bugün

Dünden bu yana gerek taksim gerekse yurdun türlü köşelerinde görülen olaydır. Aynı gün içerisinde iskenderunda askerleriniz, bundan birkaç saat sonra da ihh gemisinde ölen türk kardeşleriniz olmuş ve siz gidip filistin bayrağı açmışsınız, insanlık yardımına evet ama karada ve denizde ölen türkler varken gidip protesto ediyorum ayağına arap sempatizyenliği yapıldığının göstergesidir.

Edit: Acı ama gerçek olan budur - veren arkadaşları anlayabiliyorum.
hepimiz filistinliyiz, hepimiz ermeniyiz, hepimiz travestiyiz diyen bir toplumdan beklenebilecek normal bir dağranış sanırım.
hem türk hem filistin bayrakları birlikte açılmıştır.
ayrıca yardım konvoyuna saldırı olayına tepki amacıyla abd, ispanya, fransa, lübnan, yunanistan gibi yerlerde de türk bayrağı açılmıştır. e o gemide türklerden hariç vatandaşlarda vardı. o zaman onlarda türk bayrağı açmasınlardı değil mi? *
yardım işgüzarlığı adı altında masum insanları ölüme gönderenlerin gerçek niyetini sergilemesi açısından dikkatle değerlendirilmesi gereken bir davranıştır. onlar için türkler değil müslümanlar önemli, türkiye zaten başındaki yüzlerce sorunla cebelleşirken bir de ülkeyi filistin-gazze çukuruna sokmak isteyenlerin oyununa gelinmemelidir. her fırsatta filistin bayrağı açıp tekbir getireceğinize çok istiyorsanız aranızda bir gönüllüler ordusu kurup gidin savaşın orada kardeşim.
görüntüleri görür görmez kanal değiştirmeme sebebiyet veren olaydır. senin aynı gün içinde şehrin göbeğinde kendi evlatların seni korumak için, vatan borcunu ödemek için görevi başındayken şehit ediliyor, ki bundan öncede yıllardır askerlerimiz, uzman çavuşlarımız, subaylarımız şehit edildi, kimbilir kaç ailenin ocağı söndü, kimbilir kaç aile yardıma muhtaç duruma düştü (aynı filistindeki yardıma muhtaç insanlar gibi kardeşlerimiz gibi) ancak sadece haber bültenlerinde birkaç saniyelik haberle geçiştirilirken, cenazelerinde sadece bulunduğu ilçedeki insanların bir kısmının katılımıyla gerçekleşen törenler oldu. hiç bu şekilde bir topluluk oluşupta bir eylem bir protesto gerçekleştirilmedi. hakikaten bu işi organize edenin iyi iş çıkardığı aşikar. ayrıca türk halkının duyarlılığı da bir kez daha çok güzel bir şekilde ortaya çıkmıştır, ancak burada gösterilen hassasiyet neden bizim şehitlerimize gösterilmiyor, bu tepkiler her şehit verdiğimizden sonra yapılsa acaba bu terör olayları bu kadar büyürmüydü sorularını da sormaktan kendimi alamıyorum.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
filistin bayrağı, ilk olarak şerif hüseyin tarafından 1916'daki osmanlı devleti'ne karşı yapılan arap ayaklanmasının simgesi olarak tasarlanmıştır. bu sebeple türkler'i arkadan vuran şerif hüseyin'in bayrağını açanlar veya bir takım sitelerde profil resmi yapanlar şayet türk düşmanı değillerse cahillikleri sebebi ile gülünç ve vatan haini durumuna düşmektedirler.
(bkz: hepimiz filistinliyiz)
içimizde garip bir duygusallık hakim anlamadım ki yıllardır. tuvalette sıçamayan adama bile bakar ağlarız, koşar mushil ilacı veririz.
filistin icin olenler de turk vatandasiydi.
iskenderundakiler gibi...
bir iskenderun tutturmus gidiyor millet, iskenderundaki saldiriyi yapanlar kimdi acaba!?
eğer bunu yapan bir türk ise türklüğünü unutmuş araplaşamaya doğru adımlar atmış demektir.
yurdum insanının davranışıdır.

şehit haberi geldikten bir gün sonra yapılan filistine yardım yürüyüşü işyerimin konumu itibariyle * tam önümde cereyan etti. yani şişli'den taksim'e yürürlerken hepsi bulunduğum caddeyi kullandı.

türk bayrakları ile filistin bayrakları beraber açıldığı söylenmiş. benim gözlemlediğim kadarıyla 2 türk bayrağı varsa yaklaşık 100 filistin bayrağı, hamas bayrağı, tanımadığım örgüt ve grupların bayrakları vardı. içlerinde sadece türk bayrağı kırmızı olduğu için dikkat çekiyordu zaten.

bir de gemide ölen vatandaşlarımız için şehit kelimesini kullanıyorlardı. bir an sevindim herhalde iskenderun'sa şehit olan askerlerimizi de anıyorlar dedim ama kulak kabartınca yanıldığımı anladım. tamam onlar türk vatandaşı ama şehit mi?

öncelikleri farklı olan bir gruptu yürüyüşteki arkadaşlar. giyim kuşamları ile de bunu belli ediyorlardı.

bilmeyenler için;

(bkz: şehit)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar