bugün

betası ile bile kararlı 9,10 dan gayet iyi olan işletim sistemi. en azından network kablosu takılınca çabuk toparlıyor.
gelişmekte olan os'nin yanında mükemmel arayüze sahip yeni sistemdir.

(bkz: ailecek severek izliyoruz)
çıkmasına 3 gün kalmıştır.
http://www.ubuntu.com/
kesinlikle olmuş dediğim osdir. yalnız 9.10 kullanırken update ettiğimde bir çok sorun yaşattı. ben de eh eter ama diyip sıfırdan bir 10.04 kurdum. çok çok az eklemeyle -yaklaşık 1 saatlik bir uğraş- her şey hazırdı. şu an iphone ile de gayet iyi anlaşıyor kendileri. hala buna zor abi o falan diyen varsa yalan söylüyodur arkadaş klavyeyi bile otomatik tanıyor artık kurulum sırasında. tüm codecler hazır, olmayanlara bile buliyim hemen abi diyip buluyor ve size sadece tek bir tık kalıyor. grub 2 ile de dualboot da hiçbir sorun olmadığını da söylemeliyim. ayrıca mozilla, 9.10 da beni bıktırırken bu versiyonda hiçbir sorun çıkarmamıştır şimdiye kadar. kullanınız.
9,10 versiyonunda varolan sorunların çoğunun düzeltildiği yeni versiyon olmuş. özellikle de sürekli sıçmayan bir firefox çok güzel. thunar arada hala sıçsa da yine de o da yakında düzelir diye tahmin ediyorum.

bu sefer olmuş en azından windows 7 e alternatif bir sürüm olmuştur kesinlikle.
indirmeye çalışırken, kendi mirrorları yerine torrent kullanılması hem daha hızlı download hem de mirror server yükü açısından herkesi sevindirecektir.

buradan
tasarımı eski sürümlerinden kat kat daha iyi olan işletim sistemi. kurulumu eskisi gibi kolay ve hızlı. bazı özellikleri eski sürümlerinden daha iyi çalışıyor. ben dayanamadım kurdum.