bugün

Tırları, nene hatuna benzetmek kadar densizce bir davranıştır. Başbakan "suriyedeki hiç bir örgüte yardım göndermiyoruz" demişti. Davutoğlu da "tek istediğimiz silahların susması ve seçime gidilmesi" demişti. E nereye gidiyo bu silahlar? Biriniz söylesin şunu amk. Esada mı? Ayrıca muhalifler diğer uç gruplar neden hep türkiye sınırındaki kapıları kontrol altına almaya çalışıyor? Ve esad şehirlerden çok neden bu kapılara önem veriyor? Muhalifler adeta şehirleri ele geçirmek yerine türkiyeden gelen yardımın kesilmemesi için canla başla müdahale ediyor. Ama bizim hükümet silah göndermiyor değil mi? Resmen emperyalist, adi, kan emici bir ülke olduk ve bunu bir sağ parti yaptı ya daha da bir şey demiyorum.
(bkz: ya iktidar vatan haini ya da ben)
Doğru bir sözdür.
Belki bizi ilgilendirmeyecektir, lakin cocuklarımızı, torunlarımızı ilgilendirecek ve onlara Türkiye cumhuriyeti komşularında akan kanla beslenen bir ülke yaftasını yapıştıracaklardır.
Gönderilen mühimmatla komsu ülkede sivillerinde öldürülmesi sağlanmıştır, ne için? Belki parçalanan Suriye den pay alabilmek, bir kaç petrol kuyusunun üstüne oturabilmek için.
(bkz: aziz yıldırım ve mit in tırları/#22608343)
görülmemiş pişkinliktir. tebrikler vallahi.
biz bilirizcilerden beklenen cevap sizden öğrenecek değiller memlekete nasıl düşman kazandırılacağını.
tabi ilgilendirmez. o tırlar zamanında apoyu saklayanlara karşı gidiyo. bebeler bilmiyolar tabi.
(bkz: üff snne be slk)
(bkz: mit binasına girip burda ne yapıyorsunuz demek)
aslında gerçekte sadece akplileri ilgilendirir o masum canların vebali kendi üstlerinedir. kul hakkının vebali kendi üstlerinedir. şimdi bize değil allaha kanıtlamaya çalışsınlar imanlarını . af dilesinler yada dilemesinler caniler katiller ortaklar ve sadece onları ilgilendirir biz liderlerinin önünü kesmek için elimizden geleni yapmışız bizden çıkmış olayıdır.
doğru bir sözdür. akpli değilim. politikacıları sevmem, oy da atmam ancak bu durumu idrak edemeyen mallar için söylemem gerekiyor ki bu devlet her dönem çeşitli ülkelere aynen Amerika, Almanya, Rusya ve değişik ülkelerin yaptığı silah ve mühimmat yardımı gibi yardımlar yapmıştır. Bunlardan en çok bilineni de Çeçenistan'dır. (Kaldı ki Çeçenler'e yardımlar koalisyon döneminde ve onun öncesinde yapılmıştır. Hatta Rusya da Türkiye'yi alenen suçlamıştır ancak kanıtsız olduğundan sonuç alınamamıştır.) Bunlar gizli kalır. Bilinirler ancak gizlidirler. Savcının biri çıkıp bu tırı arayacağım diye tırt bir davranışta da bugüne kadar bulunmamıştır. mit kontrolü altındaki bir tır... şimdi mi geliyor aklınıza bunların parası kimden çıkıyor diye sormak?

o senin çok masum gördüğün ülken koskoca bir devlette darbe girişimine karışmıştır. senin ülken hitler'e erzak verip katliama çanak tutmuş, kendisi aç kalmıştır. ülkenizi sudan çıkmış ak kaşık mı zannediyorsunuz? bu işler hep böyleydi zaten. CHP'de de böyleydi, DSP'de de böyleydi, MHP'de de böyleydi... böyle olması da gerekir. bundan sonra da emin olun böyle olacak. devlet politikası o an neyi uygun görürse onu yapar... devlet sırrını alenen ortaya koymak da ciddi bir suçtur.
hesap sandıkta sorulur, demiyor mu bir de.. kaynar sular boşalıyor başımdan aşşşağıya..
arkadaşım, nedir yani hükümet suç işlediğinde bunun tek yaptırımı sandık mı olacak? ya da sen seçildin diye her istediğin haltı yapabilecek misin? mis valla, orman ne güzel.. hükümet ol, memleketin amına koy.. sonra da "ulan seçimlere de daha 4 yıl var, bir sorun varsa sandıkta sorsunlar." sandığınızı eşşşekler şey etsin. lanet ediyor insan, böyle zihinlerle aynı ülkede olmaktan.
aklıma bir fıkrayı getiren söz.. padişah ülkenin birine savaş açmış. temelin de 12 çocuğundan 11i savaşa katılıcak. temel hemen mektup yazmış. ulan benim şeyime güvendinde mi savaş açıyorsun diye ! ülke şu an bu durumdadır. adamlar bizim şeyimize güvendiler dünyaya atarlanmak istiyorlar. hele bir adım geri gel yiğenim.
(bkz: yakalanan tırlarda şişme kadın olma ihtimali)
Tüm birimler birbirine girdi kafalar karıştı şimdi hukuğa girişten başlasak iyi olacak.
kime ulaşıyorsa onları ilgilendirir. silah lazım onlara nasılsa.
ilgilendirmez tabii... Biz kimiz ki? Hangi vasıfla, hangi gerekçeyle sorgulamaya kalkarız? Halk dediğin nedir ki? Yurttaş dediğin ne iş görür?

Biz emme basma tulumbalarız! Haddinizi bilin!
Vergini ver, gerisine karışma!
(bkz: mit in yardım malzemesi gönderdiğine inanan mal)
öğrenci kızların etek boyu sizi ilgilendirir,
kız ve erkek öğrencilerin aynı merdivenleri bile kullanması sizi ilgilendirir,
maçlardaki hoşunuza gitmeyen tezahüratlar sizi ilgilendirir,
mısır, suriye sizi ilgilendirir; ama ülkemde dönen dolaplar beni ilgilendirmez öyle mi?