bugün

biraz sözlükte takılmış bir insan olarak,daha saygılı düzeyli can sözlük.
Uludağ 6 harf 3 heceden oluşuyor..

Ekşi 4 harf 2 heceden oluşuyor..

Ben kazandım.
(bkz: serdarsl06)

şaka şaka ikisi de götüm gibi. sadece burası daha tahammül edilebilir.
Ekşi orjinal adidas uludağ afgan malı abidas.
Ekşi nike
Uludağ nixe, kardeşler kundura falan
ıkisinde de yazarım. Fark bariz ve çok net. Ekşide gündeme dair her şeyi bulabilirsiniz uludağda nadiren.

Buna karşın uludağda yazar geçersiniz ne yazdığınız ne çizdiğiniz pek diğer yazarların umurunda olmaz. Ekşide ise çok iyi niyetli olarak yazdığınız bir entry yüzünden bile linç edilebilirsiniz. Ben böyle bir kitle görmedim. Cümleden bir kelimeyi alıp öyle yerden yere vururlar ki parmaklarım kirilsaydi da yazmasaydım ben ne şerefsiz adammışım dersiniz.
Ekşi daha derli toplu. Aklı başında Yazar daha çok. Başlıklar ve entryler dolu dolu ve yenilikçi. Fakat son yıllarda meydana gelen bozulmadan ekşi de nasibini aldı. Yönetim ve moderasyon aktif ve işbaşında. Buna mukabil karşıt görüşlere tahammülsüz sert ve tavizsiz. Daha seküler. Fakat gündem belirleyici. Toplum kesimlerinin takip edebileceği seviyede. Ağırlıklı olarak muhalefet yapsa da, aykırı radikal fanatik ve faşizan görüşler sivrilip hakim seviyede olsa da yine de yönetimsel anlamda kamu Sorumluluğunun bilincinde. Fakat linç kültürü hakim. Hemde acımasızca. Ekşide demokrasi filan yok. Yalan.

Uludağ eski günlerinde değil. Tam bir çiftlik havası hakim. Seviye çoğu zaman yerlerde. Ciddiyetsizlik başı bozukluk hakim. Disiplin hak getire. Kaliteli pek çok yazar ya gitmiş ya sözlüğü bırakmış yada yazmıyor. Haliyle meydan ergen abazanlara kalmış vaziyette. Başlık tekrarı çok. Aynı konular ısıtılıp ısıtılıp tekrar ediliyor. Fikir fırtınası yok. ideolojik kavgalar hüküm sürüyor. Kısır bir döngü hakim. Yenilik yok. Yönetim ve moderasyon, patronajın gevşeklik ve rehavetinde umursamaz vaziyette. Yazar alımı tam bir fiyasko. Ticari kaygılardan başka hiçbir kaygı yok. Saçma sapan konular. Fakat ortam rahat. Uludağ daha samimi. Yaklaşık 100-150 kadar Özverili yazar arkadaşların bariz gayreti de olmasa uludağ bitmiştir. Gündem oluşturmaktan uzak. Bilgi binde bir. Genelde hep geyik muhabbeti hakim. Dışarıdan toplum takibinden uzak ve kopuk.
(bkz: ekşiciler kılıç zoruyla uludağcı yapıldı).
Biri uludağ gazoz gibi tatlı, diğeri limon gibi ekşidir.