bugün

Saçmalık durum. Taksicilere güvenmiyorum net. Yağmurda yakın mesafede diye almıyorlar sonra rekabet çıkınca adamları dövüyorlar. Adamlar saygılı bi kere hatta eve girmemi bekleyen uber şoförü abi ile bile tanıştım. Velhasıl en çok ben üzüldüm. Seni çok sevmiştim uber.
uber vergi veriyor, taksi ise çok az vergi gösteriyor. tam vergiler yetmiyorken yanlış karar.
görsel
yok öyle bir şey. gerekçe nedir? vergi kaybı... ticari taksi plakası sahipleri için büyük bir vergi muafiyeti var peki onu ne yapacağız? 3-5 tane it kopuk taksicinin oyunu alacağız diye vatandaşı keyfe keder haydut sürüsünün kucağına atamaz hükümet böyle bir hakkı yok.

ayrıca 1982 ay md. 48 e de açıkça aykırı bu yapılmak istenen.
vekillere ait ticari plakalarin değerini düşürüyor uber. napsin adamlar, milyon liraya plaka almışlar, batsınlar mı?
ne yani, vatandaşın huzuru vekilin gelirinden daha mı mühim?
Vatandaş mecbur değil pis kokulu taksilere kafayı yemiş şöförleri çekmeye.
Taksilerin Yağmurda kısa mesafe götürmediklerini bir Ankara lı olarak yaşadım istanbula geldiğimde taksimin aşağı taraflarında bir yerdeydim çok yağmur yağıyordu beşiktaşın az ilerisinde bir yere gidecektik arkadaşla birlikte o yağmurda mesafe kısa diye almadı bizim ankarada böyle bişey yapan taksicinin başına gerçekten çok kötü şeyler gelebilir o yüzden uber yasaklanmamalıydı bence yazık olmuş.
iyi halt ettiler. yasaktan başka ne var ki zaten bu memlekette. nerede iyi halkın yararına birşey varsa zaten yasak. Hani nerede serbest piyasa ekonomisi!
önce niye izin vermişler?

yanlış karar.
taksi sayısı X taksicinin oy veren aile fertleri sayısı = über şöförü+über kullanan müşteri sayısı

bakalım denklemin hangi yanı tutacak dşye sorulatır.