bugün

Son zamanlarda sosyal medyada ve sözlükte algı yapanların okuması gereken bir yazı.

Türkçülük ve Kürtçülük aynı şeyler değil.Çünkü birincisi egemenliğin sahibi ve birleştirici; ikincisi ise, bölücüdür. Türkçülük veya Türk Milliyetçiliği; ben Türk’üm, Türk devletinin vatandaşıyım diyenlerin birliğini, bütünlüğünü; hakkını, hukukunu savunmayı emreder. Kürtçülük, vb. ise, Türk Milletinin bütünlüğüne karşı, bünyesindeki bir topluluğun davasını gütmektir; ayrışmayı ifade eder.

https://www.turkishnews.c...uler-bundan-cesaret-alir/
Türkçülük bu topraklara çok daha fazla zarar vermiş bir zırvadır .
Yok ya siz türkçüyüm diyince iyi biz kürtçüyüz diyince neden bölücü oluyormuşuz. Neden sizin kurallarınıza tabii oluyoruz. Siz kimsiniz olm. Gorillerle eşdeğer ıqunuz var. Sizi niye dinleyelim. Türkçüler birleştirciymiş. Aynen keserek biçerek bombayalarak birleştiriyorsunuz. Dili yasaklayıp birleştiriyorsunuz. Aynenn.
Ben Türk'üm ama Türk benden değil.

Hadi eyvallah.
Şunu şuraya gelip tartışan herkes maldır. Ülke bu beyinli insanlar yüzünden böyle. Sanki aynı kaptan yemek yememiş gibi düşmancasınız. Türkçüyüm diyenin de kafalar aynı kürtçüyüm yok bilmem neymiş diyenin de kafalar aynı çalışıyor bir kabuğunuzu yırtsanız rahatlayacaksınız aslında, kedim bile sizden daha akıllı.
senden önceki romalıları 1071'de gelip savaşla, kılıçla toprağından edince barıştırıcı oluyorsun da bir başka köken kendi özerkliğini istediğinde mi bölücü oluyor? iki yüzlülük ne güzel gelsene.

türk, kürt vs. herhangi bir köken ve ulusa dair fanatizmin hepsi sakıncalı.

türkçülük de tarih boyunca büyük barbarlıklar yapmıştır. ama bunu bugün türkiyesine mal etmek de ayrı bir mallıktır.

bir kere yazdığın entry oksimoron zaten. ''çünkü birincisi egemenliğin sahibi'' diye başlayan bir cümle de ne mantığı olabilir ki? dünyaya egemen olma aşkıyla yanıp tutuşan geri kafalılardansın. bravo...

herkes kültürünü bir bilinç çerçevesinde, saygı çerçevesinde yaşatabilse hiç dert kalmayacak da neyse. john lennonımız 'imagine' dedi onun için. sonra da gidip öldürdüler kendisini.

özetle fanatik ulusçu ve milliyetçi herkes gerizekalıdır. net.
Türk toprağında Kürtçülük yapmak açıkça şerefsizliktir. Gidin kendi ülkenizde yapın. Ay pardon ülkeniz yok değil mi
Ortada bir devlet var ve bunu bölmek üzere kurulmuş ideolojilerin alayına karşıyım. Vatanınızı ve milletinizi sevin! Sevmeyen ve ayırmak, bölmek isteyen varsa; yasalar ve kolluk Kuvvetlerimizce gereken yapılır. Kurtuluş savaşında bile eşit olmayan bir döğüşe giren milletimiz azınlığın hain güçlerince ( azınlıkların tümü hain değildir ) sırtından bıçaklanmış. Soykırım yapmamışız; ama yapsak bile haklıyız. Sen adamını tarafını değil de düşmanın tarafını tutarsan çıkar yiğit adamın biri, alayınızı üst üste kor, şamarlar. Allah Atatürk'ten ve yiğit vatan evlatlarından razı olsun. Kürtse kürt, türkse Türk, kimse kim... Ayrımcılık yapmayın!
Hümanist kafaları, Türk düşmanlarını kudurtan başlık ve yazılar eksilerden bunları rahatcana görebiliriz.
Kimisi de sahte hesap açıp eksilerle uğraşıyor tahmin ediyorum o mallarında kim olduğunu.
Ben gerçekleri yazmaya devam edicem sizde kudurmaya devam edeceksiniz.

Ulus devlet yapısına karşı olan bu şahısların diğer hedefi, Türkiye'nin adının değişmesi, Türk bayrağının ismini değiştirmek diğer hedefleri.
tek birleştirici islam’dır. gerisi fasa fiso.

çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şüheda din namına şehit olmuştur.
Romalılardan söke söke aldığımız toprakların üstüne konmaya çalışan bölücü ideoloji ile bu toprakların asıl sahiplerinin kendi toprağının ve ırkının hak ettiği değeri savunması arasındaki farkı anlatmaya gerek yok. çok toprak istiyorsanız örgütlenip doğuda cephe açın savaşalım mertçe. kim kazanırsa o toprağın sahibi olsun. götünüz yiyor mu yoksa birkaç milyon kişi daha çoğalmayı mı bekleyeceksiniz bunu yapmak için?
Benimdir.

biri kafatasçı diğeri şovenisttir.

yarış atı değiliz aq biz...insanız.
sene olmuş 2021 türkçülük ile ırkçılığı bir tutan zır cahiller var. atatürk politikalarında gökalp tarzı bir türkçülüğü benimsemiştir, şimdi siz atatürk'e politik meselelerde kafatasıcı ya da ırkçı mı diyorsunuz.(iç dünyası için konuşmadığımı politikaları hakkında konuştuğumu belirtmek isterim.)
benim gözümde sizi siyasal islamcılardan ayıran tek özellik isimlerinizin farklı olması. yoksa siz de bu ülkeye zararsınız.
türkçülük ile kürtçülüğü bir tutmanıza girmiyorum bile.

görsel
türkçülüğe kafatasçılık demek atatürk'e hakaretmiş. takdir etmedim değil bu denli lafı bilmem nereden anlayıp algı yönetimi kasmayı.

atatürk dediğin adam, anadolu'da bizim önceden gelen bir hakkımız var görüşünü desteklemek için o dönem sözde koskoca profesörlere gidin bir eşeleyin bakın dedi...

ulan turvalılar türkmüş
hititler/etiler türkmüş

lan bunları da geçtim yunanlıların, romalıların ataları sayılan ertüksler bile türkmüş diye çıktılar ortaya o koca koca adamlar.

(edit: haa bu yukarıda saydıklarım da M.Ö 3.000'lere falan kadar gidiyor ki bizim anadoluya gelişimiz M.S 1000... hani şu ünlü malazgirt savaşı vs. anlayın yani ne kadar uçulduğunu)

bir de üstüne güneş dil teorisi diye bir şey attılar ortaya içinde 10 benzer kelime bulunan her dili türkçe ile bağdaşlaştırdılar...

toho aq ta kızılderiler bile türk çıktı.

bir insan karısını, kayınbabasını veya yaşayacağı yeri seçebilir ama... doğacağı aileyi, ırkı, toprağı seçemez! bu yüzden de yeryüzünde hiçbir insan elinde olmadan gerçekleşen şeyler için ne itin götüne sokulabilir ne de yüceltilebilir.

vücudundaki pigmet sayısı veya kafatasının şekli veya göz tipinden dolayı insanları hangi sebeple olursa olsun ayırmak... ırkçılıktır! nokta. (kürt şovenizmine değinmiyorum bile çünkü hele onun kıça çalınacak bir tarafı bile yok)
Türkçü ideolojiyi kendince eleştirenler bile Kürtçülüğün sike sürülecek bir düşünce bile olmadığını söylüyor. eleştirmeye bile değer görmüyor:

--spoiler--
(kürt şovenizmine değinmiyorum bile çünkü hele onun kıça çalınacak bir tarafı bile yok)
--spoiler--
osmanlı da millet sisteminde türk milleti sünni halkları temsil eder. yani çerkesler kürtler türkler lazlar vb.
ikiside ülkenin kanseridir

Gidin hapishaneler %90 bunlarla doludur.