bugün

herkesin bildiği gibi bir çok saçma hareketimiz var. yanlış anlaşılmasın amacım kötülemek değil.
kapı çalar. kim o. ben. sen kimsin be adam.
hee kızım sen mi geldin.
uyandın mı ?
papağana küfür öğretmek. *
kendi ırkını kötülemek.
türklerin hareketleri kumesinden türklerin mantikli hareketleri kumesini cikararak daha kolay bulunabilecek hareketlerdir. evet saçma hareketlerimiz var ama türk olmanın güzel yanlarından biri de bu bence.
edit: matematik okuyorumda ben ondan şey ettim.
kendi filmlerine türk filmi, kahvelerine türk kahvesi demeleri. yerli kelimesine ne olmuşsa.
yiyecek ve içeceği aynı anda bitirmeye çalışmak.
batak oyununda kağıtlara bakmadan 6 demek.
ev telefonuyla konuşulan sırada karşıdakinin neredesin demesi.
ıslak mendille elini yüzünü vs sildikten sonra illaki ayakabıyı silmek. herkes mi yapar arkadaş akıl almaz.
hem cenazede hemde düğünde konvoy yapıp korna çalmak.
sampuan bittigi halde su ile karistirip kullanmak.
maç sırasında öpüşmek. hemde. neyse. *

görsel

(bkz: kimse de demiyor ki aga bu nedir)
türklerde: görsel
yabancılarda:görsel

ee hareket dediniz!
sokakta kulaklıkla müzik dineleyerek yürürken göz hareketleriyle kendince klip çekmektir.
insanlarin başarısını küfürle kutlamak mesela birisi atomu parçaladı diyelim; Vay ibneye bak atomu parçalamış ya da kesin torpillidir bu tarzi söylemler.
esnafların yazın her daim eline bir hortum alıp sokağı sulaması.
amipten daha kolay bölünme ve de bölmeye çalışanlara izin verme.
eve girdiğinde "geldin mi?"
ev telefonundan arayıp "nerdesin?"
yataktan kalkıp odaya geçince "uyandın mı?"
demek.
karin bolgesindeki bir cesit agriyi gobek dusmesi olarak tabir etmek ve gobegi dusen kisiyi yere yatirip baska birinin serce parmagini bu kisinin dusmus gobek deligine sokarak etrafinda 7 kez donmesi ile gobek dusmesinin tedavisini yapmak.
Araba tekerinin kenarında mangal yakıp,piknik yapmak.
kim o ? Sorusuna ben diye cevap vermeleridir heralde.
yolda yürürken hafif çıkan atletini donuna geri sokmaya çalışması.
orta asya'nın bozkırlarından kalkıp sanki bir bok varmış gibi dünyanın en kanlı ve sorunlu coğrafyasına gelip yerleşmek.