bugün

kedi ulasamadigi cigere mundar dermis atasozunu akillara getiren baslik. egoymus,hikaye. tip hukuk okuyacak puanlari yapamadiginiz icin bu meslekleri gozunuzde buyutuyorsunuz sonra okuyanlar egolu oluyor. bi siktiriniz gidiniz.
hiç hukukçu tanımıyorum ama bir tıpçı olarak tavsiye yolunuz düşerse bir gün bi tıp fakültesinde tüm gün derse girin. o zaman anlayacaksın aslında hiç birinin sizden bir farkının olmadığını. bende en başta gelirken ''olum bunların hepsi bilmem kaç puan yapmışlarda gelmişler, hepsinde zehir gibi kafa var arada sırıtmayalım'' diyerek geldim. 1 ay sonra ''la bu mal nasıl burayı kazanmış la yemin ediyorum gerizekalı'' demeye başladım. yani anlatmaya çalıştığım insan gözünde büyüttüğü için adamlara egolu diyo, yapmayın etmeyin sırf tıpçı diye beş para etmez adamları tepenize çıkarmayın.
Bu aralar hukuk cok revasta her 4 ogrenciden 1 i hukuk fakultesinde mk. Ama tipci egosu ezer gecer mi evet.
egom yok diyen yazarların, sizden farkımız yok valla bak, dedikleri versus. la değişik tabi sizden farkımız yok. iki soru fazla yaptın diye ne bu havalar?*
not: tıpa üstüne para verseler gitmem. hukuka üstüne para verip giderim.
kazananın mühendis egosu olacağı olan versustur. mühendisler tıpçılar kadar ders çalışıp, hukukcuların kitapları gibi kitaplardan ezber yaparlar. kısaca (bkz: ccc mühendis siker ccc)
her hukukçu için söylenmez. Kadıköyde otobüs duragında kıza otobüs ne zaman kalkar diye sormuştum gidip saate bakıp gelmişti. Sonra hukuk okuduğunu öğrenmiştim.

(bkz: canım yaa)
Tıp veya hukuk isteyip de okuyamamış angutlarca böyle anlaşılabilecek olan havalı olma durumudur. Fazlası da zarardır tabi.
Hukukçu egosu ezerek alır. Hukuk tıptan üstündür demiyorum ikisinin kulvarları çok farklı neden karşılaştırıldıklarını da hiç anlamam ama hukuk öğrencilerinin egosu çok başka oluyor. O koca koca kitapları sırf göstermek için ellerinde taşımaları, hukuk çok ağır yaa tripleri. Ama kaç tıpçı tanıdıysam ego kırıntısına bile rastlamadım.
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş) ego değil o alın teri.
Tıpçı olup egosuz olanlar mevcuttur, mesela, veterinerlik kazanan ben, tıp kazanan arkadasima bunu söylediğimde, iyi artık bana da bakarsın demiştir.
tıpçılar susarak ego gösterisi yapar hukukçular çok konuşarak.
Bir havacı egosu değildir.
Aylarca kazanmak için bir taraflarını yırtmış adamlardır kimileri okudan kaçıp kahvelerde okey atarken.
Bırakında olsundur o kadar ego.
mühendis söylemi. şaka bir yana çok var böyle egosu tavan olanlar tıpta da hukukta da ama hangi bölümde yok ki?
dişçi egosunun yanında fos kalan egolardır.
tıpçı egosu döver. Haklıdır da. Türkiye de 5 mf ci varsa 1 tm ci 1 ts ci var. o kadar mfcinin arasında sıyrılmak daha zordur.

not: 1 tmci + 1 tsci < 1 mfci.
tipcinin dolu dolu egosu hukukcunun bos egosunu döver.
Tıpçıların egosunu geç de bi mesela uzman hekimde ego olacak tabi amk. Adam lise sınavına hazırlanacak, üniversite sınavına hazırlanacak, yüzde 1'e girecek, sonra 6 sene okuyacak bitirecek, sonra tus'a girip senin 10 katı puan almış adamı geçmeye çalışacak, geçecek asistan olacak 4 5 sene okuyacak, bu sefer tusu da kazanmış asistanlığı bitirmiş adamlarla yandal için yarışacak, geçecek, onu da okuyacak bütün bunlar bittikten sonra ego yapmayacak öyle mi? Anasını bile sikerim.
Tıpçı egosunun steteskopla üniversitenin yemekhanesine gelecek kadar büyük olmasına şahit olmuşluğum vardır.
ikisi de işletmeciler için çalışacaktır.

işletmeci egosunun alacağı versustur.

edit: Ah be kardeşim eksiliyorsun ama gerçekler bunlar

http://www.medicana.com.tr/YonetimKadromuz.aspx : medicana yönetim kurulu.

kaç tıpçı kaç iibf ci var bak bi amına koyim hatta adam açık öğretim işletme mezunu gitmiş medicana yönetim kuruluna girmiş.

hukukçulara açıklama bile yapmaya gerek yok onların olayı belli zaten.
Doktor egosudur. Kızlar bir şebekliğime iki mesleğime hasta.
6 yildan sonra tipcinin daha egolu olacagini dusundugum versus. hukukcuyum ama daha egom gelismedi. swh.
Tıpçılarınki bi tık öndedir sanırım. Ya ne var yani noluyor amk tus'u kaç taneniz kazanıyor? Ama yook bunlar daha birinci sınıftan şişkin bi egoyla dolanırlar ortalıkta. Hemşireler de bile bi afra bi tafra nesin ki sen amk kevaşesi nesin yani?
tıpçı egosu hastaneden, hukukçu egosu mahkeme salonundan çıkınca biter.
Tıpçı egosuna yaklaşamaz hukukçu egosu. hukukçu en azından beyfendi diyor.. tıpçı utanmasa lan diye çağırcak..