bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  sağdaki online linkine tıkladığımızda benden yazar olmaz ın karşısında okunabilecek yazıdır. milliyetçilik kavramının globalleşmiş hali de diyebiliriz. bilinçaltımızdaki bir yere bağlı olma ve o yere dolayısıyla kendimize bir zarar gelmemesi isteğinin su yüzüne çıktığı cümledir. öyleki hepimiz dünyalıyız cümlesi anlatılmak istenileni daha iyi karşılasa da filistinli olmak kendi içinde ezilen halkların hepsini kapsadığından anlamlı bulunabilir. ancak bu ifade biçimi ezilenle birlikte olmak anlamını da taşıdığı için kimilerinin hoşuna gitmeyebilir. (ki bunların çoğu kendi ezilmişliklerini farkında olmadan yüceltenlerdir). herşeyin ötesinde kökeninde başta bahsettiğim bağlı olma koruma isteğinin yattığına inandığım cümledir. *
  2 ... aflterxosruanrgise
 2. ?.
  en az israil i protesto gösterisinde istiklal marşı okumak,istiklal marşı nı kişiliksizleştirmeye çalışmak kadar iğrenç,son günlerin popüler söylemi...

  üç beş kitap okuyup eski düzen komünistiyim abd ye karşıyım,popülizm benim düşmanım kahrolsun emperyalizm ulan triplerindeki yazıkki popülistliği kendi yapan insanlar ve din savunucusu olduğunu ima eden birinci derece komplo teorisyenleri,bilimum yobaz ve gericilerin ağzındaki söz öbeğidir.

  yazıktır ki bu dünyada ezen ve ezilen belli olmamaktadır,dünyanın birçok yerinde filistin den çok daha dehşet verici olaylar olurken dahi bu insanlar medyanın gazına gelip filistin li olmakta türklükten çıktığı halde üzerine birde istiklal marşı okumaktadır.sırf abd ve emperyalizm düşmanı olmuş olmak,ezenin yanında bulunmak gerektiği için bunu görev edinenlerin yanında birde babasından israil boktur,filistin kardeşimizdir şeklinde sinyaller alarak yetişen,araştırmak yerine karıştıran,karıştırılan kişiler söyler bunu.bunların topundan korkulmalı,gerektiğinde kaçılmalıdır,hatta mümkünse kendi bokun içindeyken elin adamını çamurdan çıkarmaya çalışan bu insanlara milliyetçilik öğretilmeli,en azından serbestçe,bağımsızca düşünebilme yeteneği kazandırılmalıdır.
  4 -4 ... disco inferno
 3. 1.
  hepimiz türkiyeliyiz diyerek kurtuluş savasında parmaklarındaki evlilik yuzuklerini gönderen pakıstanlı ve afganlar böyle diyerek Türkleşmediler. bu nedenle insanlar filistinliyiz diyerek de mensup oldukları milliyetten istifa da etmezler. bir insan milliyetinden nasıl istifa eder araştırmalı. milliyetçilik nasıl yapılır o da araştırılmalı. (bkz: piyer loti)

  edit: simdi düşündümde aslında filistine destek klavyelerimizi süngü mouseları da elbombası farzedip israile doğru derhal kosmaya başlayarak yapılabilir. kaldır hemserim sen de o yazıyı. hadi in aşşağı da israile doğru koşalım.
  3 -1 ... raziyehatun
 4. 2.
  bence çarşı grubu benzeri bir protestodan öte olmayan,şu anda toprakları taciz altında bulunan ülke vatandaşları filistinliler olduğu filistin halkı seçilmiş olan bir başlıktır.işin içine bu kadar siyasi polemiği sokmaya gerek yoktur.samuel etoo ya ispanya'da ve ingiltere'de yapılan tacizler karşısında gösterilmiş olan tepki ve etoo'ya verilen destekle eşdeğer bir durumdur.*
  ... intensivecare
 5. 3.
  okuduğu kitaplardan değil zulme uğrayan insanların görüntüsünden etkilenen duygusal türk insanının ağzından çıkan samimi sözdür. niyetleri az çok belli olan ülkelerdense bir asır evvel bizim de yaptığımız gibi sadece bağımsızlıklarını kazanmak isteyen küçük bir devleti desteklemekle kimse haksızlık yapıyor olamaz. asıl haksızlığı kimin yapıyor olduğu ortadadır. asıl amacı "yeni bir ortadoğu" kurmak olanlar da ortadadır.
  1 ... kerrat cetveli
 6. 4.
  http://web.comhem.se/~u53...29/Israil-filer/frame.htm
  lütfen bir bakın , lütfen..
  2 ... witch
 7. 5.
  guclunun gucsuzu her zaman ezmesi gercegine isyan eden bunyenin isyan eden haykırısı.
  2 ... optimus prime
 8. 6.
  yaşasın filistin halkının bağımsızlık mücadelesi kahrolsun israil emperyalizmi vahşeti diye devam ettirilebilcek bir sılogandır..

  ayrıca bütünleştirici etkiside vardır sağcı-solcu,dinci-laik,türkçü-kürtçü gibi bilimum ayrılmış etkenin zulmun karşısında tek yumruk olabilmesini simgeler.
  4 ... ben hakimim masum bey0
 9. 7.
  alman bir rahip olan martin niemoeller su sözleri sarfetmis zamaninda;

  "naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim.
  sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim.
  sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim.
  sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim.
  ve sonra benim için geldiklerinde çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.."

  filistin konusunda israili hakli cikarmaya calisan bir takim peltelesmis insanliktan nasibini almamis beyinlere hayret ediyorum ben aslinda.. "demokrasiii, moderniz olum biz, hem insan haklarina da saygiliyiz" diye dolasarak herbir tarafta milletin tepesinde boza pisiren bu tipler icin asil demokrasi sadece onlarin basina kötü bir sey geldiginde gereklidir, onun disinda yalandiklari süper gücler neye demokratik derse odur onlar icin demokratik ve insan haklarina saygili olan, iste ben en cok da buna hayret ediyorum..

  iste o tipler icin bir recete sunuyorum ben;
  rahibin dediklerini defalarca okuduktan sonra su sorularima bir cevap verin;

  hanginiz bir gün evine geldiginde cocugunun yada bir sevdiginin parcalarini eskiden yuvasi olan bir harabeden toplamak zorunda kaldi?

  hanginiz bir ömür yersiz yurtsuz yasadi, yasamak zorunda birakildi?

  peki hanginiz birgün ansizin bunlardan biri basina geldiginde (sira ona geldiginde) hala israil karsisinda sevgi kelebegi edasiyla pitir pitir ucusabilecek???

  (bkz: biraz empati be olum lan)

  edit:üstüne alinanlara selam ederim..
  3 -2 ... tiriviri hanim
 10. 8.
  hepimiz filistinliyiz; ordada cocuklar var gençler var bizim gibi ama onlar belki bilmese bile dünya onların nasıl öldüklerini izliyor. bizde izliyoruz ve tarihçiler bizi katliama göz yuman bir nesil olarak hatırlayacak. hepimiz filistinliyiz onlarda insan bizde ama tek sucları orda dogmak, gözünü savaşa acmak. hepimiz filistinliyiz ama onlar ölüyor biz izliyoruz.onlar ölürken bizim içimizdede biseyler ölmüyorsa eger biz insan değiliz. evet ben filistinliyim

  (bkz: savaş çocukları)
  5 -1 ... aksak tirtil