bugün

içinde türkülerin seslendirildiği ve menüsünde alkolün bulunmadığı genelde küçük olan, bağlamacısı ve solisti durmadan türkü söylediği mekanlardır.*~ ~*~ ~*~
hava soğuk olduğundan sıcak bir şeyler içmek hemde konuşmak için mekan bakarken kendimizi bir an da türkü cafe de bulduk, içersinde bir kaç müşterinin olduğu silah zoruyla şarkı söyletilen solist ve aynı zorlukla bağlama çaldırılan sazcı ruhsuz ruhsuz türkülerini söylemekte.

garson geldi -ne istersiniz

-3 çay alalım biz

3 çay gelir biz sohbete başlarız konuştuğumuz konuya dalarız çaylar yarım kalır, biraz sonra garson gelir masaya not kağıtları ile kalem bırakır

önemsemeden konumuzu konuşmaya devam ederiz, bir süre sonra masaya fındık fıstık çerez şekli gelir, yine önemsemeden devam ederiz.

bu sefer kasada duran ağa babaları gelir gençler var mı bir isteğiniz ? artık kendi kendime ne oluyor lan dedim

arkadaşım herkese bizden çay dedi adam gitti, tekrar arkadaşıma sordum amacı ne lan bunun dedim istemeden masaya sipariş geliyor,

adam bizi 3 çay içip mekanda takıldığımızı düşünüyor dedi.

vay be dedim sırf mekan sahibi rahat olsun diye kusana kadar çay kahvemi içelim bu da nedir bu nasıl anlayıştır.

yani kısacası aile yeri türkü cafe tarzı ayağına pavyon işletiyor gibi bir haz var bu ağabeylerde.
solcu kızların "çav bella" adlı türk şarkısı ile kolay tavlandığı bir mekandır.