bugün

inci sözlükten daha terbiyeli, ekşi sözlükten daha az kasıntı olması.
içini boşaltabiliyor yazar uludağ sözlükte, içi boşalan kişi daha kabul ediyor sözlüğün sıcaklığını.
yazar olma fikri aklıma ilk geldiğinde başvurur başvurmaz üye alımının açık olmuş olması.sanki kollarını açıp da beni bekliyor gibiydi.
vee nice güzel insanın burada olmuş olması.ne güzel tartışma ortamları:)
uludağ sözlük ten soğuma nedenleri.
gece uyku tutmamışsa, bir kaçış yeridir. bazen eğlendiriyor, bazen sinirlendiriyor ama oyalıyor insanı.
(bkz: burası kasıyor msn var mı)*
arada sırada nadir olarak beliren şirin ve sempatik yazarlara rastlamak. onun dışında boş küme. bir de zall iyi bir adam benziyor aslında.
bambaşka bir nedeni de olabilir bazen; insomnia
sözlükte içine çeken bir güç var . sürekli kaynayan bir kazan, birileri durmaksızın ateşini harlıyormuş gibi ki öyle. istanbul kazan ben kepçe seni aradım bütün gece canım sözlük. burdasın, karşımdasın. ısındıkça yazıyorum, yazdıkça ısınıyorum. arada soğutuyosun iyi oluyor.* hem sözlüğe ısınmak için neden aramaya gerek yok, başlı başına ortam iyi bir neden olarak göze çarpıyor zaten...
(bkz: entry eksilemenin dayanılmaz hafifliği)

edit: (bkz: oha) millet beni eksileyerek ısınıyo...
uludağ sözlüğü açıp üye adınızı ve şifrenizi girdikten sonra karşınızda tuttuğunuz takımın temasının belirmesi.
not: ben de galatasaray temasını yeni keşfettim ve sözlüğe bir kez daha ısındım.
kewell the wizard of oz ile sohbet etmek.
edit: tamam lan hoş sohbet değilim!
Binbir çeşit insanın yorumlarını okuyabilmek.
sözlükte iyimser yazarların da bulunduğunu görmek. allah razı olsun sizden lan. yeminlen bak.
an itibariyle hoşlanılan kız başlıklarının sol frameden kayması ve gözümüzün gönlümüzün açılmasıdır. oh rahatladık sözlük de kurtuldu soğuyan insanlardan da kurtulduk. ısındık.

ulan sayfalarca soğuma sebebi yazıyorsunuz da sadece 27 tane mi ısınma sebebi? bunlardan 10 tanesi de geyik olsa, 17 tane mi ısınma sebebiniz? ne kadar acayipsiniz siz sözlük yazarları. sorun da sorun. başka bir şey yok. bir de etrafınızdaki güzelliklerinden ısınma sebeplerinden bahsedin. mesela ne kadar kullanışlı bir özel mesaj sistemi var. ondan dolayı ısının sözlüğe. ama yok illa ota boka soğuyacaksınız. iyi soğuyun.
(bkz: FATAL)
eğlenirken bir şeylerler öğrenmeyi de sağlaması.kısmen yani..
ortamın sıcak olmasıyla süre gelen olaydır.
aklı başında yazarlarla tanışmak, farklı konularda konuşabileceğin arkadaşlar edinmek, asılanlara ayar vermek.
(bkz: zall ın sözlüğe kalorifer döşemesi)
troll avlayıp tek tek çaylak olmalarını izlemek...
hava sıcaklığının 42 dereceye yaklaşması.
bu kadar çok soğuma nedeninin olması..hayır insan merak ediyor, bir sözlük ortamı daha ne kadar sığlaşabilir... merak önemli bir duygudur...
(bkz: sözlüğü ufo sanan yazarlar)
yıllar geçtikçe sanaldan çıkıp gerçek bir ortam haline gelmesi.