para kazanmak isteyen yöneticileri sayesinde gelmiştir. farkındaysanız çok az insan dışında kimsenin okumak, yazmak gibi bir amacı yok. ciddiyetle yazanı geçtim mizah içeren bir tane yazıya rastlayamıyorsunuz. çoğunluk egosunu pohpohlamak ya da içindeki nefreti kusmak için burda. karşıtlık, polemik ve kankacılık olmasa birçoğu varlığını sürdüremez. çünkü yazarlar o donanıma sahip değiller. durum böyle.
Bence kesinlikle yazar alımının kolay olması. Seçmeden, her üye olup 5 entry gireni 2-3 güne yazar yapmak. Sebebi bu diye düşünüyorum.
2016'ya kadar çok iyiydi. ondan sonra çok bozdu.
ne zaman iyiydi ki?
hep böyle degil miydi bura?
2006'ya kadar çok iyi değildi, simdiye nazaran iyiydi.
tamam sözlük para kazansın ama her tarafı ergen ve sapık doldurdular. azrail e katılıyorum eski sözlük gibi tadı çıkmamaya başladı artık.
Uzun uzun anlatayım mı?

1- en başta zall'ın sözlüğü bırakıp gitmesi. Reklam falan almayacak olsa hiç girmeyecek, sırf onlar için arada geliyor.
2- zall'ın sözlüğü bıraktığı adamların yetersizliği. Sen moonlight sonata'yı, salca'yı falan pasifize et, adamların fikir söyleyebilmekten başka bir icraatları kalmasın, sonra da sözlük niye böyle? 'Saçmalıyor' gerekçesiyle 20 gün çaylak atıyor şimdiki moderatörleri. Sen mi karar verdin saçmaladığıma, asıl böyle saçmalık mı olur? Sözlüğü bilmeyen adamlar modetatörlük yapıyor.
3- binlerce entry gammazda bekliyor. ilgilenen Yok. Gammazlar da gammazlamıyor haliyle. %48 ile son 1 haftanın gammazı seçiliyorum, ne kadar düşük bir oran görüyor musunuz? Niye çünkü gammazlamalar incelenmiyor.
4- bdv'lere dönülmüyor. Kimine 1 günde dönüyorlar kimine 20 günde.
5- sözlükte yenilik Yok. Hala 12. Nesiller gelmedi mesela.
6- sözlükte çok ciddi yönetim eksikliği var. Buraya kesinlikle sadece hukuk işleri ile uğraşacak bir yazarı moderatör yapmaları gerekiyor. Piçin biri Atatürk'e küfür ederse, peygambere söverse ilgilensin işte.
7- sözlüğün kalkınması için yapılacak çok şey var ama anlatılacak kimse Yok. Ekşi'den sonra en kalabalık sözlüksün, müthiş bir potansiyelin var ama sen bunu kullanmıyorsun. Neymiş; 'her gün şu kadar tık gelsin, ben paramı alıp yürüyeyim.' Böyle devam ederse senin paralar yavaş yavaş azalacak zall.
8- ulan bari şuraya bir etkinlik koordinatörü ekleyin. Sözlük içi organizasyon yapsın, tavla turnuvası düzenlesin, haxball ayarlasın, her neyse işte. Tavla turnuvası bile yapılmıyor artık. Hayır bunları da ben mi söyleyeyim, parayı kazanıyorsunuz bi zahmet düşünün, kafanızı çalıştırın.
Bu soru garip olabilir ama güzel de olabilir. Uludağ sözlüğün bu hale neden geldiği soru . Aslında uludağ sözlüğe bir şey olduğu yok . Ama bir tek saçma cevap var o da milyonlar uludağ sözlüğe aynı anda hem üye olması hemde giriş yapması çok garip .

(bkz: garip sorular)
ben en son gittimde sene 2013tü. iki sene ne pislik çıkardık böyle olmaz diye. (bkz: 1 şubat)

neyse, seneler sonra geldim böyle olmuş. banane anasina. muhabbetime bakip gidiyorum.
(bkz: on birinci nesil)
2009 dan beri buralardayım, eskiden yine bir kalite vardı. hem yazılanlarda hem kişilerde. Konuşabiliyorduk be en azından.

son zamanlarda, abartısız, bu kadar boş ve kendini bu sene sevişmeye endekslemiş abazanı, başka bi mecrada görmedim arkadaş. Ulan hepsi mi sapık ruhlu olur?
Edilen 10'larca şikayetin ulaştığı herhangi bir merci olmaması. Şikayet var ama takan Yok. Halbuki taksalar, kullanıcı memnuniyeti esas alınsa büyük fayda sağlar. Böyle olmayınca Bir süre sonra şikayet edenler de 'madem öyle bana ne amk' diyorlar, sonra hepten cümbüş. Bi bakmışsın herkes forum yazar gibi yazıyor, canı sıkılan 3-5 gün çaylaklık almak için sol frame'e tecavüz ediyor.
Memleket na hale gelmiş.uludağ çokmu amk.
artık okumamaya sadece arkadaşlarımla mesajlaşmaya yarar hale geldi sözlük. yazdığım şeylerde tamamen geyik halini aldı. bilgi içerikli entry girmiyorum evet çünkü okuyan yok. o boşa yazmışlık hissi beni geyik çevirmeye itiyor. yoksa bu sözlüğün kullanılası bir tarafı yok.
2016 yılınının yarısında çatırdamaya başladı sözlük. eski yazarları hiçe sayarak uçurdular. onlara değer veren yazarlarda artık sözlükten yavaş yavaş uzaklaşmaya başladı. sözlük amacının dışında kullanıldı. bol bol entry yazılsın da ne yazılırsa yazılsın durumu oldu. her entry paradır mantığı birinci planda şimdi.

eskiden kurallar sadece esnetilirdi. o da ustaca bir şekilde.

son bir kaç yazar kaldı. sırf onlar için girer oldum. eski tanıdıklarla arada bir mesajlaşmak için. onlarda gider zaten.

bir yerden sonra patlak verdi sözlük. kimse tutamadı ipin ucunu.
kolay yazar alımları yüzünden.

hesaplar değersizleşti. 3-5 entry girip yazar olunca silik yesen ne olacak o kadar saçma entryle? tekrar olursun tekrar yazarsın.
Uludağ sözlük başlığındaki isyanlara da bakabilirsiniz neden bu hale geldiğini anlamak için.

(#37019660) gibson güzel demiş. herkes bir şey yazıyor. sadece yazıyor. okuma gibi bir olay yok. bilgi içerikli entrylerini istiyorlar girince de kimse bakmıyor. eyy zall sözlüğe bak.
görsel
Sözlük yazarlarının trollük olaylarını yanlış anlamasından dolayıdır. Troll olcam diye ergen bebeler gibi abazanlık yapıyorlar yeter ulen. (bkz: abaza ergen) (bkz: troll)
Ben birkaç ay kafa izni aldım, geri geldiğimde böyleydi. Ben bir şey yapmadım..
Bir sözlük geyiğidir.

Arkadaş çoğunlukla rastgele butonunu kullanıyorum, eski başlıklar geliyor önüme çoğu şimdikinden daha beter.

Demek ki uludağ sözlük her daim bu haldeydi.
Lookin olayından sonra iflah olmadı malesef. Herkeste aynı potansiyel var mi diye düşünüyor malesef insanlar. Sonuç da bu.
Ben geldiğimde zaten böyleydi eskiden nasıldı acaba merak etmekteyim.